Esprit SolidTurn - SolidMillTurn - Problem przecięcie na czole.

Dyskusje dotyczące programu Esprit

Autor tematu
Maciej_NS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2019, 08:45

Esprit SolidTurn - SolidMillTurn - Problem przecięcie na czole.

#1

Post napisał: Maciej_NS » 02 kwie 2019, 09:27

Cześć!

Rozpoczynam prace z Programem Esprit, większość początkujących problemów pokonałem jednak jeden mnie pokonał.
Na zdjęciu jest detal i problemem jest przecięcie pod śrubokręt z tyłu. Musze wykonać to przecięcie jednak w żaden sposób mi to nie idzie :evil: próbowałem wykonywać operacje przy pomocy funkcji planowanie, konturowanie, konturowanie na powierzchniach czołowych, oraz ręcznie gdzie obracało mi oś narzędzia (piłka widoczna na zdjęciu prawidłowo zorientowana). Piłka jest w osi detalu więc praca jednie w osi X2 plus odejście Z2 (Operacja wykonywana na przeciwwrzenionie, Brak osi Y2)



Pracuje na Citizenie A320 VII, model do programu maszyny dostarczonym przez producenta oprogramowania.
Ma ktoś pomysł jak rozwiać ten problem? Wiem że, można to w paru linijkach napisać z ręki ale interesuje mnie poznanie programu i możliwość rozwiązania podobnych problemów w przyszłości.



Awatar użytkownika

ryby007
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 456
Rejestracja: 04 cze 2007, 18:49
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

Re: Esprit SolidTurn - SolidMillTurn - Problem przecięcie na czole.

#2

Post napisał: ryby007 » 03 kwie 2019, 10:11

Witam.
Moim zdaniem powinno iść konturowaniem jeżeli struktura jest odpowiednio utworzona. Warto zrobić na początek dużo większy dojazd jednak należy pamiętać o ograniczeniu zakresu osi Y.
Udostępnij plik .esp to jak ktoś będzie miał możliwość to sprawdzi co źle robisz bo tak to ciężko wywnioskować co w ogóle zrobiłeś.
Pozdro.
W-T-C ®
https://1drv.ms/f/s!AoMcp_0y4nYkb5WJ3UtJdxSjqTE?e=hoESQ2

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Esprit”