Stół obrotowy Heckert

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Stół obrotowy Heckert

#21

Post napisał: bear » 27 maja 2021, 23:40

Dla wyjaśnienia. Pokrętło z tyłu służy do załączenia prawdopodobnie napędu stołu poprzez gitarę. Ma dwie pozycję i zależnie od pozycji załącza albo napęd na sworzeń zaznaczony czerwoną strzałką gdzie zapewne powinno być pokrętło, korbka? albo na drugą gdzie prawdopodobnie powinien wychodzić napęd na stół. Napęd stołu poprzez ślimacznicę włącza się poprzez przekręcenie zapadki za kołem podziałowym.



Tagi:


Wiciu.J
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2024, 14:54

Re: Stół obrotowy Heckert

#22

Post napisał: Wiciu.J » 07 sty 2024, 15:37

Witam całą forumową społeczność.
Mam identyczny problem jak autor tematu, zakupiłem niekompletny stół obrotowy HECKERT D315K i zwracam się z prośbą o fotki oraz wymiary (wystarczą poglądowe, nie domagam se rysunku warsztatowego) elementów których mi brakuje.
Część brakujących elementów już dorobiłem, lecz nie mogę poradzić sobie z mechanizmem ręcznego napędu stolika.
W intrenecie nie znalazłem fotek/filmów wnętrza tego mechanizmu ani dokumentacji/instrukcji tegoż stołu.
Zaznaczę że napęd ręczny nie jest na stałe połączony z ślimakiem lecz, przy załączeniu mechanicznego napędu obrotu stołu (dźwignia prawy tylny róg) napęd ręczny jest rozłączany, korbka się nie kręci.
P.S. wybaczcie za powrót do tematu z przed 3 lat.
Poniżej fotki tego co mam.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”