Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

Autor tematu
plemnik7
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 115
Rejestracja: 31 lip 2016, 16:52
Lokalizacja: Wiązów

Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#1

Post napisał: plemnik7 » 11 maja 2024, 11:07

Witam wszystkich

Dziś ja , jutro może Ty, lub ktoś inny
- czyli jak zostałem oszukany przez "FORMUŁOWICZA"/ "KOLEGĘ " na Giełda CNC

CZY TACY LUDZIE POWINNI BYĆ WŚRÓD NAS ?

Moja historia zaczęła się 5 maja 2024 , przeglądając naszą Giełdę CNC , trafiłem na ogłoszenie SPRZEDAM CZĘŚCI CNC wystawione przez użytkownika "gothye" - Używane w bardzo dobrym stanie,
silniki serwokrokowe + sterowniki , wrzeciono ,śruby kulowe , falownik itd. ( ogłoszenie wciąż aktualne )
Planując modernizację mojej maszynki postanowiłem zakupić dwa silniki serwo-krokowe 4Nm + sterowniki cena 450 zł szt.
napisałem do "kolegi" czy oferta aktualna - odpowiedz tak
plemnik7 pisze:
05 maja 2024, 18:02
Jak długo używane ?
czy za 800 zł dwie szt. pójdą ?
gothye pisze:
05 maja 2024, 18:24
Używane ,tyle co na biurku w celu sprawdzenia ,cena z ogłoszenia jest sztywna nie podlega negocjacji
Moja myśl Prawie Nowe , tylko je podłączył żeby sprawdzić , może nie przemyślał zakupu , może za słabe do jego projektu - biorę dwie szt.
"Zawsze to lepiej kupić od "kolegi" z forum niż od nieznanego gościa ze znanego portalu ogłoszeniowego ! "

Nie chce za pobraniem , tylko przedpłata ok , przecież to koleś z Forum CNC ok przelew wykonany , adres do wysyłki - poszło.

10 maj dzwonek dryn dryn listonosz , przesyłka do pana , ok dziękuję miłego dnia - przyszły moje nowe silniki !

Qur... Mać , co to jest ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piszę więc do przyjaciela z forum - może się pomylił , może nie tę paczkę wysłał

Drogi kolego otrzymałem przesyłkę dwa silnik (930 zł)
WEDŁUG CIEBIE SILNIKI NOWE PRACOWAŁY TYLE CO NA STOLE W CELU SPRAWDZENIA ?

Silniki i sterowniki pochodzą z 2020 roku, są w opłakany stanie technicznym zużyte łożyska , obcięte flexem osie , w jednym silniku oś jest krzywa poobijane, obcięte przewody enkodera
sterowniki zaklejone syfem wypracowane po podłączeniu do programu diagnostyczno-nastawczego,
licznik czasu pracy wskazuje
940 godzin pracy
TO CO OTRZYMAŁEM NADAJE SIĘ NA ZŁOM DO WYŻUCENIA A NIE DO MONTAŻU NA MASZYNIE
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ZROBIENIE MNIE W HU... NA 9 STÓW
CZEKAM NA TWOJĄ DECYZJĘ CO Z TYM ZROBISZ LICZĘ NA TWOJĄ GODNOŚC ZWRÓĆ MOJE PIENIĄŻKI
ZWRÓCĘ CI TWÓJ NIEUŻYWANY SPRZĘT

Niestety kolega musiał się zdenerwować ,
Nie odpisuje na maile, wiadomości
Połączenia telefoniczne - gdy zorientował się że rozmawia z osobą której sprzedał te cudownie nowe rzeczy rozłączył się , a numeru mój zablokował

PŁAKAĆ CZY SIĘ SMIAĆ ?
CZY TACY LUDZIE POWINNI BYĆ WŚRÓD NAS ? - OTO JEST PYTANIE ?
Może to ja jest roszczeniowy ? i mam wygórowane oczekiwania ?
Życzę miłego weekendu




cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 439
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#2

Post napisał: cawboy » 11 maja 2024, 11:55

ale masakra, sam chciałem pisać o te silniki, ale za małe do mojego projektu. Warto zawsze pytać o aktualne zdjęcia produktu, jak sprzedawca takich nie udostępnia, olewam temat.
Mam nadzieję, że kolega pieniążki odzyska.

"Może to ja jest roszczeniowy ? i mam wygórowane oczekiwania ?". Nie, nic z tego, to jest ZŁOM, za nowe silniki i sterowniki (2 sztuki) 9Nm zapłaciłem 1250zł.
Krak.


artur_1617
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#3

Post napisał: artur_1617 » 11 maja 2024, 12:16

Jak już jest taki temat to też napiszę...
W 2022 roku kupiłem wkrętaki wiha od użytkownika faber33. Niestety nie odebrałem przesyłki na czas z paczkomatu i wróciła do nadawcy.
Trochę na tym forum sprzedałem rzeczy i jak ktoś nie odebrał na czas to otrzymuje się wiadomość od inpostu żeby podać adres gdzie ma być zwrócona przesyłka. Ja zawsze kontaktowałem się z kupującym i przesyłka wracała na jego adres.
Po nieodebraniu paczki wysłałem wiadomość do faber33. 'Witam, Niestety nie odebrałem paczki na czas.
Jak dostanie Pan maila od inpostu na jaki adres zwrócić paczkę to proszę podać mój adres...'
Pisałem przez te kilka lat jak mi się przypomniało kilka razy do użytkownika faber33 o zwrot pieniędzy minus przesyłka oczywiście ale olewka totalna z jego strony...


Autor tematu
plemnik7
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 115
Rejestracja: 31 lip 2016, 16:52
Lokalizacja: Wiązów

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#4

Post napisał: plemnik7 » 11 maja 2024, 13:34

Zapraszam do dyskusji wszystkich użytkowników jak i Administratorów ,Moderatorów może wspólnie, wymyślimy sposób, by podobne sytuacje niemiały nigdy miejsca a, osoby które czerpią korzyści z tego procederu eliminować z tej grupy ?

Wersja od: 14 marca 2024 r. do: 30 czerwca 2024 r.
Art. 286. [Oszustwo]
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ZAPRASZAM TEŻ WYWOŁANEGO POWYŻEJ "GOTHYE" - główną gwiazdę tego postu
masz szansę wypowiedzieć się i udowodnić że nie jesteś oszustem i naciągaczem - broń swojego dobrego imienia !

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7965
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#5

Post napisał: tuxcnc » 11 maja 2024, 14:03

Trochę trzeba sprawę uporządkować.
To że silniki mają cztery lata, są poobijane czy mają skrócony kabel nie kłóci się z opisem "używane sprawne".
Natomiast jeżeli naprawdę mają zużyte łożyska i skrócone osie, to już trudno je nazywać sprawnymi.


Autor tematu
plemnik7
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 115
Rejestracja: 31 lip 2016, 16:52
Lokalizacja: Wiązów

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#6

Post napisał: plemnik7 » 11 maja 2024, 14:19

tuxcnc - w pełni się z Tobą zgadzam używane sprawne ,podrapane to ok - pracowały tyle co na biurku w celu sprawdzenia - spójrz na złączone fotki


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 439
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#7

Post napisał: cawboy » 11 maja 2024, 14:21

Tuxcnc To jeszcze to uporządkuj:
"gothye pisze:
05 maja 2024, 18:24
Używane ,tyle co na biurku w celu sprawdzenia ,cena z ogłoszenia jest sztywna nie podlega negocjacji"
Jak to się ma do kilkuset godzin roboczych? Obciętych na "pałę" osi nie widzisz?. Złomy.
a wiesz dlaczego nie ma napisów na wlepie?
Krak.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7965
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#8

Post napisał: tuxcnc » 11 maja 2024, 14:28

cawboy pisze:
11 maja 2024, 14:21
To jeszcze to uporządkuj:
"gothye pisze:
05 maja 2024, 18:24
Używane ,tyle co na biurku w celu sprawdzenia ,cena z ogłoszenia jest sztywna nie podlega negocjacji"
Jak to się ma do kilkuset godzin roboczych? Obciętych na "pałę" osi nie widzisz?. Złomy.
Znowu się czepiasz żeby się czepiać...
W ogłoszeniu było "używane sprawne" i tylko do tego możemy się odnosić.
Jeżeli mają cztery lata i są podrapane, to mieszczą się w takim opisie.
Jeżeli mają zużyte łożyska i skrócone osie, to już nie.
Prywatne rozmowy kupującego ze sprzedającym nie mogą być przedmiotem naszego, a już na pewno Administracji Forum, zainteresowania.
Ja nie bronię sprzedającego, ja tylko stwierdzam o co można go oskarżyć, a o co nie.


cawboy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 439
Rejestracja: 13 mar 2021, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#9

Post napisał: cawboy » 11 maja 2024, 14:34

co byś nie pisał, czego nie wymyślał, to jest złom. Mam po prostu dosyć przegrywów próbujących "dorobić" się na uczciwych ludziach.
Pytałem, czy wiesz gdzie podziały się napisy z wlepy?, pewnie wiesz, ale napiszę. Długotrwała praca i nadmierne nagrzewanie, przegrzewanie silników spowodowało ich "wyparowanie".
Krak.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7965
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oszustwo CNC Giełda - oszuści wśród "Nas"

#10

Post napisał: tuxcnc » 11 maja 2024, 14:45

cawboy pisze:
11 maja 2024, 14:34
co byś nie pisał, czego nie wymyślał, to jest złom.
Możliwe że jest.
Ile razy mam powtarzać, że nie bronię sprzedającego?
Cały wątek jest o domniemanym oszustwie, czyli niezgodności towaru z opisem.
Faktycznie, widziałem to ogłoszenie wcześniej i odniosłem z niego wrażenie, że sprzęt wygląda i działa jak nowy.
Skrócenie przewodów bym pominął, bo i tak zwykle są za krótkie i trzeba je przedłużać, ale skrócenie osi (nie ważne jak fachowo wykonane) powinno być zasygnalizowane w ogłoszeniu, gdyż jest to oczywista niezgodność z parametrami deklarowanymi przez producenta.
Jeżeli ktoś sprzedaje silnik ze skróconą osią nic o tym nie mówiąc, to żądanie anulowania transakcji jest absolutnie uzasadniona, a do takiego sprzedawcy każdy ma prawo stracić zaufanie.
Ale też nie róbmy takiej hecy, jak kiedyś widziałem na Allegro - gość sprzedającemu wystawił negatywa i uzasadnił "było drogo"....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”