Poszukuje dystrybutora malych SILOWNIKOW elektrycznych

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Alex_74
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: Śląsk

Poszukuje dystrybutora malych SILOWNIKOW elektrycznych

#1

Post napisał: Alex_74 » 03 lut 2006, 15:13

Witam,
Poszukuję dystrybutora małych siłowników elektrycznych - najlepiej z ruchomym tłoczyskiem, o skoku ok 80-100 mm, v=80-100 mm/s. Obciążenie min 700 cykli/h - miesięczne min 20 000 cykli.
Ruch roboczy polega na dosunięciu małego elementu (w pionie) o wadze 100-250g.

pozdr
Alexander



Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 06 lut 2006, 17:56

Jaknie znajdzies to kombinuj z wkęrtaka elektrycznego na baterie i śruby. Jest tam sprzęgło przeciążeniowe więc nie ma problemu z ograniczenioami ruchu. Oczywiście przy założonym reżimie proponuję wykonanie od razu kilku egzemplarzy rezerwowych. Coś podobnego powinno być w sprzęcie lotniczym lub medycznym.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
Alex_74
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: Śląsk

#3

Post napisał: Alex_74 » 06 lut 2006, 18:21

Dzieki za pomysł - ale szukam bardziej trwałego rozwiązania... Myślałem nad kombinacjami z elektromagnesem i sprężynkami ale nie bardzo to przewidywalne może być i ruch zbyt gwałtowny - zamocowany element może ulec zniszczeniu...


pozdr.
Xadner

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 06 lut 2006, 20:14


Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#5

Post napisał: triera » 06 lut 2006, 21:51

jeśli jest to elektromagnes typu voice coil (prawie liniowa charakterystyka
w całym zakresie skoku, na codzień pewna forma stosowana w głośnikach
czy napędach głowic twardych dysków) + hallotron i sterowanie el. (hamowanie)
to jak najbardziej - można osiągnąć nawet takie wartości skoku.
Łatwiej zastosować miniaturowy siłownik pneumatyczny + elektrozawór
+ prosty sterownik - nie ma problemu z taką liczbą cykli, pewność działania.
Tanie napędy typu siłownik elektryczny raczej nie wytrzymają takiej liczby cykli,
może się okazać niezbędna wymiana co miesiąc, maksymalnie co rok.
Inne rozwiązanie - silnik krokowy + pasek zębaty, proste i niezawodne,
takie jednoosiowe cnc, napęd może być odbierany bezpośrednio z osi silnika

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Poszukuje dystrybutora malych SILOWNIKOW elektrycznych

#6

Post napisał: ALZ » 06 lut 2006, 22:05

Alex_74 pisze:Witam,
Poszukuję dystrybutora małych siłowników elektrycznych - najlepiej z ruchomym tłoczyskiem, o skoku ok 80-100 mm, v=80-100 mm/s. Obciążenie min 700 cykli/h - miesięczne min 20 000 cykli.
Ruch roboczy polega na dosunięciu małego elementu (w pionie) o wadze 100-250g.

pozdr
Alexander
Jeżeli nie ma potrzeby pozycjonowania np.w połowie skoku z dużą dokładnością a chodzi Ci o pełne cykle to dla siłowników pneumatycznych to pryszcz-są szybkie,mocne,trwałe,łatwe w sterowaniu i niedrogie w stosuku do napędów elektrycznych.
Jak już wspomniałem polecam firmę SMC-mają super jakość i obsługa doradców handlowych jest na poziomie.


Autor tematu
Alex_74
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: Śląsk

#7

Post napisał: Alex_74 » 16 lut 2006, 11:24

Jeżeli nie ma potrzeby pozycjonowania np.w połowie skoku z dużą dokładnością a chodzi Ci o pełne cykle to dla siłowników pneumatycznych to pryszcz-są szybkie,mocne,trwałe,łatwe w sterowaniu i niedrogie w stosuku do napędów elektrycznych.
Jak już wspomniałem polecam firmę SMC-mają super jakość i obsługa doradców handlowych jest na poziomie
Problem polega na tym, że chcę uniknąć pneumatyki (urządzenie dla znajomego) bo nie ma żadnego źródła sprężonego powietrza... Musiałby kupić sprężarkę, a to może zrównoważyć cenę siłownika elektrycznego.
Zapytałem w SMC (dzięki za podpowiedź) ale cena kompletu ze sterownikiem jest dość wysoka i nie wiem czy mnie znajomy z tym nie wyrzuci ew czy jednak nie zdecyduje się na pneumatykę...
Dostałem ofertę na komplet ze sterownikiem i programatorem zastanawiam sie czy można ominąć sterownik i programator we własnym zakresie wtedy cena może by była do przyjęcia (za sam siłownik).

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#8

Post napisał: ALZ » 16 lut 2006, 11:31

Trwałość siłowników pneumatycznych jest nieporównywalnie większa i przy pracy cyklicznej napewno jest lepszym rozwiązaniem. Proszę sobie porównać ile cykli gwarantuje producent na siłowniki pneumatyczne a ile na siłowniki elektryczne-różnica jest bezdyskusyjna.
Sprężarkę można kupić już za 600 zł. Zrobisz jak zechcesz.


Autor tematu
Alex_74
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2006, 14:59
Lokalizacja: Śląsk

#9

Post napisał: Alex_74 » 16 lut 2006, 11:59

Trwałość siłowników pneumatycznych jest nieporównywalnie większa i przy pracy cyklicznej napewno jest lepszym rozwiązaniem. Proszę sobie porównać ile cykli gwarantuje producent na siłowniki pneumatyczne a ile na siłowniki elektryczne-różnica jest bezdyskusyjna.
Sprężarkę można kupić już za 600 zł. Zrobisz jak zechcesz.
Zgadza się :) pneumatyka jest tu bardzo dobra, jednak wymaga instalacji zasilania w sprężone powietrze... A ustawienie w firmie urządzenia zależnego od 600zł sprężarki jest trochę ryzykowne (ale może się mylę) - wydaje mi się, że sens jest od 3-tlokowej 200l sprężarki (w innym pomieszczeniu) - taka za 600 zl to max 50 l i to blisko stojąca będzie się często pewnie włączać i to dość głośno (są małe ciche ale za>2kzł).

Jeśli chodzi o liczbę cykli to znalazłem urządzenia do druku w których zastosowano siłowniki elektryczne (nie wiem jakie) i pracują w cyklach... 1400- 4100 /h.
Podstawowy problem w elektrycznych siłownikach to cena :(

Ehhh prawdopodobnie skończy się jednak na pneumatyce...


pozdrawiam
Aleksander

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”