CO kupić do 10000 Eur

Ploter frezujący 1200 x1200

Dyskusje o innych maszynach do obróbki drewna

Autor tematu
ćwok123
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 01 mar 2020, 04:11

CO kupić do 10000 Eur

#1

Post napisał: ćwok123 » 29 cze 2020, 15:39

Kod: Zaznacz cały

[code][code]
[/code][/code]

Witam serdecznie drodzy forumowicze.
Przygotowuje się do wzięcia kredytu 10 000 Eur i chciałbym kupić ploter frezarkę w miarę sztywną o polu roboczym 1200 x 1200 lub podobnym.
Zależy mi na sztywności maszyny ponieważ zarabiała będzie głównie na drewnie lub tworzywach (branża reklamowa) to chciałbym obrabiać nią aluminium takie np 30 mm grubości bo jako kombinator i majsterkowicz lubię sobie tworzyć jakieś tam przyrządy , maszynki i inne urządzenia i jak by szło tym obrabiać w miarę dokładnie aluminium np płyta 30 mm gr i 600 długa i szeroka 250 i trzeba w niej wyfrezować bazy pod prowadnice i bloki śruby itp .

Nie mając doświadczenia bo to pierwsza moja maszyna tego typu będzie to chciałbym o podpowiedzi czy coś takiego sie uda na takiej maszynce .

Na oku mam np coś takiego .

frezarka firmy Injectpro CNC 1013


Jeszcze taka .

Cormak CNC 1212


Oraz.

PGCNC CNC 1012 ECO

Nie mogę wstawić linków z jakiegoś powodu , ale wszystkie 3 są dostępne na allegro.

Dodam jeszcze , że chciałbym automatyczna wymiana narzędzi co w tej cenie jest nieosiągalne , lecz światełko w tunelu się pojawiło bo niedawno kupiłem za grosze wrzeciono ATC wysokoobrotowe 3 KW i już jest oddane do remontu i z diagnozy wynika , że wszystko jest w idealnym stanie oprócz łożysk , ale te pomimo , że do tanich nie należą to i tak za całość wyjdzie mnie mały ułamek nowego wrzecionka.



Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: CO kupić do 10000 Eur

#2

Post napisał: bartuss1 » 29 cze 2020, 16:23

"sztywną" frezarkę do 30 mm alu. No chinczyków wszędzie pełno, obojetnie jak sie bedzie nazywał, to troche nerwów stracisz jak jakiegos zanabędziesz. Ogólnie alu nie lubi szybkich obrotów przy tzw wydajnej obróbce, no chyba ze mowa o lizaniu 0,5mm na przejscie z trzęsawiskiem bramowo zetkowym.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne Maszyny CNC do Obróbki Drewna, Frezarki, Centra, Plotery”