Czy maszyny kimla z serii black bird sa warte zakupu?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

miodo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:50
Lokalizacja: Poznań

#41

Post napisał: miodo » 26 mar 2010, 21:35

Witam kolegów.
Zainteresowała mnie potyczka miedzy maszynami a może firmami.
Pracowałem na kilku maszynach firmy Kimla a w chwili obecnej mamy w firmie 1 grawerkę z Kimli i 4 z Infotec-a.
Może to nie jest duży wynik ale 5 maszyn to już coś, doświadczenia mam rożne - serwis, ewentualne modyfikacje naprawa i funkcjonalność wbrew wszystkim opiniom stawiam na firmę "I" - szybkość maszyny fakt grawerka z Kimli jest szybsza ale w przedziale cenowym z innego działu :)- dodatkowo wydaje mi się że Infotec też potrafi zrobić rakietę i prędkości tez osiągnie porównywalne - chyba ze tylko my kupiliśmy maszyny z dopalaczem - dokładność maszyn jak to nazwijmy z garażu :) - taka sama przy stałych parametrach - w przypadku mojej pracy błędy jakie dopuszczamy to 0.01 mm - i z takimi tolerancjami pracujemy na maszynach obu firm za różna cenę.
W przypadku dużych maszyn - ploterów - pracowałem na maszynach 3 rożnych producentów, mamy zamiar zakupić coś dużego i będzie to Infotec (nie robie reklamy).



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#42

Post napisał: Piotr Rakowski » 29 mar 2010, 06:27

A ja na ostatnich targach Euro Reklama w Poznaniu widziałem maszynę firmy Kimla na sterowaniu serwonapędami. Prędkość - szczęka opada, cena - "cenka" opada... I żeby było szybko, to nawet firma Kimla stosuje napęd na listwach zębatych.

Na tych samych targach były maszyny Infoteca. Forma zrobiła mocny krok naprzód ze swoimi konstrukcjami. Prędkości nie powalające, ale wszystko na krokowcach.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#43

Post napisał: Piotrjub » 29 mar 2010, 14:42

Niedługo za około 2 miesiące również będę miał własny profil aluminiowy na podobne maszyny (prowadnice i śruby wszystko zakryte) napędy serwa albo krokowce, a sterowanie już niedługo skończymy po LAN-ie do macha (również szczeka opada jak to chodzi bez kompleksów do innych sterowań) :mrgreen:


miodo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2008, 19:50
Lokalizacja: Poznań

#44

Post napisał: miodo » 29 mar 2010, 18:22

Witam

Na targach w Poznaniu była tez maszyna firmy Infotec z serwo - takie maszynki posiadamy.


kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#45

Post napisał: kendy » 29 mar 2010, 18:53

Panowie :)

Na poczatek - mam Kimle od 2 lat i nie narzekam. Jesli potrzeba serwisu to pojawia sie w ciaggu 2 dni (trzeba tylko umiec rozmawiac szanowni Panowie - jak sie chce to sie da).
Co do Pana Przemka - jest jaki jest - do najlatwiejszych ludzi w obcowaniu moze nie nalezy, ale jak sie mu da wygadac to potem zaczyna sluchac :) I wtedy mozna zalatwic prawie wszystko co sie chce zalatwic.
Poza tym odnosze wrazenie ze 90% z Was to typowe polskie zawistniaki. Pan Kimla dorobil sie naprawde zakladu z prawdziwego zdarzenia. Maszyn produkuje tyle ile pisze bo sam mam maszyne z numerem seryjnym 2xx wiec wierze ze dzis moze to byc cos kolo 700 widzac progres i rozwoj firmy. A jezeli sprzedal do tej pory 700 maszyn to znaczy ze sie sprawdzaja i sa na nie klienci. A to znaczy jedno - podbiera Wam klientow a Wy jak to modne w Polsce lejecie jad i piszecie jaki to on jest beeee i wogole. I ze czasami mu sie trafiaja buble - pamietajcie - bledow nie popelnia ten ktory siedzi i nic nie robi. Wiec zamiast klepac w klawisze i obrzucac gownem kogos kto naprawde cos osiagnal zainwestujcie w samorozwoj i przestancie sie ogladac na to co robi Kimla. Rownajcie do niego.

A jak bylem u nich ostatnio w firmie to na usta rzucilo mi sie jedno: "Maja kurwisyny rozmach' :)

k.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#46

Post napisał: maz » 29 mar 2010, 19:17

Witam. Dorzucę swoje dwa grosze. Rowniez posiadam frezake od Kimli, około półtora roku. Seria z numerami 3xx. Na początku miałem problemy - drobne usterki, ktore zostaly w miare szybko rozwiazane, moze z racji, tego, ze blisko mam do Kimli - z 10 minut ;-)To fakt, ze ciezko sie o serwis dogadac, ale jak mialem 1 powazny problem, to w ciagu 2 dni odwiedzil mnie serwisant i sprawe dosc szybko rozwiazali w siedzibie. Po "dotarciu" sie maszyny nie mam (tfu tfu) z nią problemów i jestem zadowolony.
Jeden duzy minus za centrale telefoniczna, bo zeby sie dodzwonic do kogos to najpierw sie wlacza centralka, potem sie czeka i czeka, az ktos odbierze, a potem sie czeka i czeka i czeka az przelacza. A jak jeszcze gdzies po drodze rozlaczy to od nowa ;(
Ale wracajac do maszyny to wiele firm uczy sie na wlasnych bledach i od czegos zaczyna, wiec tu sie nie ma czego czepiac, wazne, ze sie bledy naprawia i dazy w kierunku rozwoju. Jesli ktos sie do tego nie stosuje to zostaje w tyle. Czarny PR stosowany na tym forum w stosunku do p. Kimli to tak jak napisal kol. kenndy, chyba zwykla zazdrosc.
Jesli sie ktos uwaza, za lepszego, to niech zrobi lepsze maszyny i sprzeda ich kilkaset sztuk, to sie srednia wypowiedzi klientow podniesie i bedzie o czym dyskutowac, ze cos jest lepsze albo gorsze.
Pozdrawiam
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#47

Post napisał: kendy » 29 mar 2010, 21:21

Ciesze sie ze ktos mysli podobnie do mnie. Bo juz sie martwilem ze cos ze mna nie tak :)
Panowie - dajcie spokoj z czarnym PR - to naprawde nie ma sensu, bo jak widac rynek (klienci) weryfikuje kto jakie maszyny robi. A poki co Kimla sprzedaje ich najwiecej.
Jesli chodzi o serwis to nigdy nie zostalem pozostawiony sam sobie z problemem i jakos udawalo mi sie wyegzekwowac co chcialem. I nawet nie bylo trzeba krzyczec ;)

Moze i Pan Przemek jest nieco megalomanem i ma czasem przerost formy nad trescia (jak zaczynam czytac jego posty to rezerwuje pol dnia), ale gdybyscie byli na jego miejscu, z jego doswiadczeniem, to kto wie jak wygladalyby Wasze wypowiedzi :) Wiec moze wiecej na luz Panowie (Pan panie Przemku tez) i dyskutowac na poziomie bo to naprawde nie jest forum onetu tylko ludzi wyksztalconych ;)

Pozdrawiam
k.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#48

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 mar 2010, 06:44

Naprawdę cieszę się Panowie, że macie dobre maszyny. Ale "aberrujecie od punktu odniesienia", jak to mówią. Czy Wasze maszyny to wersja Blackbird z napędem na silnikach krokowych?

To przecież jest tematem wątku. Jeśli tak - opiszcie, co potrafią.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#49

Post napisał: kendy » 30 mar 2010, 08:03

Niestety nie. Moja to ploter przemyslowy na serwonapedach. A glowny watek tej dyskusji juz dawno przeszedl na drugi plan :)

k.


krank1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2006, 23:37
Lokalizacja: Piątek
Kontakt:

#50

Post napisał: krank1 » 01 kwie 2010, 21:52

Witam.
Posiadam maszynę od Kimli na krokowcach 1000x2000x180. Nie jest to BlackBird bo jeszcze wtedy takowych nie było, można uznać że jest to jej poprzedniczka. Mechanicznie można by zgłosić wiele zastrzeżeń, jednak podchodząc logicznie do różnych tematów można na niej sporo wyskrobać począwszy od lekkich w obróbce materiałów, skończywszy na aluminium lub mosiądzu. Te twardsze materiały należy wykonywać odpowiednimi programami (głównie małe parametry warstwy skrawanej przy zachowaniu dużych posuwów, wysokoobrotowe wrzeciono przy dość dynamicznym charakterze pracy posuwów jest w stanie sprostać takiej obróbce i przy malusieńkim wiórze praca idzie dość szybko). Poniżej przedstawiam kilka detali wykonanych na tym ploterku:
Załączniki
zaworek.JPG
zaworek.JPG (22.83 KiB) Przejrzano 1697 razy
galka.JPG
galka.JPG (6.07 KiB) Przejrzano 4174 razy
elementy_aluminiowe.jpg
gałka na kierownicę i kapsel koła
elementy_aluminiowe.jpg (25.46 KiB) Przejrzano 1702 razy
forma_1.jpg
forma odlewnicza
forma_1.jpg (29.43 KiB) Przejrzano 1697 razy
forma_2.jpg
farma aluminiowa do termoformowania
forma_2.jpg (39.59 KiB) Przejrzano 1705 razy
prototyp_1.jpg
prototyp z poliuretanu
prototyp_1.jpg (21.66 KiB) Przejrzano 4182 razy
prototyp_2.JPG
prototyp z poliuretanu
prototyp_2.JPG (13.36 KiB) Przejrzano 1691 razy
prototyp_3.jpg
prototyp z poliuretanu
prototyp_3.jpg (39.71 KiB) Przejrzano 1696 razy
elektrody.jpg
elektrody mosiężne
elektrody.jpg (24.9 KiB) Przejrzano 4183 razy
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2010, 09:31 przez krank1, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”