frezowanie w nierdzewce

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 21 sie 2016, 10:00

ASOR pisze:
WZÓR pisze: w przypadku tych 300 szt. / miesiąc obawiam się , że na tej maszynie na prąd nie zarobisz.
Przy prostym oprzyrządowaniu to 300 sztuk da się opędzić w 2 godziny ...
A ja nie zawracałbym sobie głowy przy kupnie maszyny .
Siedząc w fotelu zleciłbym wykonanie tych detali , dorzuciłbym 10% marży i zarobek w kieszeni gotowy.
.... im więcej takich zleceń , to większy zysk końcowy.

P.s.
Poczekajmy niech założyciel tematu się wypowie co po tych ,,2 godzinach" poza tymi detalami chciałby jeszcze na tej maszynie robić.
... ciekawe skąd ma półfabrykat , przed frezowaniem trzeba te elementy jeszcze wytoczyć.
...

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:


Autor tematu
olowitt
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:44
Lokalizacja: Łagiewniki

#12

Post napisał: olowitt » 21 sie 2016, 12:42

toczę samemu a frezowanie zlecam za 3.2zł, chciałem sie tylko usamodzielnić. Może w przyszłości dojdzie zlecenie na frezowanie kieszeni w aluminiowych panelach


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#13

Post napisał: dance1 » 21 sie 2016, 15:22

olowitt pisze:toczę samemu a frezowanie zlecam za 3.2zł,
to się już w ogóle nie zastanawiaj, frezarka pozwoli tobie na usamodzielnienie, szybsze wykonanie i większe możliwości "wykonawcze" od ręki, na usługach także idzie coś zarobić, jak to mówią ziarnko do ziarnka...
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7972
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#14

Post napisał: WZÓR » 21 sie 2016, 15:57

olowitt pisze:toczę samemu a frezowanie zlecam za 3.2zł, chciałem sie tylko usamodzielnić ...
Jakby dobrze pomyślał , to można to pofrezować w tokarce.
... frez do uchwytu , przyrząd mocujący detal w imak i gotowe.

P.s.
Jest to moja propozycja .... , co nie zmienia faktu abym odradzał Tobie kupna frezarki.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
olowitt
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:44
Lokalizacja: Łagiewniki

#15

Post napisał: olowitt » 09 lis 2016, 18:39

Witam ostatnio kombinuje z przyrządem do tych detali...
zrobiłem coś takeigo :

Obrazek
Obrazek
problem pojawił się taki że nie wszystkie detale są wytoczone na dokładną średnice fi20 i obracają sie wokół osi.
Myślałem nad tym żeby zmodyfikować przyrząd tak żeby ruch frezu "dociskał element" a śruba M8 z góry blokowała obrót? :

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#16

Post napisał: viper » 09 lis 2016, 21:04

jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie (nie czytając tego co napisałeś) od razu pomyślałem sobie że, tylko czekać aż Ci wyrwie jakiś detal lub ro***bie głowice.

Weź ten przyrząd i wyrzuć go do złomu albo możesz go uratować zakładając tylko 4 detale ( 2 z lewej i 2 z prawej, środek całkowicie pusty)

Gdybyś miał toczone te wałki nawet z dokładnością 0,01 to i tak nie będzie którejś trzymać.

Żebyś zrozumiał o co chodzi proponuje prosty test. Włóż kilka wałków jeden obok drugiego powiedzmy tak 4 sztuki i zaciśnij je w imadle. Któryś na 100% będzie słabiej się trzymał lub w cale.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#17

Post napisał: CFA » 09 lis 2016, 22:26

olowitt pisze:Witam ostatnio kombinuje z przyrządem do tych detali...
...problem pojawił się taki że nie wszystkie detale są wytoczone na dokładną średnice fi20 i obracają sie wokół osi.
Myślałem nad tym żeby zmodyfikować przyrząd tak żeby ruch frezu "dociskał element" a śruba M8 z góry blokowała obrót?
Taki przyrząd to działa jak zasada "prostej" w geometrii: pewne mocowanie tylko dla dwóch punktów. Mam przyrząd do takiego frezowania na kilka bolców i tam jest ściskane wszystko w jednym kierunku (kilka sztuk szeregowo pomiędzy szczękami)---> wtedy każda sztuka trzymana jest z taką samą siłą. Przyrząd kulturalny, ze sprężynkami odpychającymi zaciski (pryzmatyczne) po zluzowaniu itp. wszystko twarde, wkładki szlifowane, pasowane suwliwie w obudowie, całość warta kilka tysięcy :-)


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#18

Post napisał: Majster70 » 10 lis 2016, 06:58

olowitt pisze:Witam ostatnio kombinuje z przyrządem do tych detali...
zrobiłem coś takeigo :
Wypróbuj swój przyrząd, mocując tylko skrajne kołki, z powodów opisanych poniżej nie będzie pracował dla więcej niż 4 kołków. Ale 4 szt naraz, o ile są w miarę dokładnie wytoczone, powinieneś obrobić, jeżeli nie będziesz jechał zbyt dużym wiórem...
CFA pisze:Taki przyrząd to działa jak zasada "prostej" w geometrii: pewne mocowanie tylko dla dwóch punktów. Mam przyrząd do takiego frezowania na kilka bolców i tam jest ściskane wszystko w jednym kierunku (kilka sztuk szeregowo pomiędzy szczękami)---> wtedy każda sztuka trzymana jest z taką samą siłą.
Tego typu rozwiązanie szeregowe niweluje niedokładności w wykonaniu jeżeli chodzi o siłę mocowania, ale dokładnie z tego samego powodu ma tą wadę, że sumuje te niedokładności. Czyli, jeśli wszystkie kołki zostały wykonane np na minusie, to z każdym kolejnym mocowanym detalem od stałej szczęki wymiar będzie w tą stronę przesunięty.
I trzeba to jakoś przeanalizować. Tak jak wszędzie, coś za coś. :wink:


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post napisał: CFA » 10 lis 2016, 08:20

Majster70 pisze:
CFA pisze:Taki przyrząd to działa jak zasada "prostej" w geometrii: pewne mocowanie tylko dla dwóch punktów. Mam przyrząd do takiego frezowania na kilka bolców i tam jest ściskane wszystko w jednym kierunku (kilka sztuk szeregowo pomiędzy szczękami)---> wtedy każda sztuka trzymana jest z taką samą siłą.
Tego typu rozwiązanie szeregowe niweluje niedokładności w wykonaniu jeżeli chodzi o siłę mocowania, ale dokładnie z tego samego powodu ma tą wadę, że sumuje te niedokładności. Czyli, jeśli wszystkie kołki zostały wykonane np na minusie, to z każdym kolejnym mocowanym detalem od stałej szczęki wymiar będzie w tą stronę przesunięty.
I trzeba to jakoś przeanalizować. Tak jak wszędzie, coś za coś. :wink:
Ale akurat tutaj położenie sztuki jest istotne tylko w jednym kierunku, więc byłoby OK.
Tam gdzie istotne jest dokładne położenie sztuki w osi X i Y i trzeba dużo sztuk, to są przyrządy gdzie gniazdo pryzmy jest stałe a mechanizm docisku jest rozkładany,
ale to już skomplikowane konstrukcje - prościej jest wykonać pojedyncze gniazda
i zbroić na palecie poza maszyną.
PS
Dawno temu zawsze się dziwiłem czemu w niektórych detalach szef dokładał proces szlifowania na magnesie, skoro nikt nie wymagał ani setek ani powierzchni. A to potrzebna była nie tyle dokładność co "jednakowość" sztuk.


Autor tematu
olowitt
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 39
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:44
Lokalizacja: Łagiewniki

#20

Post napisał: olowitt » 13 lut 2017, 09:18

Witam do chwytania przedmiotu zastosowałem podziałkę frezarską, chce spróbować frezować element na raz, frez jest palcowo czołowy z 3 płytkami,średnica 35mm. W zalecanych parametrach:
Vc=140m/min
obroty wrzeciona(n) wychodzą około 1000
Fz=0,07mm/ząb
to posuw stołu(Vf) wychodzi 210mm/min ?
Trochę mnie dziwią te parametry nw czy źle obliczyłem? Od strony praktycznej jak miałem obroty wrzeciona na 1400 i posuw stołu 56 to wydawało mi sie że to takie max

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”