BALESTRINI IDEA- manual

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
wlodie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2005, 18:12
Lokalizacja: Pisz

BALESTRINI IDEA- manual

#1

Post napisał: wlodie » 30 maja 2011, 10:12

Witam. Nie wiem czy dobrze trafiłem ale wydaje mi się, że ten dział jest najbardziej odpowiedni do tego typu zapytania.
Poszukuję instrukcji obsługi (manuala) do obrabiarki BALESTRINI IDEA. Konkretnie chodzi o instrukcje w języku angielskim bo instrukcja, którą posiadam jest po niemiecku a ja niemieckiego ni w ząb niestety. Potrzebuję jej ponieważ chciałbym się nauczyć filozofii programowania tejże maszyny. Podstawowe polecenia i budowę programu sterującego w języku ISO (g-kody) znam. W programie na tą maszynę , który będziemy uruchamiać zastanawiają mnie funkcje G151, G145 polecenia (składnia) typu E60000, E61000, EW.., EV.., E52004 itd itp. Bardzo proszę o pomoc!!!!

[ Dodano: 2011-06-01, 00:47 ]
Proszę poratujcie!! Jak działa funkcja G145- doczytałem się, że jest to jakieś szybkie pozycjonowanie ale jak to działa dokładnie to nie wiem. Funkcja ma argumenty w następującej postaci: G145 EX.. EY.. EZ.. EA... EC...- oczywiście chodzi o piecio osiową Balestrini Idea 2. Poratujcie! :sad: Jeżeli ktoś pracował na takowej obrabiarce niech da znać. pozdrawiam.///



Tagi:

Wróć do „Informacji na temat...”