Modyfikacja forum

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

G3d
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 324
Rejestracja: 02 sty 2009, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

#71

Post napisał: G3d » 05 cze 2012, 07:31

blue_17 pisze:
Mat3ys pisze:Shoutbox to raczej rozwiązanie dla for gdzie wchodzi młodzież i jest tylko siema siema. A jak każdy zacznie pytać w shoutboxie i odpowiedzi będzie dużo to i tak się nikt nie połapie.
Dokładnie i informacje podawane tam zamiast zasilać bazę tematów giną w tłumie i są nerwy

Mówię z doświadczenia
Wlasciwie moglbym odpisac cos dokladnie odwrotnego tez z doswiadczenia ;)
Wszystko zalezy od skladu forum. Na jednym beda gadac glupoty, a na innym bedzie dzial szybkiego reagowania ;)
A tak to widac: pytam o cos z malo popularnym dziale i sobie moge czekac na odpowiedz dniami i nocami, bo nikt tam nie wchodzi.
No i teraz robic balagan i pytac w popularnym, nie na temat, czy siedziec i zgrzytac zebami ;)



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#72

Post napisał: diodas1 » 05 cze 2012, 16:47

Dział szybkiego reagowania? :mrgreen: Nikt tu nie jest alfą i omegą we wszystkich zagadnieniach a jeżeli niektórym niewiele brakuje to są tak dociążeni pracą że na forum pojawiają się z doskoku. Wtedy mają chwilę na szybki patrol po rewirach własnych zainteresowań a głos ewentualnie zabierają jak dr House w ciekawszych dla nich przypadkach. Dzięki podziałowi na działy nie muszą brnąć przez wieżę Babel czy Hyde Park jak kto woli gdzie jeden potrzebuje konsultacji w drobnej szczegółowej kwestii a inny podsuwa chytrze zadanie szkolne do rozwiązania. Nie łudź się że pytając o cokolwiek w shoutboxie uruchomisz pager do poszukiwanego przez Ciebie specjalisty i łatwiej oderwiesz go od pracy czy przyziemnego baraszkowania (z dziećmi pod stołem :) ) Tak czy inaczej jesteś skazany na zgrzytanie zębami i kolejne próby samodzielnego rozwiązania problemu aż nauczysz się relaksowania i świętego spokoju.
Zawsze jest jeszcze opcja wysłania pytania do wybranego forumowicza na PW czy GG. Przy odpowiednim skonfigurowaniu konta użytkownika to bezpośrednie pukanie do drzwi sygnalizowane jest mailem. Niestety niektórzy mają alergię na taki kontakt więc jest to również bywa zawodne. Wiem to bo mam kilka wiadomości w skrzynce "do wysłania" które nie mogą przebić się przez zasieki adresata a także kilka które poszły ale nie doczekałem się odpowiedzi. Człowiek w potrzebie musi być pokorny i cierpliwy.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 17:19 przez diodas1, łącznie zmieniany 1 raz.


G3d
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 324
Rejestracja: 02 sty 2009, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

#73

Post napisał: G3d » 05 cze 2012, 17:17

Czuje sie taki niezrozumiany :lol:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#74

Post napisał: diodas1 » 05 cze 2012, 17:34

Nie jest tak źle. Są inne opcje. Kiedy zawodzą metody konwencjonalne trzeba użyć "czarów" Popracuj nad telepatią żeby zwabić tego kogo szukasz najszybciej jak to możliwe. Zjawi się chociaż nie miał tego w planach i sam będzie tym zaskoczony.


Dagome
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 197
Rejestracja: 10 lis 2011, 16:03
Lokalizacja: Jeżograd

#75

Post napisał: Dagome » 27 cze 2012, 09:14

Z racji, że dział mechanika zamienił się na kącik korepetycji z mechaniki/pekaemu/wydymy to może wydzielić oddzielny dział a stary przemianować na np. konstrukcja?

Wprowadzić poddziały w działach np. tokarka oprócz swych tematów miała by podfora NUTOOL550, OUS-1 czy tokarki CNC. Wszystkie działy z programów CAD/CAM można spokojnie dać jako podfora w ogólnych dyskusjach.
Długość forum dzięki czemuś takiemu się zmniejszy.

Wprowadzić coś takiego w stosunku do CNC.
Benjamin Franklin pisze:Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Terry Pratchett pisze:Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#76

Post napisał: Mat3ys » 08 lip 2012, 19:34

Pewnie większość nie zauważyła jak i ja do dziś rano ale na samym dole strony mamy shoutboxa.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#77

Post napisał: RomanJ4 » 08 lip 2012, 20:30

A ja mam pytanie: czy w "Szybkiej odpowiedzi" nie można by umieścić obok emotionków znaków specjalnych, jak na osobnej stronie z odpowiedzią? Większość forumowiczów zapewne więcej korzysta z "szybkiej" i aby skorzystać ze znaków specjalnych musi otwierać tę osobną. Podobnie jest z przyciskami [YOUTUBE] [URL], itd. No chyba, że jest jakaś trudność techniczna..
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4695
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#78

Post napisał: pitsa » 08 lip 2012, 22:10

No i dobrze, że już nie ma tych statystyk HP/MP/itp.. pod nickami, bo to były śmieci. Mniej śmieci - szybciej działa forum.
Wyłączyłbym jeszcze te żarówki..
Ostatnio zmieniony 27 paź 2012, 13:22 przez pitsa, łącznie zmieniany 2 razy.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#79

Post napisał: BYDGOST » 27 paź 2012, 13:08

Na ogól nie sprawdzam ile mam postów napisanych, ale z okazji "millenium" przyjrzałem się dokładniej i zauważyłem, że są przypadki kiedy po napisaniu posta licznik nie zwiększa się o jeden. Ktoś wspominał już o tym na forum, ale nie mogę znaleźć. Dzieje się tak: jeśli mam kilka okienek otwartych i np. w pierwszym napiszę post to licznik wzrasta o jeden. W pozostałych okienkach jest nadal poprzedni stan, dopóki ich nie odświeżę. Gdy przejdę do innego okienka i napiszę post, bez odświeżania okienka, to licznik wzrośnie o jeden, ale będzie tyle samo co w tym przykładowym pierwszym okienku a powinno być o jeden więcej w stosunku do tego pierwszego. Mam taki zwyczaj, że nieczytane posty otwieram w nowych okienkach i opisana sytuacja zdarzała się nie raz, ale na zasadzie - a może mi się wydawało? - przechodziłem dalej. Piszę o tym bo może to się komuś do czego przyda. Zwłaszcza administracji forum.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#80

Post napisał: BYDGOST » 14 lis 2012, 00:26

A to ciekawe. Teraz zauważyłem coś odwrotnego. Zwróciłem uwagę na stan licznika postów bo zbliżałem się do 3100. W jednym temacie, oznaczmy go A, napisałem posta. Licznik stuknął 3099. W innym temacie B napisałem też jeden post - licznik na 3100. Po jakimś czasie przerzucałem okienka i natrafiłem na wcześniejszy temat A. Chciałem sprawdzić, czy nie ma odpowiedzi na moje wypociny i odświeżyłem okienko. Licznik skoczył do 3100 - czyli dobrze bo zrównało z tematem B. Potem wróciłem do A, coś mi tam w głowie zaświtało i zrobiłem edycję postu. Po zakończeniu edycji, zdziwiłem się nieco bo licznik był na 3101 :shock: A może system oddał to co wcześniej zabrał?
A już wiem. To błąd komputera. Kiedyś wszystko się tym tłumaczyło i życie było mniej stresujące! Ostatnio jakby mniej się sięga do tego wytłumaczenia. :mrgreen:
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”