Czy maszyny kimla z serii black bird sa warte zakupu?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie
Awatar użytkownika

Autor tematu
toshi
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 19
Rejestracja: 13 sty 2010, 10:51
Lokalizacja: Września

#31

Post napisał: toshi » 19 lut 2010, 09:45

dziekuje za obszerna odpowiedz ale chcialbym dowiedziec sie wiecej czegos na temat balck birda 2015 bo tym jestem zainteresowany, dlaczego warto go kupic cos na temat konstrukcji, cos co wyroniza ta maszyne od takich marek jak AXYZ PLOT3D CONER OBRUSYN i inne bo oferty w/w firm mam na stole, jest wolny rynek wiec niech najlepszy zwycieza:) Mam jeszcze małą chwilke na decyzje ale im wiecej czytam i slucham tym mam wiekszy metlik w glowie.



Tagi:


d.b.c
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2008, 16:35
Lokalizacja: znikąd

#32

Post napisał: d.b.c » 19 lut 2010, 10:19

Człowieku masz ty telefon w domu? może zadzwoń...


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#33

Post napisał: AndrzejJS » 19 lut 2010, 18:36

Witam kolegów.

Ponieważ kolega toshi wspomniał miedzy innymi o maszynach AXYZ wiec nie mogę sie nie wtrącić :-).
Tu, na tym forum, kilku innych kolegów, również ja sam, napisało sporo o maszynach AXYZ. Żaden z nas nie miał zamiaru robić tym maszynom antyreklamy a jednak widać z tych naszych opisów ze te maszyny sa, delikatnie mówiąc, nie najlepsze i serwis taki sam (w innych krajach tez). Wielu z nas pracuje na tych maszynach albo ma z nimi bezpośredni kontakt i wiemy dokładnie o czym piszemy. Może kolega poczyta.

Maszyny AXYZ pochodzą z dość dużej fabryki w Kanadzie, sa całkiem przyzwoicie wykończone (kolor jasny beż i bordowy) a wszystkie widoczne na zewnątrz okablowania i przewody sprężonego powietrza sa zaopatrzone w odpowiednie złączki i prowadnice. Producent dba o wydawanie kolorowych broszur i folderów z dokładnymi opisami każdego modelu. To wszystko robi ogromne wrażenie na potencjalnym nabywcy który jest święcie przekonany ze ma do czynienia z profesjonalna maszyna. Sam sie na to dałem nabrać!!!

Prawda, natomiast, jest taka ze maszyny budowane przez kolegów z tego forum, tych (i nie tylko tych) którzy robią to w celach zarobkowych są o wiele dokładniejsze i często szybsze od maszyn AXYZ mimo tego że są składane w garażach i bywają pokryte jakimś brudnozielonym lakierem młotkowym (przepraszam kolegów ale często tak jest :-)), girlandy okablowania są cala ozdoba maszyny a o kolorowych broszurach nie ma mowy!

Potencjalny nabywca nowej maszyny nie wie nic o jakości maszyny którą właśnie ogląda (po za tym co przeczytał w broszurze reklamowej), widzi ładną maszynę wyprodukowana np. w Kanadzie w dużej firmie z wieloletnim doświadczeniem i wierzy w to bo chce w to wierzyc, problemy zauważa dopiero po kilku miesiącach pracy maszyny kiedy zaczyna ja używać intensywniej ale wtedy jest juz za późno. Obserwowałem ludzi podejmujących decyzje kupna maszyny i słuchałem ich pytań kierowanych do sprzedawcy; świadczyły najczęściej o totalnej ignorancji kupującego. Często kupujący ,,dorabiał" sam odpowiedzi na swoje pytania, kłopotliwe dla sprzedawcy, nie czekając na jego odpowiedz!

A jeśli idzie o maszyny KIMLA to osobiście nigdy ich nie widziałem ani nigdy nie odwiedziłem fabryki Kimla ale kiedy przed kilkoma miesiącami poproszono mnie o zebranie informacji na ich temat poszukałem prawdziwych użytkowników tych maszyn i poprosiłem ich o wyrażenie swojego zdania. Były to firmy posiadające po kilka takich maszyn a w jednym przypadku było ich ( o ile dobrze pamiętam) jedenaście w tej samej firmie a dwunasta była właśnie w trakcie dostawy! Wszystkie opinie były podobne do siebie: Przed kilku laty kiedy kupili swoje pierwsze maszyny zdarzały sie kłopoty z ich jakością i serwisem producenta ale to minęło i teraz wszystko jest w porządku. W paru miejscach maszyny te pracują na dwie zmiany a nawet na trzy i wytrzymują to wspaniale.

Osobiście sadze ze wybierając maszynę trzeba przede wszystkim zapytać o zdanie ludzi którzy juz zdążyli kupić taka sama maszynę i popracować na niej trochę a następną rzeczą to kupić maszynę co najmniej o ,,jeden numer większą" od tej która jest nam potrzebna aktualnie.

Pozdrawiam

AndrzejJS


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#34

Post napisał: cnc3d » 19 lut 2010, 18:56

Autor wątku wyraźnie zaproponował dwie maszyny i liczył na porównanie.
Więc je dostał.
Konkurencję szanuję, ale różną w różnym stopniu.
Jak widać nie pytany nie piszę o tej konkurencji w ogóle, ale jak ktoś zapyta to proszę bardzo.
Szanowni koledzy, wracając do tematu garażu pokazuję aby się nie zniechęcać i iść dalej, co pokazałem na przykładzie firmy Kimla.
Tak, firma Kimla zaczynała w garażu jak większość z was i dzięki uporowi i konsekwencji w rozwijaniu swojej technologii doszła do tego czym jest teraz.
Czy popełniała błędy? Oczywiście, że tak, ale teraz z tych błędów czerpie swoją siłę.
Różnica polega na tym że firmie Kimla nie miał kto wskazać palcem błędów, trzeba było samemu rozwiązywać problemy. Teraz jest i łatwiej i trudniej, tzn. ma kto pokazać ewidentne błędy i nie ma co się obrażać jak ktoś może trochę bardziej doświadczony pisze że to czy tamto nie zadziała. A trudniej dlatego że niestety konkurencja jest większa a wszyscy chcą się rozwijać. Tak to już jest że każdy będzie kilka kroków za lub przed kimś.

Podstawowa zaleta maszyn Blackbird to w tej grupie cenowej bezkonkurencyjną wydajność.
Maszyny mają zabezpieczone śruby i prowadnice i prowadnice.
Maszyny mają napęd z dwóch stron z mechaniczną synchronizacją kąta.
W standardzie stół T rowkowy
Automatyczna korekcja długości narzędzia na stałe zamocowana na bramie poza obszarem roboczym.
System sterowania z dynamiczną analizą wektorów
Sterowanie Ethernet.
Wbudowany prosty edytor i CAM 2,5D
Pełna wizualizacja w czasie rzeczywistym procesu obróbki.
Płynna regulacja prędkości posuwu potencjometrem.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#35

Post napisał: Piotr Rakowski » 20 lut 2010, 07:16

Kol. CNC3D - napisz w takim razie:

- skąd wiesz, że maszyna BalckBird ma bezkonkurencyjną wydajność? Czy robiłeś testy porównawcze ze wszystkimi innymi (omawianymi w wątku)?

- jak wykonana jest mechaniczna synchronizacja kąta - wałkiem sprzęgającym?

- skoro w standardzie jest tylko sterowanie 2.5D, ile kosztuje moduł do 3D?

- podaj przykładową cenę jednej ze swoich maszyn.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#36

Post napisał: cnc3d » 20 lut 2010, 10:05

Tak, robiłem testy porównawcze maszyn z wątku.
Jest mechaniczne sprzężenie napędzane jednym silnikiem.
Proszę czytaj dokładnie, napisałem CAM 2,5D czyli generator ścieżki narzędzia na podstawie plików płaskich. Ścieżkę 3D wykonuje się z zewnętrznego CAMa 3D np Edgecam itp.

Niektóre funkcje CAM2,5D:
Korekcja zewnętrzna, wewnętrzna
Obsługa frezów prostych, stożkowych i kulistych
Automatyczne wykrywanie obiektów wewnętrznych
Wybieranie kieszeni, w tym z wykrywaniem wysp
Praca na wiele etapów zagłębiania
Wejścia pionowe, z boku, po rampie i helikalne
Wiercenie otworów
Obsługa frezowania gwintów
Automatyczne docinanie rogów 3D frezem stożkowym (super funkcja wykańczająca rogi np. liter)
Wybieranie koncentryczne i wierszowanie
Możliwość zadawania wejść i kolejności
Obsługa noża oscylacyjnego, bigowników włącznie z ofsetami pozycji
Obsługa osi obrotowych z rzutowaniem na powierzchnię walca

Każdy klient zainteresowany taką maszyną może odwiedzić firmę Kimla w celu dokonania prezentacji. Może również wybrać się do klienta posiadającego taką maszynę.
Ceny maszyn blackbird 1500x2000 od 40.000 zł i zależą od wyposażenia i konfiguracji.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#37

Post napisał: Bbuli » 20 lut 2010, 22:16

A moduł 3D?


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#38

Post napisał: cnc3d » 20 lut 2010, 22:28

Moduł 3D umożliwia pracę z pełną interpolacją symultaniczną do 8 osi sterowanych z G-codu.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#39

Post napisał: Bbuli » 20 lut 2010, 22:30

Ok,to większość wie-ale za ile?


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#40

Post napisał: cnc3d » 20 lut 2010, 22:53

Jest wiele konfiguracji oprogramowania i systemu sterowania, w związku z tym nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W pewnych sytuacjach może nawet nic nie kosztować. W sprawie szczegółowej konfiguracji proszę na [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”