Zasady zamieszczania zapytań ofertowych/zleceń.

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 550
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Zasady zamieszczania zapytań ofertowych/zleceń.

#1

Post napisał: oskaeg » 18 maja 2013, 13:18

Moi drodzy zwracam się do was z propozycją zmiany regulaminu dotyczącego zapytań ofertowych i zleceń. Proponuje żeby osoba zlecająca musiała podać budżet, jaki przewiduję na zrealizowanie zlecenia analogiczna sytuacja jak w przy sprzedaży gdzie obowiązuje podanie ceny w dziale giełda. Myślę ze powinno to oczyścić trochę forum ze śmieciowych ofert.

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 18 maja 2013, 13:56

bez sensu.

przykład:
1.zlece budowe frezarki, budzet 100 zł - tutaj kazda kwota jest niedobra.
2. duzo ludzi nie ma pojecia o procesach wytwarzania, kosztach produkcji
3. zlecania dla firm czy na fuchy?
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#3

Post napisał: MlKl » 18 maja 2013, 14:35

Z sensem - pierwsze pytanie, jakie zadaję klientowi, brzmi: "Ile chcesz na to wydać". Od odpowiedzi zależą zastosowane materiały, czy technologia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 550
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#4

Post napisał: oskaeg » 18 maja 2013, 15:08

maz pisze:bez sensu.

przykład:
1.zlece budowe frezarki, budzet 100 zł - tutaj kazda kwota jest niedobra.
2. duzo ludzi nie ma pojecia o procesach wytwarzania, kosztach produkcji
3. zlecania dla firm czy na fuchy?
Większość tutaj zamieszcza oferty z nadzieją ze ktoś i to zrobi za 5, 10 i 20 zł niech to napiszą w temacie przynajmniej zaoszczędzą nam trochę czasu. Ja kiedyś chciałem wykonać urządzenie elektroniczne pisałem do ludzi, ale bez rezultatu oznajmiłem ze chce przeznaczyć na to tysiąc złotych i się wykonawca znalazł także myślę ze warto nad tym pomyśleć.
2. duzo ludzi nie ma pojecia o procesach wytwarzania, kosztach produkcji
Ludzie wiedzą ile, co mniej więcej kosztuje tylko udają zielonych, bo chcą to za grosze cwaniaki wykonać.

Z resztą to też rodzi kolejny pomysł żeby zrobić taki temat z przykładowymi cenami ile, co kosztuje. Wykonawcy nie powinni konkurować ceną tylko, jakością wykonania, terminem i solidnością. Od Chińczyków bierzmy nie tylko towar, ale też przykład oni cen nie opuszczają trzymają twardo wszyscy to tylko Polaczki jeden przed drugim rozwalają rynek tak ze już się nic tutaj nie opłaca produkować.

Jest taki Chiński serwis aliexpress pewnie go znacie mieli go otworzyć tez dla sprzedawców z innych krajów, ale tego nie zrobili ? Czemu oni mogą u nas sprzedawać a Ja u nich nie ? Ceny mogę mieć podobne.


zdzicho
Posty w temacie: 2

#5

Post napisał: zdzicho » 19 maja 2013, 13:04

Ceny detaliczne się koledze marzą? ,,Komuno wróć" :mrgreen:
Taki jest wolny rynek. To gąszcz ,nie autostrada.

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 550
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#6

Post napisał: oskaeg » 19 maja 2013, 13:33

zdzicho pisze:Ceny detaliczne się koledze marzą? ,,Komuno wróć" :mrgreen:
Taki jest wolny rynek. To gąszcz ,nie autostrada.
Wy to z jednej skrajności w drugą nie ceny detaliczne tylko normalne uwzględniające zarobek nawet ten niewielki. Było to już poruszane tysiąc razy na forum ze jeden ma firmę i robi uczciwie a drugi kradnie materiał i eksploatuje maszynę szefa. Chce mi się trochę z tego wszystkiego śmiać, bo większość do około nie przestrzega zasad wolnego rynku tak jak ostatnio wspomniane koncerny paliwowe.

Róbcie za darmo, dokładajcie zobaczymy jak daleko zajedziecie. Mnie tylko chodzi żeby wyeliminować naciągaczy z forum, facet chciał żeby mu dorobić skomplikowany element powiedziałem 100 zł a robota warta, co najmniej 500 zł jak nie więcej a on do mnie ze ktoś mu to taniej ze stali dorobi oczywiście chciał żeby wszystko było bardzo dokładne jak to nazwał niech się przyzna ten, co za takie grosze robi to ja tez będę do niego zlecenia kierował, bo wolny rynek wolnym rynkiem tylko ja jakoś zawsze mam takie szczęście ze normalne stawki za usługi płacę fakt ze profesjonalne i na odpowiednim poziomie :wink: no ale jednak.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2013, 13:45 przez oskaeg, łącznie zmieniany 1 raz.


zdzicho
Posty w temacie: 2

#7

Post napisał: zdzicho » 19 maja 2013, 13:41

Tak to jest. Mi też niektórzy za robotę z dokładnością do 1 um chcą płacić mniej, niż za pospawanie płotu. Na nich widocznie działa magia rozmiaru- duży element,-dużo roboty ,mały- mało. O reszcie nie maja pojęcia.

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 550
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#8

Post napisał: oskaeg » 19 maja 2013, 13:53

Powiem wam jeszcze jedną taką sprawę, która mnie irytuje zresztą nawet jakiś specjalista się w tej kwestii w telewizji wypowiadał ze błędem są oszczędności i cięcia nic tak nie napędza gospodarki jak właśnie wydawanie i inwestowanie. Ludzie zarabiajmy dużo, ale wydawajmy te pieniądze w Polsce tak żeby one wracały do nas. Nie mogę pojąć tej mentalności trzeba się płaszczyć przed klientem i ukrywać to ze się zarabia na nim to jest jakieś chore. Mamy piękny malowniczy kraj z dużym potencjałem i naprawdę inteligentnymi ludźmi to, co nas hamuje to mur beznadziejnych przepisów.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#9

Post napisał: maz » 19 maja 2013, 21:12

To moze wspolnymi siłami walniemy ogólny cennik? ;D

1. Zawracanie 4 liter - chec dorobienia 1 sztuki elementu, ktory dostepny jest za 3 zl w supermarkecie?
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4774
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#10

Post napisał: pitsa » 21 lip 2013, 22:14

Dla porządku proponuję utworzenie działu "zlecę wykonanie" tak aby giełda pozostała miejscem do wymiany towarów. Dział praca do ofert pracy. W tej chwili zlecenia pałętają się w dziale giełda i praca.

Przykłady
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”