Ploter termiczny a PRAWO

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#11

Post napisał: ARGUS » 10 wrz 2008, 23:15

OZI pisze:A to kolega ARGUS według mnie to się troszeczkę mija z prawdą, ponieważ nie zależnie od tego czy jesteś właścicielem czy pracownikiem prowadząc działalność gospodarczą obowiązją cię przepisy odnośnie bezpieczeństwa pracy.
Nie mijam się z prawdą
BHP w firmie obowiązuje TYLKO W STOSUNKU DO PRACOWNIKÓW
Niestety takie mamy prawo
Poza tym napisałem wyraźnie
ARGUS pisze:Takie informacje dostałem kiedys od inspektora BHP
Więc to nie mój wymysł tylko szara rzeczywistość
W moim warsztacie mogę robic co chcę czym chcę i jak chcę
pod warunkiem że nikt mi nie udowodni że zagrażam innym
i robie to sam osobiście
Jorgi pisze:A o pracowników trzeba dbać



Tagi:


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: OZI » 11 wrz 2008, 09:00

Tak jak wspomniałem wcześniej maszyny powinny być dostosowane do obowiązujących norm czy pracuje się samemu czy pracownik.

ARGUS wcześniej rzeczywiście było tak , że jak był podmiot gospodarczy jednoosobowy to można było na samoróbkach bez rzadnych papierów pracować lub jak pracował na nich właściciel., teraz się to zmieniło.

Ale jak to wiadomo polak potrafi - jak przychodziła kontrola na zakład okazywało się, że na wszystkich maszynach pracuje właśnie właściciel łącznie z paleniem w kotłowni.

Teraz przepis obowiązuje wszystkich.


buszujacy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2008, 17:33
Lokalizacja: slask

#13

Post napisał: buszujacy » 11 wrz 2008, 09:50

Witam-Panowie brak jednoznacznosci watkiu bo raz mówicie o wymogach ogólnych które obowiazuja wszyskich raz o odpowiedzialnosdci[i nie jest tak ze samemu mozna robic co sie chce i na wariata i byle czym- bo ten Kraj zbankrutowal by np z powodu swiadczen rentowych czy z powodu rehabilitacji kolesiów po wypadkach splajtowaly by tez szybko firmy ubezpieczeniowe ;przepraszam ale jestem na innym forum temat,zwiazanym z bhp tez z racji ze jest to mój długoletni zawód głownym specjaliostya wystepuje tez w sadzie a niektórzy bez zadnej wiedzy albo tylko na podstawie sczatkowej probuja mnie dyskredytowac to kolege z Tych jezeli potrzebuje pomocy na prva prywatnego zapraszam nie mam zamiaru dac ponownie pożwki niezdrowym drozdzom roman


OZI
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 130
Rejestracja: 27 lut 2008, 09:07
Lokalizacja: Polska

#14

Post napisał: OZI » 11 wrz 2008, 10:17

Uważam że buszujący ma rację i na tym chyba ten wątek można zakończyć.

Cieszę się również, że potwierdzasz to co wszcześniej pisałem.


cnc2006
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 26 lut 2006, 21:31
Lokalizacja: brać na CNC?

#15

Post napisał: cnc2006 » 12 wrz 2008, 20:35

Buszujący ma wiele racji ale myli się co do rencistów.

Ten kraj "stoi" na nich. Ja sam się czasami zastanawiam
jak to jeszcze wszystko funkcjonuje, na takiej masie przekrętasów.

Jeszcze na szybko edytuję by nie uogólniać. Mam na myśli tylko
przekrętasów!!!

Awatar użytkownika

lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#16

Post napisał: lenherd » 13 wrz 2008, 12:06

A kto zaglądał na strony PIP?
http://www.pip.gov.pl/html/pl/html/03050000.htm

Prawda jest taka że PIP może mi skoczyć jeżeli prowadzę działalność jednoosobową.
Prowadziłem usługi stolarskie przez pięć lat jako jednoosobowa firma i wszystkie kontrole kończyły się zaraz po rozpoczęciu po poinformowaniu że pracowników brak.
Ale np. w firmie obok (autogaz) już z pracownikami dostali mandat za to że przy wejściu nie było informacji z danymi do kontaktu z właścicielem.

Inny przykład to np kontrole PPOŻ . U mnie nie było takiej ani razu a u znajomych w innej części miasta były regularnie kiedy kończyła się ważność gaśnic , kontrola wystawiała kwit za odpowiednią opłatą i na tym się kończyło.


rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

prototypy a prawo

#17

Post napisał: rolandgda » 04 lut 2011, 22:27

Szanowni koledzy

Chciałbym odświeżyć temat nasze konstrukcje a prawo.
Mam pewien problem związany z użytkowaniem urządzenia skonstruowanego i wykonanego przez moją osobę (termoformierka) w firmie mojego syna. W czasie kontroli BHP inspektor zwrócił uwagę na brak na urządzeniu oznaczenia CE.
Proszę o pomoc : jak w praktyce certyfikować takie urządzenie. Teoretycznie certyfikat zgodności nadaje producent samodzielnie (z wyjątkami). Jak sytuacja wygląda w przypadku maszyn prototypowych?.
Czy koniecznym jest (w tym przypadku) udział w ocenie zgodności instytucji niezależnej.?
Załączniki
dyrektywa maszynowa.jpg
dyrektywa maszynowa.jpg (123.6 KiB) Przejrzano 415 razy

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#18

Post napisał: bartuss1 » 04 lut 2011, 22:35

tak samo, pod warunkiem ze nie jest to grupa maszyn objetych notyfikacją, plotery nie podlegają, po prostu po zbudowaniu maszynki nalezy odpowiednio zabezpieczyć elektryke, wyznaczyc stanowisko pracy itp itd, bhpowcy mają to do siebie ze cegla może spaśc z czystego nieba z powodu braku jakiejs nalepki
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”