CME FS-1 ze sterowaniem Heidenhain iTNC530

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Piotrek Wielosi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:48
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

CME FS-1 ze sterowaniem Heidenhain iTNC530

#1

Post napisał: Piotrek Wielosi » 25 maja 2017, 16:00

Witam

mam nietypowy problem z frezarką CME FS-1 - która została zakupiona jako używana i trafiła do mojej firmy - a mianowicie oś X ma zamienione kierunki względem kartezjańskiego układu współrzędnych ( pozostałe osie są ok) i tu powstaje problem iż z CAMa nie wygeneruje kody ze zmienioną jedną osią, czy ktoś mógłby mi pomoc. Jest możliwość zmian y kierunku tej osi?
Jeśli tak to zapewne będzie to w parametrach maszynowych, który parametr za to odpowiada, proszę o pomoc.
Pozdrawiam PW



Tagi:


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#2

Post napisał: Majster70 » 30 maja 2017, 10:06

1 raz słyszę. Na szybko przychodzi mi na myśl włączenie odbicia lustrzanego dla x,lub zmiana znaku na przeciwny dla x w postprocesorze. Parametry PLC są właściwe dla danej obrabiarki danego producenta. Co prawda istnieją pewne podobieństwa, ale musiałbyś spytać najlepiej kogoś z taką samą obrabiarką.


Autor tematu
Piotrek Wielosi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:48
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotrek Wielosi » 30 maja 2017, 13:56

lustro nie działało by na trybie ręcznym.
zmiana znaków nie wiele wniesie bo to jest maszyna pięcio osiowa z indeksowaną głowicą i wszystko się rozsypuje po wygenerowaniu programu.
Jutro ma być u mnie serwis i zobaczymy co zdziała, twierdzi że da się to w ustawieniach maszynowych zrobić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”