Zdjęcia

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Zdjęcia

#1

Post napisał: tuxcnc » 20 maja 2012, 08:52

Mam obecnie bardzo kiepskie łącze, potrafi ciągnąć kilobajt na sekundę, do tego 4GB limitu danych, niestety podpisałem umowę na dwa lata.
Dzięki temu widzę rzeczy, których inni nie widzą, albo przynajmniej je ignorują.

Ja to widzę tak :
Ludzie sobie pokupowali aparaty po 10-15 megapikseli, tylko nie mają pojęcia co to oznacza w internecie.
Otwieram stronę, dziesięć obrazków ładuje mi się pięć minut.
Przeczytanie czegokolwiek graniczy z cudem, bo okno jest niewyobrażalnie rozciągnięte i co chwila wszystko skacze.
Kiedy już te megabajty danych uda się ściągnąć to ... widzę miniatury.

Czy to naprawdę jest wielki problem, żeby te miniatury ładowały się od razu ?

.



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 23 maja 2012, 19:07

Właśnie kolega Kamar chwali się budową nowej maszyny.
Wkleja fotki po półtora megabajta ...
To bardzo fajnie, że daje ładne zdjęcia w dużej rozdzielczości, tylko zanim maszynę skończy to będzie kilkadziesiąt megabajtów do obowiązkowego ściągnięcia.

To tylko przykład, będzie tego coraz więcej, bo dobre aparaty i szybkie łącza, to czemu nie wysłać w wysokiej rozdzielczości ...

Tylko jeszcze raz powtarzam, że po ściągnięciu tych megabajtów widać i tak tylko miniaturki.
To po cholerę ten cały transfer ?

.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#3

Post napisał: kamar » 23 maja 2012, 20:24

Masz kolego żal do garbatego , że ma proste dzieci.
Zdjęcia pokazuje w takiej rozdzielczości żeby ten co potrzebuje, coś zobaczył.
A obowiązku ich oglądania jeszcze nie ma.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: tuxcnc » 23 maja 2012, 20:40

kamar pisze:Masz kolego żal do garbatego , że ma proste dzieci.
Zdjęcia pokazuje w takiej rozdzielczości żeby ten co potrzebuje, coś zobaczył.
A obowiązku ich oglądania jeszcze nie ma.
Fajnie że przeczytałeś, jeszcze lepiej by było jakbyś też zrozumiał.

Ja do Ciebie o nic pretensji nie mam, ładne zdjęcia wklejasz, może komuś się przydadzą.
Posłużyłeś jedynie jako żywy dowód na potwierdzenie pewnej reguły.
Jak aparaty będą robić zdjęcia po 100 Mpix, to ludzie takie będą na forum wklejać ...

A teraz zrozum rzecz najważniejszą w tym temacie.
Nie ma obowiązku oglądania zdjęć, ale jest obowiązek ściągnięcia ich z serwera na swój komputer.
Otwieram twój wątek i czy chcę czy nie ściągam kilkanaście megabajtów danych, nie wiadomo po jasną cholerę, bo jak już ściągnę te wszystkie zdjęcia, to ich nie widzę, tylko miniatury.

Powinno to działać tak, że ściągam od razu miniatury i jak w którąś kliknę to dopiero ściągam w pełnym rozmiarze.
Przykład powszechnie znany to Allegro.
Wyświetla Ci się zdjęcie sprzedawanego przedmiotu o standardowej wielkości, jak klikniesz to dopiero ściągasz i oglądasz w pełnym rozmiarze.

Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz.

.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: diodas1 » 23 maja 2012, 21:21

tuxcnc, Ogólnie masz rację że przy niskim transferze robi się czasem duszno. Ciekawe czy u siebie zauważyłbyś różnicę gdybyś zmienił przeglądarkę. U mnie, mimo że transfer mam wysoki, w przeglądarce Opera czasem zaczyna ciężko dyszeć i na ściągnięcie strony trzeba poczekać. Dlatego normalnie zacząłem używać przeglądarki Google chrome http://www.google.pl/search?rlz=1C1FDUM ... e+download Działa mi dużo szybciej. Czasem odpalam Operę kiedy chcę zobaczyć coś w innej skali- Opera ma suwak do dynamicznej zmiany skali strony. W każdym razie w obu przeglądarkach zdjęcia zamieszczane przez kamar, otwierają się w poście jako miniatury a po kliknięciu na fotkę mozna obejrzeć ją w powiększeniu. Tak więc akurat do Kamara nie mam zastrzeżeń. Zdarzają się jednak źle zredagowane posty innych użytkowników gdzie pojawia się seria zdjęć ciurkiem w jednym wierszu. Wtedy rzeczywiście strona robi się szeroka ponad miarę. To chyba jednak nie wynika z jakości aparatu ale braku umiejetności redagowania postu ze zdjęciami młodszych użytkowników.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#6

Post napisał: kamar » 23 maja 2012, 21:54

tuxcnc pisze:Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz..
Płonna nadzieja. Loguje sie na forun codziennie z trzech komputerów i pod chromem czy exploderem odpalają mi się miniaturki. I zdjęć niechcianych nie muszę oglądać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#7

Post napisał: tuxcnc » 23 maja 2012, 21:58

diodas1 pisze:W każdym razie w obu przeglądarkach zdjęcia zamieszczane przez kamar, otwierają się w poście jako miniatury a po kliknięciu na fotkę mozna obejrzeć ją w powiększeniu. Tak więc akurat do Kamara nie mam zastrzeżeń. Zdarzają się jednak źle zredagowane posty innych użytkowników gdzie pojawia się seria zdjęć ciurkiem w jednym wierszu. Wtedy rzeczywiście strona robi się szeroka ponad miarę. To chyba jednak nie wynika z jakości aparatu ale braku umiejetności redagowania postu ze zdjęciami młodszych użytkowników.
Ja też używam Google Chrome.
Niestety zrobiłem głupotę i zmieniłem Blueconnect na Orange.
Anteny mają na tym samym kominie, ale sygnał 3G mogę odbierać tylko z T-mobile.
Przy Orange jestem skazany na GPRS/EDGE, które to działają jak chcą, co zapewne jest wynikiem przeciążonej sieci.
Tak więc dzięki uprzejmości Orange zdarza mi się ciągnąć kilobajt na sekundę i to wcale nie jest żart.
Dlatego własnie ja widzę co mi przeglądarka ściąga, a Ty nie.
Zdjęcia wstawione przez kolegę Kamara ściągały mi się dzisiaj ładnych kilka minut.
W pełnej rozdzielczości.
Jak już dany obrazek załaduje się w całości, to natychmiast zastępuje go miniatura.
Przy szybkim łączu tego nie zauważasz, ale Ty też ściągasz te megabajty.

.


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#8

Post napisał: bob35 » 23 maja 2012, 22:05

Kolego tuxcnc mamy 21 wiek a ty chcesz się cofać o jakieś 15 lat. Co ci po obrazkach wielkości znaczka pocztowego . Gdzie byłeś jak podpisywałeś umowę. Ty masz pewnie w zamian telefonik z androidem a inni szybki internet.
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post napisał: diodas1 » 23 maja 2012, 22:16

Każdy ma inne "gratisy" Ja zafundowałem sobie zestaw telefon+ internet+TV w Dialogu. Na dwie pierwsze funkcje nie mam prawa narzekać ale z odbiorem telewizji to już jest loteria. Czasem działa jak burza a czasem wszystko siada. Wcześniej używałem Cyfrę i odbiór pogarszał się zwykle podczas burzowej pogody. Teraz nie ma reguł. Wczoraj telewizja w Dialogu miała chyba większą padaczkę bo po wykręceniu numeru do ich biura zamiast standardowej muzyczki był nadawany w kółko komunikat żeby resetować odbiorniki aż do skutku.

Awatar użytkownika

Autor tematu
tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#10

Post napisał: tuxcnc » 23 maja 2012, 22:20

bob35 pisze:Kolego tuxcnc mamy 21 wiek a ty chcesz się cofać o jakieś 15 lat. Co ci po obrazkach wielkości znaczka pocztowego . Gdzie byłeś jak podpisywałeś umowę. Ty masz pewnie w zamian telefonik z androidem a inni szybki internet.
Po pierwsze nie baw się w jasnowidza, bo Ci nie wychodzi.
Po drugie nie chodzi o mój internet, tylko o gigabajty niepotrzebnego transferu z serwera.
Przeczytaj to co napisałem tyle razy, aż do Ciebie dotrze, że oglądasz właśnie miniatury, a ściągasz niepotrzebnie też obrazy w pełnej rozdzielczości.

.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”