Sterownik na cztery silniki

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
hawranek10
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2004, 22:16
Lokalizacja: Wloclawek

Sterownik na cztery silniki

#1

Post napisał: hawranek10 » 07 mar 2007, 17:37

Witam . Poszukuje materialow na temat sterownika 4-o silnikowego. Ma pracowac w osi X.Y.Z plus obrot obrabianego materialu. Sterowanie z LPT i na silnikach czterocewkowych. Poszukiwalem w necie ale to tylko same opisy a nic konkretnego. Nie chce tu podawac adresow z ktorych korzystalem. Obecnie pozostalem bez konkretnych odpowiedzi. Juz opisywane sa sterowniki na pieciu silnikach, poszukiwania na forum nic konkretnego nie znalazlem moze ktos prywatnie podpowie(foto tego co chce zamontowac). Pozdrawiam.



Tagi:


MarK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 28 sty 2006, 08:32
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: MarK » 07 mar 2007, 20:26

Witam!
Nie wiem o jakie konkretnie materiały Ci chodzi. Czy tylko sposób podłączenia czterech silników do portu LPT, czy może schemat konkretnego rozwiązania. Ponad rok temu robiłem taki czteroosiowy sterownik na układach L297/298. Nawet mam jeszcze jedną płytkę (a raczej płytę :wink: ), bo zamówiłem dwie. Sterownik ma jeszcze "na pokładzie" kilka przekaźników i wejścia cyfrowe optoizolowane.
Niedawno znalazłem w internecie opis bardzo prostych układów do sterowania silnikami dc z enkoderem. Układ przeznaczony do pracy z programem EMC2 (linux). Ten układ to praktycznie końcówka mocy dla silnika i złączka do podpięcia enkodera, do portu LPT, resztę załatwia sam program. Do jednego portu można podpiąć dwa silniki. Portów, pod EMC, można skonfigurować ile tylko "wlezie" w PC :wink:

Napisz o co konkretnie Ci chodzi, być może będę mógł Ci pomóc.

Tak na marginesie: zastanawia mnie dlaczego Linux i EMC są tak mało popularne w Polsce (na "naszym" forum zaledwie kilka postów). Program o POTĘŻNYCH możliwościach przy minimalnych nakładach).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

x
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 243
Rejestracja: 29 mar 2006, 23:24
Lokalizacja: Laski, gm. Izabelin

#3

Post napisał: x » 07 mar 2007, 23:40

Jest taka płyta główna na cztery silniki, zaprojektowana przez użytkownika tego forum: http://www.ottop.republika.pl/optolpt.shtml. Ale trzeba sobie samodzielnie poradzić ze złożeniem i uruchomieniem tego. Do podłączenia silników są jeszcze potrzebne właściwe sterowniki w odpowiedniej ilości.
MarK pisze: Tak na marginesie: zastanawia mnie dlaczego Linux i EMC są tak mało popularne w Polsce (na "naszym" forum zaledwie kilka postów). Program o POTĘŻNYCH możliwościach przy minimalnych nakładach).
Niedługo uruchamiam moją maszynę (sterownik najprawdopodobniej z Mixpol-u), więc EMC2 będzie troszkę bardziej popularne. Na razie próbuję to "na sucho" z różnymi G-kodami.

A mało popularne, bo nie ma dokumentacji po polsku, nikt nie wie gdzie wpisać jakie polecenie, w co kliknąć, jak przeżyć bez Menadżera Urządzeń, itp.


Autor tematu
hawranek10
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2004, 22:16
Lokalizacja: Wloclawek

#4

Post napisał: hawranek10 » 15 mar 2007, 09:15

Witam. Ta strona pokazuje co mozna zrobic i to wlasnie na czterech silnikach. http://www.thiemig.de/. Dokladnie mi o to chodzi.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#5

Post napisał: lenherd » 17 mar 2007, 00:58

A tu byłeś? XYZ i A .Ja się na to czaję.
http://www.boenigk-electronics.com/pl/

sorki nie doczytałem że chodzi Ci o materiały a nie o gotowca


Autor tematu
hawranek10
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 50
Rejestracja: 02 gru 2004, 22:16
Lokalizacja: Wloclawek

#6

Post napisał: hawranek10 » 21 mar 2007, 20:21

Witam. Wszystko mnie interesuje co dotyczy zaczetego tematu. Moze to nawet byc gotowiec aby tylko spelnil swoje zadanie, gdyz nie mam juz wyjscia (zaczeta modernizacja). Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-04-11, 13:45 ]
Witam, czy moze ktos z forum udzieli mi informacji na temat tych dwoch zamieszczonych schematow. Chodzi mi polaczenie tych schematow(modul plytki LPT z modulem stroenika silnika) miedzy soba czy to jest mozliwe??. Jezeli tak to prosze o wskazowki. Pozdrawiam.
Załączniki
schematy do polaczenia.rar
(162.49 KiB) Pobrany 279 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”