Jakie centrum obróbcze wybrać?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
lukasb9
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:02
Lokalizacja: kraków

Jakie centrum obróbcze wybrać?

#1

Post napisał: lukasb9 » 10 cze 2014, 11:45

Witam forumowiczów. Firma w której pracuję postanowiła kupić centrum obróbcze, jako że wykonujemy do swoich produktów elementy frezowane dosyć precyzyjne (na przykład regulowane przesłony do optyki), to takie centrum było by bardzo na miejscu. Pracujemy w ogromnej większości w aluminium frezami od 2 do 10mm. Szefostwo zdecydowało się na maszynę OPTIMUM F150. Jako, że ani ja ani oni nie mają pojęcia o tego typu sprzęcie (do tej pory operowałem tylko na obrabiarkach manualnych i amatorskim CNC), proszę Was o radę co i gdzie kupić. Może lepszym rozwiązaniem jest zakup używanej markowej maszyny? jak ma się sprawa z dokładnością tego typu sprzętu po latach? OPTIMUM chwali się dokładnością pozycjonowania +/-5um, ale jak znam życie to pod obciążeniem ten błąd wzrośnie 3-4 krotnie (mam rację?). Martwią mnie również niskie obroty wrzeciona - do frezowania małymi frezami (2mm) 10k RPM to chyba za mało? Proszę o jakąś pomoc ludzi mających styczność z takimi maszynami.



Tagi:

Wróć do „Informacji na temat...”