Mera 621 - ploter graficzny.

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
conti_cnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2004, 21:17
Lokalizacja: Toru?

Mera 621 - ploter graficzny.

#1

Post napisał: conti_cnc » 09 gru 2004, 14:13

Witam. :D Jestem posiadaczem plotera Mera 621. Kupiłem go aby przystosować do malowania obwodów drukowanych. Niestety nie wiem jak go skonfigurować z komputerem. Może ktoś z szacownego grona CNC FORUM pomoże mi w instalacji urządzenia. Z góry dziękuję !!!! :D

Pozdrawiam
Mirek vel conti_cnc



Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 09 gru 2004, 14:36

Nie napisałeś jakiego systemu operacyjnego używasz?.Twój ploter [powinien "chodzić"jako jeden ze starych ploterów pisakowych ( sterowniki w windowsie 98 ). Pod XP mogą być problemy. HPGL-ploter działa jako ploter z językiem HPGL-2 i ma inny obszar drukowwania.
na liście użądzeń drukujących są sterowniki HP DRAFT XXX. Trzeba je kolejno instalować i sprawdzać obszar pracy - czy jest A3. Sprawdż czy ploter działa po COM-ie-czy po LPT i wybierz takie ustawienia przy instalacji sterownika. Jezeli obsługuje oba porty to sprawdż ustawienia na przełączniku.

Pozdrawiam Anoda :roll:


Autor tematu
conti_cnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2004, 21:17
Lokalizacja: Toru?

#3

Post napisał: conti_cnc » 09 gru 2004, 20:01

Witam ponownie i dziękuję za zainteresowanie. :D Faktycznie....zabrakło paru szczegółów. Oto one; komputer AT 233Mhz MMX, pamięć 128MB, dysk 20 GB, zainstalowany system- Windows 98, program graficzny COREL 8, kabel 2x com 1(dziewczynki 25 pin), ploter podłączany do com1. Po włączeniu zasilania plotera działają wszystkie przyciski prawidłowo.

I to by było na tyle...reszta w rękach fachowców !!! :wink:

Pozdrawiam Mirek.


elmars
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2009, 16:43
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#4

Post napisał: elmars » 02 sie 2009, 16:47

Ploter jest bardzo żywotny (trwały). Szczegółowe opisy konfiguracji plotera pod Win98SE Windows XP znajdziesz na jednej ze stron www.elmars.strefa.pl lub www.marstenc.republika.pl lub www.elmars_it.republika.pl Znajdziesz tam też opisy na temat eksploatacji i użytkowania plotera Mera 621S.

[ Dodano: 2009-08-03, 09:35 ]
Chętnie kupię taki ploter
elmars

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”