VEXTA ORIENTAL A3727-9412 2PH 1.8/STEP DC 4A .75OHM dane ?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
bastian28
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2012, 00:52
Lokalizacja: Zyrardow

VEXTA ORIENTAL A3727-9412 2PH 1.8/STEP DC 4A .75OHM dane ?

#1

Post napisał: bastian28 » 30 sie 2013, 16:38

Witam Wszystkich Forumowiczów !
Jak w temacie potrzebne mi są dane silnika krokowego a konkretnie jego moc i napięcie.
Silnik to VEXTA ORIENTAL A3727-9412 2PH 1.8/STEP DC 4A .75OHM
Jego waga to 2.3kg, średnica 85mm, wysokość bez osi 95mm, śred. osi 9mm.
Osobiście spędziłem bardzo dużo czasu na poszukiwaniach, praktycznie kilka dni i nic nie znalazłem. Praktycznie straciłem nadzieję :cry: , może ktoś ma podobne lub miał styczność i coś mi poradzi gdzie szukać, bądz zna dane silnika. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.



Tagi:


Autor tematu
bastian28
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2012, 00:52
Lokalizacja: Zyrardow

#2

Post napisał: bastian28 » 08 gru 2013, 23:23

Witam ponownie.
Od mojego zapytania upłynęło trochę czasu i jak widać nic się nie ruszyło, choć sam nadał szukałem odpowiedzi na powyższe pytanie.
Ostatnio na alle... był ten sam silniczek nowy za 200zł korciło mnie by go kupić, lecz nie znając parametrów nie ryzykowałem.
Postanowiłem sam zmierzyć jego siłę gdyż muszę wiedzieć czy nada mi się na Ztkę , na dniach chciałem ruszyć wreszcie ze składaniem mojej maszynki :razz:
Zakupiłem okazyjnie sterownik jak i płytę główną i tu strzeliłem sobie ZONKA, jak się okazało płyta posiada wejścia tylko na sygnały STEP i DIR bez ENABLE :cry: na razie musi zostaćObrazek Obrazek Obrazek
I tu mam pierwsze problemy mianowicie:
1. Czy wejścia sterownika PUL to to samo co STEP ?
2. Np. DIR na dwa wejścia + i - w sterowniku czy na minus dać GND z płyty.
3. Czy jeśli silnik ma 4A a na sterowniku ustawię na 4.2A to nie zaszkodzi.
4. I jeszcze czy zasilacz jaki posiadam 27.6V i 4.5A mogę podłączyć do sterownika bez szkody dla niego , niby jest 5A-mperowy i do 48VDC ale zasilacz impulsowy stabilizowany.

To na razie chyba wszystko, proszę wytłumaczcie mi jak to wszystko podłączyć łopatologicznie . Niestety w elektronice jestem noga i im więcej o tym czytam tym bardziej głupieje, a chciałbym wreszcie ruszyć z miejsca. Będe bardzo wdzięczny i podzielę się informacją po pomiarach siły silnika, by potomni nie musieli przechodzić tego co ja :cry: Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2013-12-08, 23:34 ]
Byłbym zapomniał mianowicie silnik jest 8 przewodowy, jak go kupiłem był już po parowany, na cztery pary. Łącząc je ze sobą i obracając silnikiem znalazłem z tych czterech dwie pary na które silnik stawia opór, czy jest to obojętne jak podepnę kable z par pod sterownik chodzi o + i -.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”