co to za wiertarka promieniowa

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
same222
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:57
Lokalizacja: Nowe Kramsko

co to za wiertarka promieniowa

#1

Post napisał: same222 » 31 maja 2015, 23:59

Witam,

Panowie poszukuje informacji na temat tej wiertarki. Co to za maszyna, jaka produkcja, symbol parametry techniczne, może ktoś pracował na takim sprzęcie?

http://allegro.pl/wiertarka-promieniowa ... 76964.html

i wgl czy ktoś z was miał styczność z wiertarkami promieniowymi? jak wam się na nich pracowało w porównaniu do kadłubowych? jakie są ich wady, zalety?

szukam czegoś do warsztatu, maszyna ma pracować i na siebie zarabiać, nie chce kupować nowych sprzętów, bo sami wiecie jaka jest ich jakość... moje jedyne wymagania to minimum MK 4, posuwy mechaniczne, waga do około 3t, może i dzisiaj tego nie wykorzystam w 100% ale mam nauczkę po TUG 40x2000, że lepiej kupować z zapasem, bo uważam tokarkę za zdecydowanie za małą głownie prześwit, przelot wrzeciona i brak przyśpieszonych posuwów. Dzisiaj kupił bym TUR 630 dlatego przy kupnie wiertarki chcę mieć zapas na przyszłość

zastanawiałem się również na WED 32, jedyne co mnie ogranicza to cena do 8-9 tys, maszyna może być do remontu

przyda się każda informacja,


dziękuję i pozdrawiam
Bartosz



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: zdzicho » 01 cze 2015, 22:01

Kadłubowa ma stały stół ,więc jak chcesz wywiercić kilka otworów,to trzeba przesuwać przedmiot. W promieniowej mocujesz przedmiot i jeździsz wrzeciennikiem po ramieniu i obracasz na kolumnie, najeżdżając ,na punkt ,gdzie chcesz wiercić. Przy dużych gabarytach niezastąpiona.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”