Tworzenie własnej strony internetowej

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
ADATA
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 27 sie 2022, 14:11

Tworzenie własnej strony internetowej

#1

Post napisał: ADATA » 10 wrz 2023, 11:46

Czy mógłby ktoś polecić fajną, darmową stronę czy portal, gdzie można w łatwy, przystępny sposób stworzyć własną stronę internetową. Nigdy tego nie robiłem a sytuacja mnie do tego zmusiła. Patrzyłem na yt ale tyle jest różności, że człowiek sie gubi, nie widomo w która stronę iść.... nie chce żeby ktoś mi robił, sam się nauczę, tylko chodzi o info.


https://www.youtube.com/channel/UCSmFd7lftq1lhJKx5R4u9ag

Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 542
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#2

Post napisał: JacekBelof » 10 wrz 2023, 13:41

Wszystko zależy od stawianych wymagań i celów... można zacząć od zwykłego Office'a, gdzie zapisujesz stworzony dokument jako stronę HTML (potem ją zamieszczasz na serwerze), poprzez serwisy takie jak Bloger, a skończywszy na dedykowanych serwerach ze wsparciem dla WordPressu, PHP, SQL i tym podobnych.
Po prostu, żeby ktoś mógł Ci pomóc, doradzić, musisz sprecyzować dokładniej, o co Ci chodzi, co chcesz uzyskać.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:


Autor tematu
ADATA
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 27 sie 2022, 14:11

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#3

Post napisał: ADATA » 10 wrz 2023, 13:48

chciałbym zareklamować się ze swoim produktem - bez działalności, jest taka możliwośc zgodnie z prawem - branża metalowa, nie usługi,tylko produkt
https://www.youtube.com/channel/UCSmFd7lftq1lhJKx5R4u9ag

Awatar użytkownika

JacekBelof
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 542
Rejestracja: 02 gru 2018, 22:25
Lokalizacja: Tarnów MP
Kontakt:

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#4

Post napisał: JacekBelof » 10 wrz 2023, 14:14

Do czegoś takiego Office wystarczy (stworzenie 2-4 połączonych ze sobą linkami, podstron), dużo istotniejsze byłoby wykupienie/rejestracja rozpoznawalnej domeny, oraz zabawa z SEO/SEF. Serwer do postawienia takiej strony może być dowolny (najtańszy, ale nie "darmowy" - darmowość sprowadza się do upychania na Twojej stronie masy zbędnych/niechcianych reklam, na których dostawca zarabia). Można oczywiście skorzystać z serwisów, które oferują narzędzia do tworzenia i utrzymania stron, ale tu znów zwróciłbym uwagę na cenę i ewentualne reklamy - wszystkie te serwisy mają niemalże identyczne narzędzia i pomoce, więc z technicznego punktu widzenia nie ma to znaczenia.
Jest jeszcze kwestia przyszłości... jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc może się okazać, że wzrosną kiedyś wymagania co do serwera, ale... tu pomocna jest zarejestrowana własna domena, bo możesz ją podpiąć do dowolnego serwera, ewentualnie przenieść na inny, gdy zajdzie taka potrzeba.
Seria, w moim wykonaniu, to dwie sztuki, w tym jedna w odbiciu lustrzanym. :lol:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4768
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#5

Post napisał: pitsa » 10 wrz 2023, 14:38

Facebook, instagram, youtube, olx, site.google.com, wix, pomagam.pl, zrzutka.pl, patronite.pl
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Elhape
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 12 cze 2021, 12:04

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#6

Post napisał: Elhape » 12 wrz 2023, 05:02

Rzuć okiem na https://www.odoo.com
gdzieś mi się ostatnio przewinęło ale co to jest warte to sam się nie wypowiem.


marthadavis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2023, 11:33
Lokalizacja: New Mexico
Kontakt:

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#7

Post napisał: marthadavis » 09 paź 2023, 11:39

ADATA pisze:
10 wrz 2023, 11:46
Czy mógłby ktoś polecić fajną, darmową stronę czy portal, gdzie można w łatwy, przystępny sposób stworzyć własną stronę internetową. Nigdy tego nie robiłem a sytuacja mnie do tego zmusiła. Patrzyłem na yt ale tyle jest różności, że człowiek sie gubi, nie widomo w która stronę iść.... nie chce żeby ktoś mi robił, sam się nauczę, tylko chodzi o info.
aby stworzyć darmową własną stronę internetową, sprawdź te platformy m.in. weebly, wix, post na blogu.


jasiekk7
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 31 lip 2011, 15:03
Lokalizacja: Żywiec

Re: Tworzenie własnej strony internetowej

#8

Post napisał: jasiekk7 » 09 paź 2023, 12:13

Może strona już istnieje ale ja jak nie to swoją robiłem w MOBIRISE a też trochę szukałem coby było łatwo a jednak wyglądało dobrze. Od razu skaluje ją dla oglądających na tablecie lub telefonie (chyba obecnie standard w kreatorach WYSIWYG) - o tyle istotne, że dzisiaj połowa ruchu to telefony. Stronę razu można ją umieścić chyba na ich serwerze tylko że z ich domeną więc jak to ma być profesjonalne a nie tylko na próbę to domenę i serwer trzeba mieć własne. Na szczęście na pierwszy rok to na ogół za oba zmieścić się można za mniej niż 100zł (chyba, dawno nie sprawdzałem).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”