karty technologiczne

Jeśli szukasz schematu urządzenia - napisz

Autor tematu
stachustah
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2013, 15:33
Lokalizacja: Otwock

karty technologiczne

#1

Post napisał: stachustah » 13 sty 2013, 15:39

Witam,


Mam taki problem, potrzebuję kart technologicznych dla poszczególnych elementów wyrobu. Przejrzałem chyba już połowę internetu i nie mogę znaleźć. Był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś miał, albo podał namiary gdzie mogę znaleźć takie karty. Dokładniej potrzebuje karty technologicznych dla poszczególnych elementów wyrobu. Wyrób powinien się składać z min 5 detali, ale też żeby nie było za dużo i żeby część operacji była wykonywana na tych samych maszynach dla innych detali. Potrzebne jest tomi do szkoły.

Z góry dziękuję za pomoc



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#2

Post napisał: peritus » 13 sty 2013, 16:45



Autor tematu
stachustah
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2013, 15:33
Lokalizacja: Otwock

#3

Post napisał: stachustah » 13 sty 2013, 17:30

Dzięki za zainteresowanie i pomoc ale już widziałem to co mi przesłałeś. Nie o to mi chodziło, może źle wyjaśniłem. Muszę zaprojektować proces produkcyjny, dokładniej rozmieszczenie stanowisk i harmonogram pracy i przepływu detali przez stanowiska robocze. Chodziło mi wypełnione karty technologiczne ok 5 detali które złożone ze sobą tworzą już wyrób gotowy, lub półprodukt do jakiejś dalszej produkcji, np: wykonujemy jakąś tuleje, wał, i tarcze. W tuleje wkładamy wał, dokręcamy do niej przykręcamy tarcze i stanowi to wyrób gotowy.
Mam trochę kart technologicznych ale to nie są detale powiązane ze sobą, od biedy będę z nich coś kombinował ale fajnie by było jak miało by to ręce i nogi.

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#4

Post napisał: clubber84 » 13 sty 2013, 17:37

A nie ma w Otwocku żadnej fabryki albo firmy produkcyjnej?
Przejdź się kolego do jakiejś, znajdź technologa i powiedz mu w czym rzecz, może dla przykładu poda Ci jakąś nie wypełnioną kartę technologiczną, z reguły zakłady trzymają się norm odnośnie wyglądu takowej, ale często-gęsto nie udostępniają je innym z powodu umieszczania na nich swoich danych identyfikacyjnych.



W

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Schematu”