Odlew formy z siliconu, żywicy (?) itp - efekt przezroczyste

Dyskusje dotyczące odlewania.

diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post napisał: diodas1 » 30 kwie 2007, 15:04

Dzięki, przy okazji zajrzę. Arpi mieści się niedaleko Connectora a ich silikon Rhodorsil RTV 3221 jest zbliżony do Gumosilu W



Tagi:


Autor tematu
emeki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: emeki » 30 kwie 2007, 15:24

ok dzieki
jak ten eurolan nie spełni moich oczekiwan bede kombinowal z tymi co wymieniles...
pozdrawiam

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#13

Post napisał: kostner » 30 kwie 2007, 17:50

No no calkiem miodzio efekt na zdjeciach z pierwszego postu. Jezeli uda ci sie cos podobnego zrobic podeslij fotki. Zreszta mowisz ze juz cos tam splodziles to moze wklej zdjecia z "pierwszego tloczenia".
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Awatar użytkownika

nct
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 kwie 2007, 16:43
Lokalizacja: Zamość

#14

Post napisał: nct » 06 maja 2007, 13:57

Są jakieś efekty pracy z tą żywicą jak już coś zrobiłeś to podrzuć foto jestem ciekawy co ci wyszło.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post napisał: diodas1 » 17 maja 2007, 23:16

Dzisiaj byłem w firmie http://www.arpi.wroc.pl/ po potrzebne mi materiały, między innymi silikon na formy. Przy okazji zapytałem o przezroczyste żywice. Zaproponowano dwie które ponoć są przezroczyste jak pleksi.
Oto ich specyfikacje:


Obrazek


Obrazek

Ceny brutto na skanach oczywiście w zł za 1 kg Zapomniałem zapytać o wielkość opakowań handlowych ale np silikon na życzenie odważają do mniejszego plastykowego wiaderka, więc pewnie i żywicy nie trzeba od razu kupować wielkiej beczki.

Stosują też sprzedaż wysyłkową pocztą kurierską.

Sam na razie nie kupowałem bo chwilowo nie mam czasu ani warunków na eksperymenty z żywicami, ale może komuś ta informacja się przyda.Byłoby miło gdyby ten Ktoś kto to kupi i zrobi jakieś próby ewentualnie podzielił się też na forum swoimi praktycznymi spostrzeżeniami.


Autor tematu
emeki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post napisał: emeki » 18 lip 2007, 17:28

Ten drugi do blatów od Arpi jest słaby ma lekko żółtawe zabarwienie...
tego pierwszego do guzików nie mieli trzeba zamawiać z Warszawy...
Ale ten deitermann'a jest rewelacja :) wprawdzie utwardza sie 2 dni ale jest super przezroczysty (przy cienkich warstwach) :) a mi chodziło o cieniutką forme :) Polecam


artrem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2007, 20:02
Lokalizacja: Grudziądz

#17

Post napisał: artrem » 19 lip 2007, 14:37

witam czy ten deitermann nada sie rownierz do odlania klosza przedniego takiego jaki jest widoczny na tej fotce?Koszty lamp uzywanych do mazd mx3 sa tak duze ze jestem zdesperowany pomoc sobie w innym sposob niz sponsorowac zlodziejskie praktyki handlarzy na allegro i nie tylko.Poradcie jak najlatwiej byloby wykonac taki klosz.Pozdrawiam
Załączniki
fb38_1.jpg
fb38_1.jpg (24.45 KiB) Przejrzano 1284 razy
artrem


Autor tematu
emeki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post napisał: emeki » 19 lip 2007, 15:39

takich dużych kloszy nie odlejesz z tej deitermann'a bo przy tej grubosci bedzie widać żółtawe zabarwienie oprócz tego oryginalne klosze masz z super wytrzymałego materiału a ten deitermann do takich sie nie zalicza, , ja odlewam kierunek który jest pod kloszem więc u mnie to nie ma znaczenia :wink: ...a swoją drogą zabawa w odlewanie nie jest tania (musisz kupic silikon dla Twoich kloszy te ze 4 wiaderka + gips itd a i za pierwszym razem nigdy nie osiągniesz zadowalający rezultatów...nie powiem ile mnie juz kosztowała metoda prób i błędów :lol: Do takich wielkich kloszy jak Twoje musiałbyś użyć profesjonalnych żywic itp a te do tanich nie należa :) wiec raczej kup na allegro te lampy...Tobie zabawa w odlewnictwo kompletnie sie nie opłaci :) baa nawet nie wykonasz identycznych zawsze milimetr/dwa róznicy będzie...


artrem
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2007, 20:02
Lokalizacja: Grudziądz

#19

Post napisał: artrem » 19 lip 2007, 16:35

moze i masz racje ale czy ten milimetr -dwa jest wart 700zl za jedna lampe uzywana?Dla mnie to i 0,5cm byłoby dopuszczalne dlacałej wielkości klosza.O jakich żywicach myślisz mówiąc profesjonalne i jakie są ceny ich przybliżone?Dopiero zacząłem się tym tematem interesować ale mam znajomego który zarabia na odlewach gipsowych oraz z włókna i w kwesti wykonania formy podpowiedział że można na tym zaoszczędzić silikonu ,robiąc forme warstwowo np kładąc warstwy silikonu + bandarzy.Zachowuje forma swoją elastyczność i zmniejsza ilość potrzebnego silikonu :grin: Inne sprawa że te lampy były produkowane w dwóch wersjach,jedna ze szklanymi kloszami a ta druga z tworzywa.

Dodano: 2007-07-19, 16:41
A i jeszcze jedno czy tej formy nie idzie zrobic z czego innego i jedynie ostatnia warstwa byłaby wylana silikonem?Wtedy juz wogóle maksymalnie użycie silikonu by zmniejszono do minimum.Może to cię zainteresuje

http://www.kauposil.com/produkty/przezr ... ar_200.pdf
artrem


Autor tematu
emeki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Wrocław

#20

Post napisał: emeki » 19 lip 2007, 19:50

Jesli masz kogos kto sie zna na odlewach to moze rzeczywicie warto sie pobawić :) profesjonalne żywice o jakich słyszałem to samoodpowietrzające sie super wytrzymałe itd sprzedawane tylko w dużych ilościach ceny to jakies 400zł za najmniejszą ilosc juz nie pamiętam ile litrów...

jakie tam ceny są na ten superprzezroczysty co podałes link? Wysyłają kurierem?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Odlewnictwo / Topienie Metali”