Armatura łazienkowa z mosiądzu - pomoc

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Majk.P
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 01:27
Lokalizacja: GW

Armatura łazienkowa z mosiądzu - pomoc

#1

Post napisał: Majk.P » 31 sty 2012, 01:52

Witam serdecznie i proszę o pomoc w temacie mi obcym.Zamierzam otworzyć w przyszłości niewielki zakład produkujący armaturę z mosiądzu (baterie , umywalki może i wanny) stawiałbym na jakość i dbałość o szczegóły przy zakładanej produkcji na poziomie 20 sztuk.Jaki mniej więcej potrzebny by mi był sprzęt oraz jakie techniki uzyskania tego wyrobu musiałbym się nauczyć żeby towar był odpowiedniej jakości.Zdaję sobie sprawę że wszystkiego musiałbym się nauczyć i że zapewne łatwe to nie jest ale mam cel i będę robił wszystko aby go osiągnąć.
Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam.
Michał



Tagi:


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#2

Post napisał: AndrzejJS » 31 sty 2012, 02:46

Witam, to się wiąże z uruchomieniem: Odlewni metali kolorowych,
działu obróbki skrawaniem, szlifierni i polerni, galwanizerni a wanny
i umywalki to już tworzywa sztuczne, akryl, laminaty poliestrowo-szklane
i Corian, czasem drewno
Możesz to wszystko kupować w innych firmach a samemu tylko konstruować.
Wszystko zależy od twoich ambicji.
Możesz tez sprowadzać takie rzeczy z Azji i tylko je firmować na lokalnym rynku.

Osobiście przekonałem się że ci którzy handlują moimi produktami
robią o wiele lepsze interesy niż ja który je wytwarzam. Tak to już jest. :neutral:

Pozdrawiam, AndrzejJS

Awatar użytkownika

FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#3

Post napisał: FDSA » 31 sty 2012, 08:03

Bo handlowcy to najgorsze zaraz po urzednikach zło tego świata :P a poważnie to właśnie dlatego wystrzegam się ich jak się tylko da a własnymi produktami handluje sam :) Z czasem nauczyłem się że wychodzę na to samo bo sam jestem w stanie dotrzeć do mniejszej ilości klientów jednak zarabiam tyle samo bo marże handlowców zostają u mnie. Zyskuje natomiast na tym że żeby wyjść na swoje muszę produkować mniej, wiec mniej się narobię do tego potem ewentualnych problemów gwarancyjnych też mniej bo mniej towaru na rynku do tego towar jest bardziej ekskluzywny bo jakości mu nie brakuje a nie każdy może kupić bo po prostu nie ma :) taktyka na kilka lat ale się opłaca :)

Pozdrawiam
FDSA


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#4

Post napisał: AndrzejJS » 31 sty 2012, 10:57

Witam, zgadzam się z kolegą FDSA w stu procentach!

Pozdrawiam, Andrzej


Autor tematu
Majk.P
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2012, 01:27
Lokalizacja: GW

#5

Post napisał: Majk.P » 31 sty 2012, 16:19

Dziękuje za rady , teraz biorę się za czytanie i pogłębianie mojej skromnej wiedzy w tym temacie w czym napewno pomoże mi te forum.Odlewnie na początek pomine , zamawiając gotowe odlewy żeby nie komplikować sobie za bardzo i oszczędzić czas.Umywalke oraz wanne także można wykonać z mosiądzu , żadko spotykany jest to twór ale licze na to że ma swoją grupę odbiorców.
Pozdrawiam , Michał


Pawel Pawlicki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 225
Rejestracja: 13 maja 2006, 20:20
Lokalizacja: Różnie

#6

Post napisał: Pawel Pawlicki » 31 sty 2012, 16:38

Jeśli chodzi o sama wiedzę to niczego nie pomijaj. Równolegle z czytaniem, spróbuj zajęć praktycznych. Wyprodukuj jakiś przedmiot z mosiądzu (jeśli jeszcze tego nie robiłeś), od projektu, poprzez model, odlew, obróbkę i wykończenie powierzchni. Wszystko zrób w różnych warsztatach, gdzie podpatrzysz ile się da. Pogadaj z kim się da. Będziesz miał pojęcie o wyobrażeniu.
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”