dobór ekonomicznego narzędzia do frezowania z kątem 90*

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Autor tematu
Kryszna
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 29 mar 2007, 14:16
Lokalizacja: Podkarpacie

dobór ekonomicznego narzędzia do frezowania z kątem 90*

#1

Post napisał: Kryszna » 11 sie 2014, 18:13

Witam

Chciałbym sie dowiedzieć jakie są alternatywne narzędzia do frezowania rowków i płaszczyz pod kątem 90* w porównaniu z frezami na płytka APKT itp. chodzi mi głowinie o to żeby płytka miała 3 albo 4 krawędzie i ogólnie narzędzie nie ,,szło tępo'' w materiał.

z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 11 sie 2014, 18:44

A co masz na myśli.. nie szło tępo ??
Mi się wydaje, że jak znajdziesz płytkę 4 krawędziową to ona będzie kosztowała 2xtyle co APKT i nic to Ci nie da..
Jaką chcesz średnice freza??


Autor tematu
Kryszna
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 29 mar 2007, 14:16
Lokalizacja: Podkarpacie

#3

Post napisał: Kryszna » 11 sie 2014, 20:52

witam

Myślę ze niekoniecznie płytka trójkątna czy kwadratowa musi być droższa. Szukam małej głowiczki i dobrze żeby był jeszcze frez trzpieniowy ok 25mm z takimi samymi płytkami.
Te narzędzia miałyby pracować na jednej frezarce cnc, a chciałbym żeby obydwa narzędzia były na takie same płytki bo wtedy mniejsze zapasy płytek trzeba utrzymywać.

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: rafalxfiles » 13 sie 2014, 21:44

Wiesz.. ostatnimi czasy firmy z grupy IMC (Iscar, tungaloy itp) wprowadziły trójkątną płytkę zamiast 2 krawędziowej która miała kosztować tyle samo ale z tego co pamiętam.. jak sprawdzałem cenę to kosztuje więcej i koszt na ostrze wychodził może parę centów mniej..
Chyba, że weźmiesz sobie jakiegoś drewniaka na płytkę ISO.. ale czy to jest sens??
Musisz sam szukać u swoich dostawców bo to każdy ma co innego w swojej ofercie i inne ceny na te same płytki.. a cena nie zawsze idzie z jakością.. w naszej branży bardziej chodzi o dobranie geometrii i gatunku węglika do materiału jaki obrabiasz i do maszyny na jakiej pracujesz.. także sam musisz coś poszperać.. bo to jak Ci ktoś tu nawet napisze.. konkretny symbol, że u niego w firmie działa super itp to nie jest powiedziane że u Ciebie też tak będzie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”