Edukacyjne obrabiarki CNC

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie
Awatar użytkownika

Autor tematu
marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

Edukacyjne obrabiarki CNC

#1

Post napisał: marchru » 26 sie 2012, 17:55

Szukam firm posiadających w ofercie edukacyjne fezarki i tokarki na potrzeby szkoleń.
Interesują mnie biurkowe wersje maszyn oraz symulatory układów sterowania.
Ciekawym rozwiązaniem są również klawiatury do PCtów imitujące klawiatury paneli sterowania poszczególnych układów, spotkałem się z takimi dodatkami do sinumerika i HH.

Póki co znalazłem następujące propozycje:

Kod: Zaznacz cały

http://www.tock-aut.bialystok.pl/obcnc.htm#tokarki

Kod: Zaznacz cały

http://www.merkurtoys.pl/CNC.php

Kod: Zaznacz cały

http://www.eurometal.com.pl/_pd,pl/99,207/Symulator_szkoleniowy_serii_5S.html
Ma ktoś rozeznanie w tym temacie???


"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"

Tagi:


respect1523
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 09 cze 2007, 21:31
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: respect1523 » 27 sie 2012, 08:17

hmmm skończyłem w tym roku studia automatykę i robotyke wcześniej bbyłem uczniem szkoly policealnej kierunek mechatronika teraz pracuje jako operator CNC
Z mojej perspectywy wygląda to tak ze sie nie opłaca kupować małych obrabiarek szkoleniowych jest to bez sensu.Uczeń nigdy nie zobaczy prawdziwego wióra z proces toczenia czy tez frezowania jak również zastosowania odpowiedniego narzędzia. Już lepiej wydać pieniądze na zakup solid worksa i solid cama. Panele imitujące to też nic cudownego bo jest dużo rodzajów obrabiarek i sterowników. Moja propozycja to zakup solid cama i nauka na darmowych programach podstawowych komend kogu G (żeby zrozumeli jak to działa), po nauce dla naprawdę zainterowanych ucznów wycieczka do zakładu lub na wyższą uczelnie. Wierze że to nie jest żadna szkoła białostocka ...

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#3

Post napisał: janale » 05 wrz 2012, 20:27

Witam.
respect1523 pisze:Wierze że to nie jest żadna szkoła białostocka ...
Czuję się wywołany do tablicy poprzez wypowiedź kolegi respect1523. No cóż, świat byłby bardzo kolorowy, gdyby udało się zrealizować zalecenia Kolegi. Zakup proponowanego oprogramowania chyba byłby możliwy tylko dla nielicznych, a na pewno trudny na początku działalności. Kolega pracuje jako operator to już może powiedzieć, jaka jest różnica w emocjach między tym, kiedy naciśnie START programu właśnie wdrażanego na maszynie a symulacją obróbki na PC-cie. Ja przynajmniej odczuwam taką różnicę mimo upływu szeregu lat... Nie odczuje tego Kolega pracując chociażby na najlepszym oprogramowaniu czy symulatorze. Dlaczego? Ponieważ mamy do czynienia z automatem, czyli z czymś, na co w danej chwili nie mamy wpływu mimo toczącego się procesu. Nauczenie się panowania nad tymi emocjami to jest sedno pracy operatora takiej maszyny. Jeżeli ktokolwiek zada pytanie, co jest najważniejsze przy nauce CNC, narzędzia, układ sterowania, programowanie, technologia budowy maszyn, znajomość maszyny czy obróbka skrawaniem, to odpowiedziałbym, że wszystko jest ważne, ale najważniejsze jest ciągłe przewidywanie, co za chwilę wykona maszyna i ciągłe zakładanie, że wykona to czego się nie spodziewamy. Dlatego należy szukać takich emocji na maszynie, najlepiej edukacyjnej w wykonaniu przemysłowym, gdzie uciążliwość infrastruktury adaptacji takiej maszyny jest niewspółmiernie mniejsza od jej odpowiednika przemysłowego. To są założenia też wykładane w ...szkole białostockiej.
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate


3d-tech-print
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:17
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#4

Post napisał: 3d-tech-print » 19 maja 2013, 00:43

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych że 3D Technical Prints produkuje takie urządzenia cnc , wyłącznie do celów edukacyjnych , lub hobby
W ofercie posiadamy ploter CNC przeznaczony dla elektroników do frezowania i wiercenia PCB, oraz dla celów edukacyjnych . Urządzenie pomocne podczas nauki G-Code.
Urządzenia wykonane są w technologii wydruku 3D z materiału ABS. W ofercie posiadamy również Moduły ruchu liniowego jedno osiowe , dwu osiowe .
W przygotowaniu układ trzy osiowy pozycjonujący.
Zapraszamy na naszą stronę .
3d-tech-print.com

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7853
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#5

Post napisał: tuxcnc » 19 maja 2013, 09:07

3d-tech-print pisze:ploter CNC przeznaczony dla elektroników do frezowania i wiercenia PCB
Mam poważne obawy, że to tylko pobożne życzenie.

.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7853
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: tuxcnc » 19 maja 2013, 11:43

3d-tech-print pisze:film na You Tube w przygotowaniu, jak go umieszczę to powiadomię,
pozdrawiam niedowiarków.
Niedowiarek ma frezarkę o rząd wielkości sztywniejszą i uważa że daleko jej do ideału.
Proponuję w ramach testów przepuścić ścieżkę pomiędzy punktami lutowniczymi w rastrze 0,1" (2,54 mm).

.


micro
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 471
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: micro » 19 maja 2013, 22:28

Na stronce tylko zdjęcie, ceny brak, parametrów-brak.
Wszysto to - wielka niewiadoma :wink:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: 251mz » 20 maja 2013, 07:56

3d-tech-print pisze:O cenę należy złożyć zapytanie ofertowe na stronie internetowej .
To jakaś tajemnica?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”