docinanie kątów wewnętrzych

docinanie kątów wewnętrzych bez obleń

Dyskusje dotyczące SheetCam

Autor tematu
bartez81
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

docinanie kątów wewnętrzych

#1

Post napisał: bartez81 » 27 cze 2021, 22:37

Witam
Mam całkiem dokładna mszynę cnc plazme na śrubach kulowych i hyperthermie. Dokładności osiagam ok 0.2mm lub mniej jednak jak wiemy maszyna to tylko 50% sukcesu o ile nie mniej. Pracuje na sheetcamie i wycinam różne projekty w wiekszości w oparciu o tzw zakładki (puzle style) niestety katy wewnetrzne są zaokrąglone i muszę je obrabiac ręcznie pilnikiem co jest po prostu głupie (zapewne jak i ja). Czy macie może jakiś patent na docinanie kątów wewnetrznych aby były łatwiejsze do składania ala puzle? Czytałem o rulsach i zwolnieniu cięcia w tych miejscach pytanie do praktyków zanim potnę kolejna blachę czy to wystarczy? Nadpalenia oczywiscie moge zasapawać. Przy frezowaniu mogę wyjechac w materiał obrabiany i jest ok. Pytanie czy mogę to zrobić w sheetcamie. Czas to pieniądz więc rympałka ręczna nie wchodzi w grę.
Dysza oczywiście do cięcia precyzyjnego ok 1mm szczelina. Mówie od razu szybkosci osiagam prawidłowe na śrubach więc proszę darować sobie dziwne komentarze. Pozdrawiam speców i zielonych.




dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: docinanie kątów wewnętrzych

#2

Post napisał: dudziak4 » 27 cze 2021, 23:31

Reguły w sheetcam dobrze się sprawdzają jak umie się ich używać.

Możesz jeszcze rzucić okiem na ten temat
narozniki-wewnetrzne-t93199.html

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SheetCam”