Praca inżynierska nt. rozmieszczenia maszyn i urządzeń

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
aaannk19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2013, 18:33
Lokalizacja: kraków

Praca inżynierska nt. rozmieszczenia maszyn i urządzeń

#1

Post napisał: aaannk19 » 08 paź 2013, 18:43

Witam,
Piszę prace inżynierską nt. rozmieszczenia maszyn i urządzeń i hali produkcyjnej. Może mój temat nie do końca odpowiada temu portalowi, natomiast nie wiem gdzie szukać pomocy, ponieważ na internecie niewiele znalazłam.
Za zadanie mam zaprojektowanie nowego rozmieszczenia maszyn i urządzeń dla firmy w programie AutoCad. Gł. chciałabym o polecenie jakiejś literatury nt. w/w i wszystkiego co może mi się przydać, bo pragnę zacząć od jakiegoś wstępu, a na razie nie mam NIC.

Prosze o pomoc i z góry dziękuję ;]



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 08 paź 2013, 22:58

Szukaj książek nt projektowania zakładów np.: Egorow - "Projektowanie zakładów" - bardzo dobra książka. Wystarczy poczytać spis treści a już wiadomo jakie zagadnienia trzeba rozważać. Pamiętam czasy kiedy nad planem hali ślęczeliśmy z fiszkami wyciętymi z kalki w kształcie poszczególnych maszyn, ale wcześniej z programu produkcji trzeba było dojść ile i jakie maszyny będą potrzebne, jak duża powinna być hala a ustawianie maszyn to już czysta przyjemność. Teraz w dobie komputerów to zupełnie inna bajka.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
aaannk19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2013, 18:33
Lokalizacja: kraków

#3

Post napisał: aaannk19 » 09 paź 2013, 16:19

ahaa.... na pewno bd szukac tej ksiazki i wszystkiego co polecasz. Jestem strasznie wdzięczna za odp. naprawde dziękuję :)))))

[ Dodano: 2013-10-09, 16:42 ]
Niestety nie udało mi się znaleźć nawet w google książki: Egorow - "Projektowanie zakładów", moze gdzies popełniony został błąd w nazwie?
W dostępnej mi bibliotece, znalazłam 1 egzemplarz dostęny: Projektowanie zakładów przemysłowych : wymagania BHP / Tadeusz Dzięgielewski. mam nadzieje że bd to przydatne.
Co prawda ściągnełam z internetu wymagania BHP do projektowania hal produkcyjnych, ale im więcej tym lepiej. Nie mniej jednak jeżeli ktoś jeszcze sb coś przypomni i poleci mi, to bd bardzo wdzięczna. ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”