Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

Szukam pomocy w znalezieniu godnego polecenia producenta ploterów CNC

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
promar13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2022, 01:31

Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#1

Post napisał: promar13 » 28 lis 2022, 02:11

Dzień dobry

Potrzebuję zakupić do siebie do firmy ploter CNC. Głównie miałby on służyć do wykonywania niewielkich detali z aluminium (PA6, PA9) oraz wiercenia i frezowania profili w średniej wielkości seriach (kilkadziesiąt-kilkaset szt/partię). Celuję w rozmiary stołu roboczego najlepiej typu 60x150cm lub ew. 120x120, szybkie wrzeciono oraz koniecznie ATC. Zależy mi na tym, aby sprzęt był wykonany sztywno, porządnie i przy użyciu w miarę dobrej jakości komponentów. Budżetu nie mam jeszcze określonego, bo nie chciałem z góry niczego zakładać, nie mając odpowiedniego rozeznania.

Najchętniej zdecydowałbym się na Polskiego producenta, bo żadnej chińszczyzny nie chcę, a liczyłbym też na jakieś wsparcie w przyszłości, jeżeli byłaby kiedykolwiek taka potrzeba (a znając życie to prędzej, czy później pewnie będzie). Poza tym jestem zdania, że najlepiej wspierać nasz własny rynek.
Po wstępnym rozeznaniu natrafiłem na m.in. Certusa, ATM Solutions, Polską Grupę CNC, Damatec i kilkoro innych. Problem jest jednak taki, że każdy z kim dotychczas rozmawiałem twierdzi oczywiście, że ich sprzęt jest najlepszy lub przynajmniej tak samo dobry, jak najlepszej konkurencji. Wiele zależy oczywiście od użytych komponentów, ale jak wiadomo jedno to mieć dobre klocki, a drugie to umieć je właściwie złożyć.

Chciałem zapytać się Was, bardziej doświadczonych i zaznajomionych w temacie - jakich polskich producentów w ogóle brać pod uwagę? Skoro sprzęt ma być do firmy i ma zarabiać to powinienem myśleć wyłącznie o jakimś większym producencie? Czy może brać pod uwagę jakiś mniejszy zakład, który też będzie w stanie zrobić fajną maszynę, tyle że zapewne w lepszym budżecie? Czy mieliście już z kimś do czynienia i macie wyrobioną jakąś (pozytywną lub negatywną) opinię?

Z góry dzięki za każdą pomoc!



Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#2

Post napisał: 251mz » 28 lis 2022, 12:25

ATM i PGCNC to typowa chińszczyzna - odpuścił bym sobie.
Certusa możesz brać w ciemno , Damateca weź jak coś Ci by w Certusie bardzo nie odpowiadało.


wodzirej2
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 07 cze 2011, 19:27
Lokalizacja: małe 3-city

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#3

Post napisał: wodzirej2 » 02 sie 2023, 13:14

Mamy w firmie dwie obrabiarki Kimla . Jedną z nich jest BPF 1525 ze stołem podsysowym, z magazynem obrotowym na 12 narzędzi, rok produkcji 2017. Na nasze potrzeby świetna maszyna, szybka, prosta w obsłudze. Z prac serwisowych to regularne smarowanie i przegląd pompy próżniowej. Poza tym zero awarii i jakiś problemów. Polecam

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#4

Post napisał: bartuss1 » 02 sie 2023, 19:21

Robiłem na zamowienie maszyny ale wypadłem z rynku. Wygryźli mnie / poddałem się hehe.
Jak szukasz maszyny sztywnej to najlepiej taka jakby frezara kolumnowa ze stolem krzyzowym.
pole robocze 600x1500 jest do osiagniecia, tylko że wtedy oslony bedą zajmowac troche miejsca.
Z atc jest tak ze albo sie zamawia gotowe elektrowrzeciono tam 11 kw czy lepiej albo serwo wrzecionowe. Sam magazyn to nie jest ch wi co.
Jesli chodzi o sterowanie to do wyboru do koloru. Mach linux albo piko. Piko ma przewagę ze ma podstawowego cama. Ja jakos nie jestem przekonany. Wolę macha. Co prawda jeszcze sterowanka przemysłowe na drabinkach siemens czy fanuc. Ceny? od 2 stowek netto w gorę. Nie masz to chinczyki.
Ja dla własnej obróbki przrobilem sobie brothera tc225. Dziergam i alu i stal. Moze i ma stosunkowo małe pole robocze ale na moje wypierdki wystarcza. Tak czy siak maszyny przemysłowe tez bazują na stole krzyzowym. Klient wybiera rozwiążanie na własną kieszeń. Zakładam ze wygrają chincyki.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Bandzior89
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 06 wrz 2014, 11:45
Lokalizacja: Polska

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#5

Post napisał: Bandzior89 » 03 sie 2023, 12:57

Ja obecnie też borykam się z decyzją, w prawdzie mniejsza maszynka bo patrzę po certusie 7060 - byłem oglądałem i wygląda to ładnie.
Do porównania byłem oglądać też LF-Y STC753 i również ładne maszyny. STC753 mam też w starszej wersji aktualnie na delcie... i tutaj mnie to dobija, nowe są na piko.
Certus z tego co mówił i co słyszałem od osób które miałby z tym do czynienia... wie co robi. I też w jego stronę trochę bardziej się skłaniam osobiście.
Zapraszam na ww.jthcnc.com !!:)


Eskimo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#6

Post napisał: Eskimo » 03 sie 2023, 21:13

Dorzucę coś do koszyczka od siebie, pracuję na wspomnianym certusie ok. 4-5 lat i jedyne pretensje jakie mogę mieć to do siebie, to że zaoszczędziłem na ATC.


ABKK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 288
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#7

Post napisał: ABKK » 10 sty 2024, 22:31

Podbijam temat co autor tematu wybrał?
Moje wymagania:
Zmienny magazynek
6-8 narzędzi
Serwa AC
Pole robocze 400x300
Chłodzenie pełną cieczą
Nie mgła olejowa


Czytam już drugi dzień i bardzo dużo osób zachwala Certusa…


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#8

Post napisał: Bagunio » 10 sty 2024, 22:49

ABKK pisze:
10 sty 2024, 22:31
Podbijam temat co autor tematu wybrał?
Moje wymagania:
Zmienny magazynek
6-8 narzędzi
Serwa AC
Pole robocze 400x300
Chłodzenie pełną cieczą
Nie mgła olejowa


Czytam już drugi dzień i bardzo dużo osób zachwala Certusa…
Też się dorzucę do pozytywnych opinii o certusie , mam korzystam i polecam. Mam też tokarkę cnc z LF i wiem że serwis mają o wiele gorszy...


ABKK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 288
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam producenta ploretów CNC do obróbki w alu

#9

Post napisał: ABKK » 17 sty 2024, 17:22

Jaki model użytkujesz?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”