Grupa dyskusyjna na Facebook

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Grupa dyskusyjna na Facebook

#1

Post napisał: chaos » 17 maja 2017, 04:28

Obrazek
Zapraszam wszystkich, którzy w swojej pracy używają maszyn CNC do dyskusji na nowo powstałej grupie na Facebook.
Poruszane tam będą sprawy związane z obsługą i programowaniem maszyn numerycznych.
Zachęcam również do dyskusji na temat warsztatu oraz narzędzi skrawających wykorzystywanych przy obróbce.
https://www.facebook.com/groups/cncinfopl/


Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 17 maja 2017, 18:34

a czemu mamy się na fejsbuka przenosić? Czyżby to forum miało jakieś wady, że powołuje się równoległą płaszczyznę dyskusji? Pytam, bo mam czasem FB dość, otwieram zamrażalnik, bo upał, a tam też prośba, by lody polubić - nie nie w rzeczywistości, za smak, to juz dawno polubiłem, dlatego je kupuję. Chodzi o polubienie na FB :lol:


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 443
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

#3

Post napisał: logopeda » 17 maja 2017, 19:28

Ja na przykład nie mam i nie zamierzam mieć konta na facebook-u (wiem nie istnieję) nawet gadu-gadu nigdy nie miałem...i co ja teraz zrobię??? :)


micro
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 471
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:32
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: micro » 18 maja 2017, 18:00

upanie pisze:Ja już o tym pisałem kiedyś. Ciasteczka są zwalone na tej stronie i ciągle muszę się logować i ciągle potwierdzać korzystanie z ciasteczek.
Mam tak na wszystkich urządzeniach i wszystkich przeglądarkach więc albo wszyscy tak mają albo jest to związane z kontem użytkownika.
Raczej z kontem, bo ja nie mam problemu, a pejsdzbuka też nie lubię :wink: .


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#5

Post napisał: jasiu... » 18 maja 2017, 18:52

micro pisze:a pejsdzbuka też nie lubię :wink: .
To zupełnie nie o to chodzi.

FB został z pierwotnego programu przekształcony w bardzo poważne narzędzie i ludzie zaczęli w końcu sobie zdawać sprawę z tego, czym FB jest. Dlatego wiele osób, prowadząc konto na FB świadomie rezygnuje z wielu rzeczy, które wcześniej uchodziły za normę. Bo wiele osób, w tym np. pracodawca, może bardzo dużo o tobie z FB się dowiedzieć.

Wiele osób ograniczyło między innymi udział w grupach dyskusyjnych, meldowanie się, dodawanie zdjęć. Pozostawiają sobie lajkowanie poprawnych, nie szkodzących ich wizerunkowi wpisów i artykułów. Ot w rodzaju "jeśli kochasz swoją mamusię daj lajka". Właśnie dlatego przenoszenie się z dyskusją (nie uporządkowaną, bo nawet na forum trudno to ogarnąć, tak wielki jest zakres, wystarczy popatrzeć na stronę tytułową) na FB moim zdaniem mija się z celem.

No bo jaki zysk z uczestnictwa w takiej grupie? W czym to ma być lepsze, niż dotychczasowa dyskusja na forum?

Nie, ja się do grupy nie zapisuję.

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#6

Post napisał: allegromtn » 18 maja 2017, 23:06

jasiu... pisze:
micro pisze:a pejsdzbuka też nie lubię :wink: .
To zupełnie nie o to chodzi.

FB został z pierwotnego programu przekształcony w bardzo poważne narzędzie i ludzie zaczęli w końcu sobie zdawać sprawę z tego, czym FB jest. Dlatego wiele osób, prowadząc konto na FB świadomie rezygnuje z wielu rzeczy, które wcześniej uchodziły za normę. Bo wiele osób, w tym np. pracodawca, może bardzo dużo o tobie z FB się dowiedzieć.

Wiele osób ograniczyło między innymi udział w grupach dyskusyjnych, meldowanie się, dodawanie zdjęć. Pozostawiają sobie lajkowanie poprawnych, nie szkodzących ich wizerunkowi wpisów i artykułów. Ot w rodzaju "jeśli kochasz swoją mamusię daj lajka". Właśnie dlatego przenoszenie się z dyskusją (nie uporządkowaną, bo nawet na forum trudno to ogarnąć, tak wielki jest zakres, wystarczy popatrzeć na stronę tytułową) na FB moim zdaniem mija się z celem.

No bo jaki zysk z uczestnictwa w takiej grupie? W czym to ma być lepsze, niż dotychczasowa dyskusja na forum?

Nie, ja się do grupy nie zapisuję.
Może chodzić o zasięg. Tworzysz stronę na fb którą lajkują ludzie, bo raz na jakiś czas wrzucisz jakiś tam artykuł o cnc albo lajkują bo im się to forum podoba. Ludzie lajkują, powiadomienia o tym dostają ich znajomi wiec więcej osób odwiedza stronę. Ilość odwiedzających i zyski z reklam idą mocno w parze. :wink:
Ale ta teoria spiskowa to wedle zasady "jak nie wiadomo o co chodzi..."
Pozycjonowanie strony w wyszukiwaniach google też by wzrosło- chodź to forum i tak zazwyczaj ma 3 pierwsze miejsca :razz:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#7

Post napisał: jasiu... » 19 maja 2017, 14:13

allegromtn pisze: Może chodzić o zasięg. Tworzysz stronę na fb którą lajkują ludzie, bo raz na jakiś czas wrzucisz jakiś tam artykuł o cnc albo lajkują bo im się to forum podoba. Ludzie lajkują, powiadomienia o tym dostają ich znajomi wiec więcej osób odwiedza stronę.
Osoby, którym potrzebne jest forum, szybko to forum znajdą. Podobnie studenci, którym się nie chce robić prac zaliczeniowych, albo np. nie mają zielonego pojęcia o rysunku.

Wśród znajomych nie mam osób, które równocześnie:

- byłyby zainteresowane wejściem na forum, znalezieniem tam informacji

oraz

- nie potrafią tego forum znaleźć.

Niektórzy myślą, że "jakiś artykuł" da im sławę. Najczęściej wylewa się wiadro hejtu, że jak nie masz o czym pisać, jesteś cienki i piszesz o rzeczach, które bez problemu podaje wujek google, to z pisaniem daj sobie spokój. Ja też uważam, że artykuły nie powinny być "jakieś", ale konkretne i coś w temat wnoszące, a nie tylko ctrl+c, ctrl+v..

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#8

Post napisał: allegromtn » 19 maja 2017, 15:59

jasiu... pisze:
Osoby, którym potrzebne jest forum, szybko to forum znajdą. Podobnie studenci, którym się nie chce robić prac zaliczeniowych, albo np. nie mają zielonego pojęcia o rysunku.

Wśród znajomych nie mam osób, które równocześnie:

- byłyby zainteresowane wejściem na forum, znalezieniem tam informacji

oraz

- nie potrafią tego forum znaleźć.

Niektórzy myślą, że "jakiś artykuł" da im sławę. Najczęściej wylewa się wiadro hejtu, że jak nie masz o czym pisać, jesteś cienki i piszesz o rzeczach, które bez problemu podaje wujek google, to z pisaniem daj sobie spokój. Ja też uważam, że artykuły nie powinny być "jakieś", ale konkretne i coś w temat wnoszące, a nie tylko ctrl+c, ctrl+v..
Zgadzam się z Tobą, jednakże świat nie jest taki konkretny jak Twoje podejście. Biorąc za skrajny przykład niektóre portale informacyjne- jakość gramatyki, tematyka, język- dno, wylewa się fala hejtu. Tylko że ryba jest już na haczyku- nie ważne czy ocenisz artykuł wysoko, nisko czy zhejtujesz. Istotne że odwiedziłeś stronę- a o to autorowi chodziło, za to płaci mu człowiek który ma koło tego artykułu reklamę.

Jeśli chodzi o znajdowanie naszego forum- nie sztuką jest dać komuś coś czego szuka, sztuką jest dać coś komuś i uświadomić go że tego właśnie szuka. Sporo ludzi kliknie w link (do forum) bo zaciekawi ich zdjęcie wielkiej obrabiarki czy inny tytuł z serii "Drukarka 3D- wydrukujesz wszystko, od wibratora przez karabin i bombę atomową...". Taka popularyzacja strony ma pozytywne rezultaty w postaci popularyzacji wiedzy ale i też zysków z reklam za odwiedziny. Niestety dla praktyków o konkretnym podejściu może to być niestrawne. :wink:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#9

Post napisał: Bri » 23 maja 2017, 09:35

allegromtn pisze: Może chodzić o zasięg. Tworzysz stronę na fb którą lajkują ludzie, bo raz na jakiś czas wrzucisz jakiś tam artykuł o cnc albo lajkują bo im się to forum podoba. Ludzie lajkują, powiadomienia o tym dostają ich znajomi wiec więcej osób odwiedza stronę. Ilość odwiedzających i zyski z reklam idą mocno w parze. :wink:
Ale ta teoria spiskowa to wedle zasady "jak nie wiadomo o co chodzi..."
Pozycjonowanie strony w wyszukiwaniach google też by wzrosło- chodź to forum i tak zazwyczaj ma 3 pierwsze miejsca :razz:
Dokładnie o to kaman, promocja. Jako platforma dyskusyjna nie.

Ja używam facebooka do jakotakiej promocji mojego "profilu biznesowego" a osobno mam profil prywatny.
Profesjonaliści na FB badają trendy na rynku, promują marki, trzepią kasiorę.
Są nawet użyszkodnicy którzy najpierw szukają czegoś na FB a potem na googlach (bo nie chce mu się zmienić strony, bo szuka opinii, łotewer).

FB ma jeszcze zalety czysto portfelowe - nie płacisz za hosting, cms, treści czy zdjęć. A jeśli już jesteś na FB (a jest tam sporo ludzi) to nie musisz zakładać kolejnego konta dla jednego pytania i jednego komentarza na jakimś bardzo wąskim tematycznie nowym kolejnym forum (które nie jest o grach komputerowych)

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Milan
Posty w temacie: 1

#10

Post napisał: Milan » 01 cze 2017, 15:00

Moim zdaniem rozwój czegoś takiego na facebooku to raczej słaby pomysł. Lepiej rozwijać dalej forum, które i tak jest dość popularne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”