Obliczenie siły frezowania.

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Autor tematu
Remik87
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 17 sty 2009, 18:41
Lokalizacja: Poznań

Obliczenie siły frezowania.

#1

Post napisał: Remik87 » 17 sty 2009, 18:52

Witam. Potrzebuje policzyć siły jakie występują przy frezowaniu sfazowania 4x45 stopni, na grubości 8mm, chwytem cylindrycznym o Dc =40 mm (średnica z płytkami) o wysokości płytki 10.7mm. Frezuje stal ST6 (stare oznaczenie chyba nie?). Posuw fc=0.1 mm/obr, prędkość Vc=200 m/min, obroty=795 obr/min, czas tg=0.2 min. Czy mam w miarę normalne parametry obróbki do takiej operacji ? (Zainwestował bym w jakąś dobrą książkę na ten temat ale mam tylko jednorazową potrzebę, przynajmniej jak na razie). Jak mówiłem potrzeba mi wyliczyć siłę z jaką frez będzie działał na ten przedmiot, potrzeba mi samego wzoru policzyć przecież mogę sam. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.



Tagi:


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: Mrozik » 17 sty 2009, 19:02

jak się do mnie uśmiechniesz na maila to ci podeślę porządne materiały na ten temat.


tomekhad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2011, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: tomekhad » 02 lut 2011, 15:08

Możecie panowie mi powiedzieć jak wyznaczyć siły skrawania dla stali S235 ... Chciałbym zbudować ploter o malym polu roboczym, ktory poradzilby sobie z takim materialem. Obawiam się, że tutaj dużo zależy od siły wrzeciona. Od napedow posuwowych bardziej zalezy predkość pracy . Proszę o pomoc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”