Warunki obróbki a dokładność wytwarzanych detali

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Autor tematu
user54
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:06

Warunki obróbki a dokładność wytwarzanych detali

#1

Post napisał: user54 » 28 lis 2019, 23:33

Witam, mam pytanko. Ostatnio spotkałem się ze stwierdzeniem że warunki obróbki nie przekładają się na dokładność wymiarowo kształtową moich przedmiotów frezowanych.
Jak mam to rozumieć, jakie są warunki obróbki wpływające na dokładność wymiarowo kształtową ?




Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Warunki obróbki a dokładność wytwarzanych detali

#2

Post napisał: Majster70 » 29 lis 2019, 07:37

Jak mam pasowane elementy z kształtami gdzie trudno jest pomierzyć wymiary, to np zawsze stosuję chłodzenie, nawet jeśli producent frezów zaleca inaczej. Bo np forma mi się potrafi nagrzać przy frezowaniu, rdzeń tak samo i do siebie nie pasują, chociaż teoretycznie powinny :lol:
Za to niektóre tworzywa zmieniają wymiary od samej zmiany wilgoci w powietrzu, nie mówiąc o użyciu chłodziwa itd itp
Ale najczęściej tego typu grymaszenia to słyszę jak klient nie chce mi zapłacić lub odebrać zamówionej wcześniej pracy/usługi. Zakładam, że ty po swojej stronie wszystko zrobiłeś ok.


Autor tematu
user54
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:06

Re: Warunki obróbki a dokładność wytwarzanych detali

#3

Post napisał: user54 » 29 lis 2019, 22:36

Na początku nie wiedziałem o co chodzi. Prędkości posuwy strategie wszytko ustawione, sprawdzone wymiary, wszystko idealnie a tu zleceniodawca pretensje ma i gada jakimiś szyframi. Okazało się że na zewnątrz je później spawał na mrozie... odkształciły się i dalej nie mógł ich spasować i że to moja wina :) no cóż :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”