odlew z tworzywa sztucznego

Dyskusje dotyczące odlewania.

acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#11

Post napisał: acetylenek » 16 lis 2009, 19:33

Jeśli pytasz jaką technologią jest wykonywany fabrycznie ten element to podejrzewam że jest to wtrysk a czego to ciężko powiedzieć może ABS, może coś z włóknem szklanym.

Ze zdjęcia ciężko wywnioskować co to jest a na żywo to pewnie można by sobie przeczytać bo powinno być oznaczone.

O odlewaniu odśrodkowym tworzyw sztucznych chętnie bym poczytał bo moja wiedza z tego zakresu jest marna pomijając wytwarzanie rur. Wiem coś na temat odlewania rotacyjnego ale to nie oto chodzi.

Najbardziej popularne (stosowane na wielką skale) metody to:
-wtrysk
-wytłaczanie
-różne technologie rozdmuchu i termoformowania próżniowego
-odlewanie ale najczęściej półproduktów (pręty, tuleje, bloki z poliamidu lanego,
PMMA-płyt lane), następnie obrabianych innymi metodami.

Jeśli można skąd takie zainteresowanie tym konkretnym elementem?



Tagi:

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#12

Post napisał: podrzeźbi » 17 lis 2009, 00:29

Forma stalowa do produkcji czegoś takiego kosztowałaby nie mniej niż 10k zł. Ale to na miliony odlewów. Zastanawia mnie trwałość aluminiowych form wtryskowych, na kilka tysięcy ? Małe, niszowe serie. Albo foremka z laminatu temperaturowego. Na 100 wyprasek ? Dla takiego detalu forma musi być mądrze zrobiona. Choćby fale zalewawcze nie spotykały się w newralgicznych miejscach. Wątpię by dało się wyprodukować takie coś ciśnieniem z ruchu odśrodkowego. Metale tak, bo są dużo cięższe od plastików.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Odlewnictwo / Topienie Metali”