pierwsze kroki z frezarką CNC

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie
Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#1

Post napisał: sajgon » 16 gru 2012, 18:58

CrazyMario pisze:- jakie frezy kupić by móc stosunkowo szybko i w miarę dokładnie wycinać w płytkach laminatowych narysowane elementy modelarskie.
- czy do programu Mach3 potrzebne są jeszcze jakieś inne programy by uruchomić frezarkę - wycinanie 2D.
- jak wygląda procedura uruchomienia frezarki : od programu do samego frezowania.
- czy znajdę tu na forum jakiś manual, który zawiera te informacje ?
ad1. jednoznacznej odpowiedzi trudno udzielić. Wszystko zależy od materiału jaki chcesz obrabiać , od możliwości maszyny , no i od samego projektu. Nie da się czegoś małego wyciąć dużym frezem - to chyba jasne. Osobiście kupuje takie na jakie mnie stać.

ad2. jeżeli masz DXF-a to jest to tylko rysunek złożony z wektorów . Dopiero w programie typu CAM tworzy się ścieżkę narzędzia (frezu) ,ilość przejść , offsety...

ad3. no z reguły od początku do końca :razz: nie da się tak w ciemno powiedzieć co trzeba zrobić żeby było u Ciebie dobrze . Ja na swojej maszynie wiem co muszę najpierw a co dalej.

ad4. nie wiem ,szukaj. Może znajdziesz ale wątpię.


Pozdrawiam , Michał. ;)

Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”