Świeżak

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
caucasian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Świeżak

#1

Post napisał: caucasian » 08 maja 2012, 15:50

Witam wszystkich.
Jestem jak widać nowy na tym forumku i miałbym parę pytanek trochę z kosmosu. Pracowałem w UK przez 4 lata na Schirmer we fabryce okien obsługa, drobny serwis lekkie programowanie. Jak fabryka okien to i piły wiertła stacjonarne itp. Teraz mając doświadczenie w zawodzie praktyczne uczyłem się tego od podstaw. To dziwne zabrzmi ale poradźcie w która stronę się szkolić w CNC z takim doświadczeniem. ( maszyny mieliśmy dwie 4 i 3 letnie ). Cholera rozwijałbym to w PL ale nie wiem za bardzo na co wskoczyć a nie chce robić tego samego. No i pracowałem na automatycznych zgrzewarkach też. Nie tyrajcie tylko coś poradźcie.
Dzieki.




diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 08 maja 2012, 21:50

Pytanie rzeczywiście z kosmosu. Myślę że najrozsądniej byłoby żebyś najpierw rozejrzał się wśród zakładów w swoim rejonie, dowiedział się jakimi maszynami dysponują i dopiero wtedy samodzielnie podjął decyzję jakiego doszkolenia Ci potrzeba.


Autor tematu
caucasian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2012, 15:44
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: caucasian » 09 maja 2012, 16:09

właśnie te dziwne pytanie kieruje do was na tym forum bo Schirmer jest stosunkowo wąskim CNC i stąd czy doświadczenie na nim może być przydatne w rozwijaniu umiejętności.


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#4

Post napisał: mdg » 10 maja 2012, 14:18

caucasian pisze:Schirmer jest stosunkowo wąskim CNC i stąd czy doświadczenie na nim może być przydatne w rozwijaniu umiejętności.
Ale jakich umiejętności? Na razie wg mnie to znasz się na obsłudze maszyny jednego typu.
Obejrzałem parę filmików na YT z pracy tych maszyn, rzeczywiście bardzo specyficzna obrabiarka, która przecina i wierci.
caucasian pisze:Cholera rozwijałbym to w PL ale nie wiem za bardzo na co wskoczyć a nie chce robić tego samego
Ja byłbym za tym, żebyś kontynuował to samo w PL jeśli masz pojęcie. Jeśli nie masz doświadczenia w toczeniu i frezowaniu to szkolenie CNC na tokarkach czy frezarkach też musisz zacząć od podstaw.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”