Zderzak do prasy krawędziowej

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
JanuszW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2016, 19:59
Lokalizacja: www

Zderzak do prasy krawędziowej

#1

Post napisał: JanuszW » 25 wrz 2016, 20:11

Witam.
Jestem totalnym laikiem w sprawach mechaniki i elektronik. Muszę zbudować zderzak do prasy krawędziowej z odczytem cyfrowym. Jak to zbudować mechanicznie i elektrycznie? Gdzie można tanio kupić części potrzebne do budowy zderzaka? A może ktoś wie, gdzie można kupić gotowca używanego lub nowego?
Dziękuję z góry wszystkim, którzy choć troszkę przybliżą mi ten temat i pomogą w zakupie (budowie) :mrgreen:



Tagi:


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: HUD » 26 wrz 2016, 17:31

Proponuje najpierw troche się poduczyć z mechaniki i elektroniki potem użyć wyszukiwarki ( takie tematy już były ) a potem zlecić to komuś kto się na tym zna.
Zaoszczędzi to ci czas i pieniądze.
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 26 wrz 2016, 18:00

zderzak ma być ustawimy ręcznie czy sam się ustawiać? a może ma być programowalny np wpisujesz ze 2 naciśnięcia pedału na wymiar 100 trzecie to odjazd na wymiar 300 a czwarte na 60 i powrót na początek cyklu? bu po prostu idziesz za maszynę ustawiasz sobie na odczytach elektronicznych przesuwając go ręcznie ewentualnie korbą na dany wymiar.... a może taki pół automat naciskasz przycisk a zderzak jedzie puszczasz zatrzymuje się i patrząc na wskazanie wyświetlacza sam sobie ustalasz jego pozycje.
wszystko co trzeba kupisz w forumowym sklepie lub na allegro
skoro zadajesz takie pytanie czarno widzę samodzielną budowę raczej HUD, ma racje
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
JanuszW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2016, 19:59
Lokalizacja: www

#4

Post napisał: JanuszW » 27 wrz 2016, 07:54

Jeszcze nie wiem czy miałbybyć zderzak sterowany mechanicznie czy automatycznie. Wszystko zależy od kosztów :-) Może jakaś podpowiedź ...? Albo wskazanie kogoś, kto wykonuje takie rzeczy w rozsądnych pieniądzach ...


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#5

Post napisał: upadły_mnich » 27 wrz 2016, 10:07

Wpisz sobie w google:
"elektroniczny wskaźnik położenia"
Zadzwoń i zapytaj o cenę i będziesz miał ogląd czy robić prościej-taniej (obstawiam, że to wybierzesz) lub zautomatyzować.
Mechanika jest prosta bo większość robisz z gotowców ale ktoś Ci musi ją poskładać.
Zacznik od tego pierwszego.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#6

Post napisał: adam Fx » 27 wrz 2016, 14:05

tęczne rozwiązanie najtańsze ok 500zł mat. na chińskich podzespołach (lub więcej bo nie wiem jak długi zderzak ) mechanicznie to dodatkowe parę stówek a automat to już parę tyś.zł
jeśli określisz się konkretnie i dasz zapytanie w dziale zlecenia to być może znajdzie się wykonawca
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”