Silnik krokowy i sterownik

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
ciepok5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:40
Lokalizacja: Oświęcim

#11

Post napisał: ciepok5 » 12 maja 2013, 15:03

http://akcesoria.cnc.info.pl/zasilacz_mz01.htm

Już coś tam ogarniam.
Podpiąłem zasilacz z komputera i na sterowniku świeci się czerwona dioda, przypuszczam, że to przez to że podaje za niskie napięcie.

Jak kupie to :
http://akcesoria.cnc.info.pl/zasilacz_mz01.htm

to wystarczy mi do zasilenia trzech sterowników wraz z 3 silnikami ?



Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#12

Post napisał: sajgon » 12 maja 2013, 17:11

ciepok5 pisze:Jak kupie to :
http://akcesoria.cnc.info.pl/zasilacz_mz01.htm

to wystarczy mi do zasilenia trzech sterowników wraz z 3 silnikami ?
MZ01 to zasilacz +5 , +12 V - z tych napięć zasilisz sterowniki, lub inne dodatkowe układy (tak zwaną część logiczną).

Natomiast do zasilenia silników potrzebujesz transformatora ,który też podpinasz do MZ01 uzyskując tym samym trzecie napięcie. (jest to cześć mocy)
Pozdrawiam , Michał. ;)


Autor tematu
ciepok5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:40
Lokalizacja: Oświęcim

#13

Post napisał: ciepok5 » 12 maja 2013, 19:22

to zrobiłem tak do sterownika wpiąłem zasilacz 35v 250mA z starej drukarki dioda się świeci na zielono. A sterowanie podpiąłem z zasilacza komputerowego i po prostu przykładając i odrywając przewód z napięciem silnik się powoli przesuwa. Może być tak, czy mi to długo nie wytrzyma. :D ?

Jak to mi wytrzyma zostało mi samo sterowanie tym silnikiem bo ręcznie nie będę zapierniczał przecież :D Jak to zrobić jak to podpiąć do komputera i jakiego programu używać, tak żeby to mi robiło ile chce obrotów w jedną i drugą stronę.

Wielkie dzięki za pomoc dużo już się nauczyłem chociaż to pewnie może 1 % całości.

[ Dodano: 2013-05-12, 21:33 ]
Dobra już wiem. Jak określić kierunek pracy silnika (dir).
Ena to zakaz pracy jak jest podane napięcie. A pul to impuls pracy. Tylko jak podpiąć to do komputera.


Autor tematu
ciepok5
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2013, 17:40
Lokalizacja: Oświęcim

#14

Post napisał: ciepok5 » 14 lip 2013, 18:26

Witam, silniki się kręcą korzystam z programu Mach3 wersja demo. I jest problem, jeden z silników, które są przez ten program sterowane przyśpieszają podczas gdy ja ruszam myszką po ekranie edytora. Czy w oryginalnej wersji też tak jest, czy coś jest źle skonfigurowane ?

Kolejne pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi to ENA, problem z nim taki, że na wyjściu cały czas mam napięcie co blokuje jego pracę. Aktualnie ENA u mnie jest odpięte ale w przyszłości chciałbym, żeby też miało zastosowanie. Czego to jest wina ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”