Bloki łożyskujące śruby napędowe

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
marcomarecki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:21
Lokalizacja: kielce

Bloki łożyskujące śruby napędowe

#1

Post napisał: marcomarecki » 24 lis 2009, 23:28

Witam!

Panowie kompletuje powoli materiały na ploter frezujący. Jakieś tam projekty mam (wymyślone przeze mnie), ale ciągle przeglądam forum w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań. Zmierzam wykonać ramę metalową z profila, całość spawana, ruchoma brama itd. Wszelkie podpory wałków, oprawy łożysk liniowych, prowadnice zamierzam kupić gotowe. I tu pojawia się problem. A mianowicie, bloki łożyskujące śruby napędowe. Wiem że są takie gotowe na stronie sponsora, ale cena... Szukam jakiejś alternatywy. Chcę żeby to był gotowy element, ewentualnie łożyska osobno, obudowa osobno, komplet do zamocowania na konstrukcji. I pytanie odnośnie śruby trapezowej. Jeśli kupujemy śrubę np na akcesoria.cnc to póżniej sami musimy ją toczyć na końcach, czy taka śruba jest już wytoczona w/g jakiegoś schematu.

Wiem, że temat odnośnie montażu śrub był poruszany na forum, ale nie mam tam wiadomości które by mi pomogły.

Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam serdecznie!



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 25 lis 2009, 01:08

marcomarecki pisze: Jeśli kupujemy śrubę np na akcesoria.cnc to póżniej sami musimy ją toczyć na końcach, czy taka śruba jest już wytoczona w/g jakiegoś schematu.
- kupujesz sama śrube ale mozesz zlecić jej obróbke...
Co do taniej alternatywy obudowa zmknieta na wałek fi 20 cięta na pół (mamy dwie podpory z jednej sztuki) odpowiednio łożyska 7201B strona napędu i 1201 (są to łożyska o wymiarach 12x32x10 a obudowa posiada "gniazdo łozyska" fi 32 ) .... Pomogłem ? :)
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#3

Post napisał: Leoo » 25 lis 2009, 08:05

KAJOS pisze:Co do taniej alternatywy...
Dobre :cool:


Autor tematu
marcomarecki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2009, 21:21
Lokalizacja: kielce

#4

Post napisał: marcomarecki » 25 lis 2009, 10:23

Dzięki Panowie.

KAJOS rozwiązanie bardzo ciekawe. Powiem szczerze że nie wpadł bym na to. Mam tylko pytanie jeszcze takie: jak kasować luzy na takiej srubie z takim zestawem łozysk, i jeszcze jedno, -strona napędu- czy tam nie powinny być dwa łozyska typu 7201B?

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#5

Post napisał: KAJOS » 25 lis 2009, 10:34

Tak powinno byc dwa 7201B.Obudowe masz przykręconą tą częścią z pierścieniem od strony silnika a więc na stałe siedzi.A na śrubie napędowej masz gwint M12 x 1,25 (ja przynajmniej taki stosuje) i dwie nakretki kontrujące .....
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”