Jak znaleźć kogoś kto by mi doradził jaka frezarke kupić?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie
Awatar użytkownika

Autor tematu
skleroza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2014, 16:44
Lokalizacja: sefewf efew

Jak znaleźć kogoś kto by mi doradził jaka frezarke kupić?

#1

Post napisał: skleroza » 17 paź 2014, 17:03

Może nie jest to dobry dział.

Gdzie mogę znaleźć strony producentów frezarek do drewna, plastikowe pleksi i aluminium. Konstrukcja powinna byc w miarę solidna minimum 40x50cm

Myślałem nad Shapeoko 2 to koszt około 2500 zł, ale nie wiem czy to dużo czy mało. Mógłbym na to wydać pewnie porównywalna kwotę lub troche więcej.

Od niedawna interesuje się cnc i drukiem 3d. Na razie projektuje elementy i uczę się programu FreeCAD. Chciałbym jednak zrobić coś w płycie stolarskiej o grubości 2-6 cm. Nie tylko wyciąć coś, ale i zrobić płaskorzeźbę na niektorych elementach. Jakieś ażurowe wycięcia. Wszystkiego się uczę. Nie miałem nigdy do czynienia z zaawansowaną mechanika ani elektroniką. Ale większość rzeczy to gotowe moduły więc chyba nie powinno byc z tym problemów. Posiadam komputer. Mam też frezarkę ręczną marki Bosh która mógłbym użyć jako wrzeciono.

Na co powinienem zwracać uwagę wybierając sprzęt i jakie produkcje sa lepsze? Gotowe złożone, czy lepiej w wersji do samodzielnego złożenia. Lepsze są produkty firmowe czy chińskie?

Prosze o nakierowanie i w miarę proste napisanie czego szukać i gdzie.

Dziękuję za uwagę.



Tagi:

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#2

Post napisał: corano » 17 paź 2014, 19:22

" Prosze o nakierowanie i w miarę proste napisanie czego szukać i gdzie. "

---

Ja proponuje zakupić teGo kida i zdać nam relacje. Doświadczenie będzie cenniejsze niż milion opinii na forum.
Corano


balbini
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:44

Re: Jak znaleźć kogoś kto by mi doradził jaka frezarke kupić

#3

Post napisał: balbini » 17 paź 2014, 23:17

skleroza pisze:Jak znaleźć kogoś kto by mi doradził jaka frezarke kupić?
Podaj cenę za poradę(możliwie wysoką) to zgłoszą się fachury....a ty tak chcesz za wirtualne piwko!? :mrgreen:

Tak to możesz pytać u was w sefewf efew ... taką siedzibę podajesz :roll:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 18 paź 2014, 00:36

czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj forum, oglądaj innych maszyny, projekty i pomyśl nad budową własnej maszynki
Budżet 2.5k nawet na własną będzie mało także czego z gotowców można oczekiwać?
O zabawkach typu Shapeoko 2 zapomnij, konstrukcja? (znaczy się jej brak) pokazuje jak maszyny nie należy budować, o "systemie jezdnym" wspominać już nie będę, szkoda klawiatury.
Osobiście na początek wolałbym kupić maszynkę tego typu, po kilku zabiegach nawet nieźle działa, masz także wersje 4osi itd. Do szkolenia, ćwiczenia wystarcza.
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-CNC-3020- ... 27d512def4
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 10:38 przez dance1, łącznie zmieniany 1 raz.
I don't like principles, I prefer prejudices


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#5

Post napisał: kubus838 » 18 paź 2014, 10:31

Witam

Zacznij czytać to forum, przeglądać projekty i uczyć się obsługi CAD/CAM-ów. W tym samym czasie bardzo intensywnie przeglądaj projekty frezarek forumowiczów, możesz też popatrzeć na youtubie tam jest wiele maszyn tzw. gotowców i robionych własnoręcznie. A nad tym boschem to się dobrze zastanów - chcesz robić płaskorzeżby i wycinać w płycie to może być w przypadku bosccha bardzo czasochłonne. Co do 2500zł to napewno będzie za mało. Ja swoją maszyne budowałem z tego co miałem ale elektronike, silniki, szafe sterujacą, kable stół teowy, łożyska prowadnice, śruby musiałem kupić i wszystko zapisywałem. Jak maszyna ruszyłą policzyłem. To wtedy wyszło mi 4800zł po dalszej rozbudowie rachunek skończyłł się na 6500zł. Więc lepiej przemyśl wszystkie za i przeciw, co lepiej kupić czy gotowca, czy kitt do składania, czy lepiej samemu złożyć. Fakt jeżeli sam złożysz to masz serwis zapewniony i wtedy zbudujesz sobie maszyne taką jak chcesz a napewno zrobisz to taniej. Ale wydaje mi się, że 2500zł to jednak zamało.

robert

Awatar użytkownika

Autor tematu
skleroza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2014, 16:44
Lokalizacja: sefewf efew

#6

Post napisał: skleroza » 18 paź 2014, 15:24

dance1 pisze:czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj forum, oglądaj innych maszyny, projekty i pomyśl nad budową własnej maszynki
To propozycja wiekszości, własnie czytam i stąd moje pytanie. Na razie przymierzam się po prostu do wymagań i ceny. Niestety samo czytanie to nie wszystko.
kubus838 pisze:Co do 2500zł to napewno będzie za mało. Ja swoją maszyne budowałem z tego co miałem ale elektronike [...]To wtedy wyszło mi 4800zł po dalszej rozbudowie rachunek skończyłł się na 6500zł.
robert
Kwota wymieniona nie jest graniczna. Po prostu znalazłem cos gotowego. Ostatnio znalazłem polską strone Tanie CNC. Prawdę powiedziawszy byłem przekonany, że istnieje jakis rynek gotowych produktów dla hobbystów. Właściwie nie znalazłem maszyn gotowych, powtarzalnych poniżej 11tyś. To dla mnie za dużo, moge na to przeznaczyć maksymalnie 4 tyś zł.

Może nie znalazłem po prostu jakis gotowych sklepów lub ludzi, którzy by mi to złozyli?
Mam nadzieję, że poprzez to forum uda mi się znaleźć odpowiedź. Szukałem też na allegro, ale tam właściwie maszyn w cenie 4-5 tyś w ogóle nie znalazłem. Nie ma też jakiegoś działu typu : "Zamawianie CNC". Pozostaje zatem zachód lub właśnie to forum.
dance1 pisze:
Osobiście na początek wolałbym kupić maszynkę tego typu, po kilku zabiegach nawet nieźle działa, masz także wersje 4osi itd.
Powiedz dlaczego. Czy zamiast takiego allegro możesz podac mi adres producenta? Czy to też jest samoróbka, tyle, ze z jakiś powodów lepsza.

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#7

Post napisał: corano » 18 paź 2014, 21:12

"Szukałem też na allegro, ale tam właściwie maszyn w cenie 4-5 tyś w ogóle nie znalazłem.."

Odpowiedz na to pytanie jest banalnie prosta.. 4-5tys jest to zaledwie koszt samych części.
Nie będzie to maszyna typu High-end ale do zadań modelarskich jak najbardziej wystarczy. Polecam lekturę forum i życzę dużo, DUŻO samozaparcia i wytrwałości. Zapewniam przygoda będzie przednia :)
Corano
Ostatnio zmieniony 19 paź 2014, 11:11 przez corano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

sajo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:16
Lokalizacja: Poznań

#8

Post napisał: sajo » 18 paź 2014, 23:39

shapeoko z transportem i cłem będzie już bliżej 3500.
shapeoko ma bardzo uproszczonego Gcode'a, czyli nawet do nauki kiepski trochę.


przeszukaj niemieckie i angielkie ebay'e, frazy "cnc 3020" "cnc 4030" "cnc sable", to będą chińskie maszynki, w przedziale cenowym cię interesującym. Bez martwienia się o cło i VAT.
Z chinczykami jest głownie problem z elektroniką.
Możesz np. kupić kita bez elektroniki:
kit bez elektroniki
a elektronikę kupić osobno w Polsce.

Czasami pojawiaja się na polskim allegro z przebitką nawet 100% :mrgreen:
http://allegro.pl/frezarka-cnc-3020t-2d ... 71245.html

shapeoko ma pole pracy 30x30, te "maszynki" własnie 30x20, 40x30.
Większej za taką cene nie dostaniesz, bo jak piszą wyżej 4-5k to cena części.

skrzynka wirtualnych piw się należy.
Musisz się zastanowić przede wszystkim, do czego ci ta maszynka ma służyć.


xdvi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2014, 18:29
Lokalizacja: tak

#9

Post napisał: xdvi » 22 paź 2014, 22:10

corano pisze:"Szukałem też na allegro, ale tam właściwie maszyn w cenie 4-5 tyś w ogóle nie znalazłem.."

Odpowiedz na to pytanie jest banalnie prosta.. 4-5tys jest to zaledwie koszt samych części.
Skoro to shapeoko sprzedaje czesci mechaniczne za 1100 zł to w Polsce te cześci będą kosztowac 80%.

Sprawdziłem, kwota przesyłki to 149 dolarów więc mniej więcej wychodzi te 2600-2700zł
Sam sie zastanawiam. I to raczej nie sprowadzac a zamówić. Wszystko jest rozrysowane. stalowe elementy można wyciąć sa gotowe pliki step. Szyny chyba sa standardowe.

Fajny projekt

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#10

Post napisał: bartuss1 » 22 paź 2014, 22:14

szape oko wygląda prawie jak BZT hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”