proszę o pomoc

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Edwina
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: warszawa

proszę o pomoc

#1

Post napisał: Edwina » 21 paź 2011, 16:06

Witam Wszystkich,

Jestem nową użytkowniczką tego forum, moja wiedza na temat CNC jest podstawowa dlatego proszę o pomoc i odp na moje pytanie, może banalnie proste, ale ja nie ogarniam.

czy programowanie i obsługa robotów spawalniczych polega na tym samym co programowanie obrabiarek CNC ? czy wiedza w/w obszarze jest taka sama , czy to są zupełnie dwa oddzielne tematy ?

Proszę o szczegółową odpowiedź, jeśli to nie na tym samym polega to jakie są różnice itp.

Będę wdzięczna za pomoc i za odpowiedź

Pozdrawiam,
Edwina

[ Dodano: 2011-10-21, 16:16 ]
aha i jeszcze jedno, czym różni się praca z robotem podającym detale do obróbki między maszynami ( robot programowany był w takim samym środowisku jak obrabiarka CNC ) między pracą z robotem spawalniczym ?

dzięki, pozdrawiam
Edwina

[ Dodano: 2011-10-21, 16:16 ]
aha i jeszcze jedno, czym różni się praca z robotem podającym detale do obróbki między maszynami ( robot programowany był w takim samym środowisku jak obrabiarka CNC ) między pracą z robotem spawalniczym ?




jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 22 paź 2011, 09:31

Przejrzyj ten wątek - https://www.cnc.info.pl/topics37/progra ... vt6742.htm - to zupełnie inna dziedzina, niż obrabiarki.

Obejrzyj też http://www.procax.org.pl/pliki/Artykul_ ... Doktor.pdf - tu jest dość ładnie opisane.


Autor tematu
Edwina
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:36
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: Edwina » 24 paź 2011, 09:50

super ! , dzięki bardzo za pomoc i wskazanie źródła :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”