Zmiany na forum

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Zmiany na forum

#1

Post napisał: chaos » 13 cze 2017, 18:56

Witam
Od jakiegoś czasu zachodzą pewne zmiany na forum. Aktualnie głownie porządkuje działy, przenoszę posty i kasuje śmieci. Podzieliłem forum na działy o amatorskich maszynach CNC i przemysłowych - firmowych obrabiarkach. Prośby o taki podział pojawiały się co jakiś czas na forum i na PW, tylko brakowało czasu na ogarnięcie tego. Teraz zorganizowałem sobie wystarczającą ilość czasu aby codziennie siedzieć, przeglądać stare posty i przenosić je do odpowiednich działów. Przy okazji tworzyć nowe działy jeśli dane tematy powtarzają się często.
Jeżeli macie jakieś propozycje odnośnie wydzielenia jakiejś grupy tematów do oddzielnego działu to piszcie w tym wątku, będę wszystkie uwagi analizował i jeżeli uznam to za dobry pomysł to zostanie to wprowadzone.
Wykupiłem certyfikat bezpieczeństwa ssl czyli teraz wszystkie dane przesyłane na forum są szyfrowane przez co nie istnieje możliwość aby ktoś niepowołany mógł z nich skorzystać.
Kilku zasłużonych użytkowników zgodziło się być dodatkowymi moderatorami, którzy będą pilnować aby forum było przyjazne i merytoryczne. Bardzo im dziękuje za chęć pomocy.
Zostały dodane reklamy google pomiędzy postami ale dzięki temu mogłem pozwolić sobie na wydajniejszy serwer aby przyspieszyć działanie forum. Myślę że szybkość działania forum zrekompensuje te dodatkowe banery reklamowe :).
Niedługo będę chciał przenieść forum na nowocześniejszy skrypt jakim jest phpBB3 - jest on bezpieczniejszy, szybszy i dostosowany do widoku responsywnego czyli lepiej się wyświetla na telefonach komórkowych i tabletach. Postaram się znaleźć i dostosować szablon nowego forum tak aby nie odbiegał on za bardzo do tego, do którego jesteście teraz przyzwyczajeni, ale niestety nie będzie on identyczny i trzeba będzie się do niego przyzwyczaić.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi, propozycje zmian, co jest dobre a co złe na forum to piszcie w tym wątku. Będę czytał i w miarę możliwości wprowadzał zmiany aby korzystanie z serwisu było przyjemne i wygodne


Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Tagi:


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: Andrzej 40 » 13 cze 2017, 22:15

Trudna zmiana - żeby tylko nie powstał chaos :mrgreen: .
W tej chwili widzę niebezpieczeństwo w dwu pokrewnych tematach: Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS i inne małe tokarki oraz Toczenie/Tokarki konwencjonalne.
W tym drugim temacie też można znaleźć tokarki "inne małe" - Mini Lathe w różnych wariantach, TSA-16, Prazimat itp.
Nie widzę jakiegoś łatwego i jednoznacznego rozwiązania. Może podzielić wg gabarytów np. jeden dział do tokarek stołowych włącznie a drugi te większe. A i tak powstanie problem gdzie umieścić tematy pasujące do jednych i do drugich.
Ale życzę sukcesów.


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: mag999 » 14 cze 2017, 10:42

Ja myślę że na samejngorze forum trzeba zrobić Dzial dla nowicjuszy. No dużo się pojawia tematów typu
"jak nauczyć się tego czy tamtego "

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#4

Post napisał: chaos » 15 cze 2017, 12:17

Jest dział CNC podstawy, w którym takie tematy powinne być poruszane. W Kategorii Elementy Maszyn jest forum - Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM) gdzie można porozmawiać o podstawach konstrukcji maszyn. Może jeszcze utworzyć podobny dział w kategorii Warsztat?

Jeśli chodzi o tokarki to faktycznie niektóre sprawy trudno będzie rozdzielić, ale chyba lepiej jak jest podział na małe tokarki stołowe i duże stacjonarne maszyny. na forum Toczenie / Tokarki Konwencjonalne mają być poruszane ogólne tematy związane z toczeniem na różnych ręcznych tokarkach oraz tematy o dużych tokarkach. Na forum Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS i inne małe tokarki będą tematy związane tylko z małymi tokarkami. Tak to wymyśliłem, jeśli macie jakieś uwagi co do tego podziału to piszcie.


Przy okazji została poprawiona wyszukiwarka na forum, teraz o wiele lepiej wyszukuje bo wcześniej niektóre tematy, szczególnie starsze nie były w niej zaindeksowane.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

#5

Post napisał: orion32 » 15 cze 2017, 12:30

Był, kiedyś przycisk,,usuń post", przy ostatnim wpisie.Zniknął.Czemu?Czasem korzystałem.
Terz mamy,,czarcią zapadkę".Postawisz chociażby kropkę,to musi iść w świat.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#6

Post napisał: WZÓR » 01 lip 2017, 22:49

Na forum powstało wiele nowych działów - super. :grin:
.... , a Surfcam-a dałoby się gdzieś wcisnąć ?

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Majstarek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 18 lis 2016, 18:22
Lokalizacja: Łęczyca łódzkie

#7

Post napisał: Majstarek » 02 lip 2017, 06:53

Jako osoba nie szukająca pracy, bardzo nie chętnie muszę "ignorować" każde ogłoszenie osobno. Można by wprowadzić możliwość "ignorowania" całego działu np. waterjet lub laser?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#8

Post napisał: WZÓR » 02 lip 2017, 08:04

Majstarek pisze:Jako osoba nie szukająca pracy, bardzo nie chętnie muszę "ignorować" każde ogłoszenie osobno. Można by wprowadzić możliwość "ignorowania" całego działu np. waterjet lub laser?
Tu masz taką możliwość

www.cnc.info.pl/forums_ignore.htm

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: mag999 » 02 lip 2017, 09:24

Po otwarciu jakiegoś nieprzeczytanego tematu powinno na górze byc "przejdź do pierwszego nieprzeczytanego postu"

Obecnie albo przewija mi stronę na sam dół albo do losowego postu.

Mam tak na telefonie. Albo po prostu usprawnić jakoś to żeby po otwarciu takiego tematu od razu ladowac na najnowszym poście

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#10

Post napisał: chaos » 02 lip 2017, 10:50

WZÓR pisze:Na forum powstało wiele nowych działów - super. :grin:
.... , a Surfcam-a dałoby się gdzieś wcisnąć ?

Mariusz.
Wciśnięty... https://www.cnc.info.pl/surfcam-vf171.htm
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”