Jaka maszyna do takich produkcji będzie najlepsza ?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Dawkrys
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:21
Lokalizacja: Lubuskie

Jaka maszyna do takich produkcji będzie najlepsza ?

#1

Post napisał: Dawkrys » 04 lut 2012, 21:54

Witam.
Proszę o pomoc bo jestem całkowicie początkujący ale kto pyta nie błądzi :)

Zastanawiam się nad kupnem chyba frezarki cnc do produkcji takich elementów jak na foto.
fi 100 do fi 400
Jaką maszynę powinienem kupić aby najbardziej pasowała do takiej produkcji?
Głównie potrzebuje nawiercać i obrabiać seryjnie takie siatki. Otwory powinny być pod kątem , średnica od 1mm
Kwota jaką mogę przeznaczyć to ok 60000.
Mam jeszcze więcej pytań ale powoli, poczekam najpierw na odpowiedź co do maszyny bo tak bym was zasypał pyt. :)


Proszę o wyrozumiałość i dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam.
Załączniki
f1.jpg
fi 160
f1.jpg (84.71 KiB) Przejrzano 1497 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 05 lut 2012, 07:42

Do ostrzenia to zapewne szlifierka magnesowa :grin: .Do nawiercania to raczej przydało by sie zrobic maszynke kilkuwrzecionowa.Piszesz ze potrzeba nawiercac pod katem ?? jeżeli nie prostym to jeszcze bardziej komplikuje sprawe.
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 05 lut 2012, 09:39

Dawkrys pisze: Otwory powinny być pod kątem , średnica od 1mm
Kwota jaką mogę przeznaczyć to ok 60000.
Podejrzewam, że chodzi ci o otwory stożkowe :wink:
Tak, powinieneś poszukać frezarki z chłodzeniem przez wrzeciono ze sporym ciśnieniem. Pozwoli ci to wiercić szybko i tanio, bo możesz używać wtedy wierteł węglikowych z chłodzeniem przez narzędzie. Chociaż przy przy średnicy otworu fi1 wrzeciono powinno pracować z obrotami kilkudziesięcu tys/min żeby opłacało się użyć węglików. Czyli jeżeli masz na oku jakąś produkcję seryjną, musisz się dobrze zorientować których sit będziesz miał najwięcej. Niektóre maszyny można doposażyć w taki agregat przy minimalnych przeróbkach. Zdaje się, że są też specjalne oprawki z doprowadzeniem chłodziwa. Może ta ostatnia opcja będzie tańsza, bo za 60 tys raczej nie kupisz nowej obrabiarki. Na pewno możesz sobie darować hobbistyczne samoróby, bo do użycia wydajniejszych wierteł (węglikowych) musisz mieć bardzo dużą sztywność maszyny.
Jeżeli średnice otworów są małe, czyli właśnie np do 4mm, możesz się zastanowić nad dobrymi wiertłami kobaltowymi (HSS-Co). Nie wymagają one ciągłej pracy, czyli przy wierceniu możesz wyrzucać wiór - nie musisz mieć wewnętrznego chłodzenia, są tańsze, a te lepsze wiercą tylko ok. 3 razy wolniej, a tylko o połowę mniej otworów. Nie wymagają też tak sztywnej maszyny.


Autor tematu
Dawkrys
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:21
Lokalizacja: Lubuskie

#4

Post napisał: Dawkrys » 05 lut 2012, 20:27

Podpowiedzcie a może nadała by się wiertarka stacjonarna, tylko w tej cenie nie mogę znaleźć programowanej. I pytanie czy poradziła by sobie z taki zadaniem.


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#5

Post napisał: galon » 07 lut 2012, 08:05

jest jedno pytanie jakie to są ilości bo to jest dość istotna sprawa


Autor tematu
Dawkrys
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:21
Lokalizacja: Lubuskie

#6

Post napisał: Dawkrys » 07 lut 2012, 18:44

Ilości raczej seryjne :) Czyli ile się da.

Czy jest możliwość dołożenia sterowania tak aby pracowała automatycznie i czy to by się sprawdziło ?
http://allegro.pl/frezarko-wiertarka-xz ... 91608.html


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#7

Post napisał: galon » 07 lut 2012, 21:02

co się nie da poczytaj tematy kol kamar tylko nie wiem czy przy dużych seriach nie lepiej było by zrobić maszynkę na dwa wrzeciona jedno pod wiertło drugie pod nakiełek myślę że w tej frezarce śruby są kulowe ale lepiej sprawdzić.
Co do przeróbki --wywalasz korbki zakładasz silniki zasilacz komp program piszesz G coda i robisz najlepiej z pierwszego nawiertakiem wymieniasz nawiertak na wiertło i robisz na gotowo
Prawda że proste :grin: :grin:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”