Modyfikacja forum

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Modyfikacja forum

#1

Post napisał: chaos » 07 mar 2012, 10:21

Witam

Przymierzam się do zmodyfikowania wyglądu oraz dodania kilku dodatkowych funkcjonalności do forum.

Chciałbym dostosować forum do Waszych potrzeb. W związku z tym proszę abyście w tym poście pisali co przeszkadza wam w korzystaniu z forum, co trzeba zmienić, co dodać.
Każda Wasza uwaga będzie wzięta pod uwagę :)

Z tego co już mam zaplanowane to:
- Zmiana wyglądu graficznego forum
- dodanie możliwości wybrania długości sesji przy logowaniu
- Możliwość wyłączenia dymków z podpowiedziami
- całkowita przebudowa menedżera załączników (menedżer będzie umożliwiał łatwe dodawanie, wyszukiwanie oraz zarządzanie załącznikami)
- poprawienie wyszukiwarki (wyszukiwarka ala google)
- dodanie kilku dodatkowych możliwości dla moderatorów
- dodanie przycisków powiększających tekst
- Zmiana działów (rozdzielenie niektórych, dodanie nowych działów, posortowanie postów.
- dodanie możliwości zaproponowania tematu jako "przydatnego" - każdy z Was mógłby zaznaczyć temat jako "przydatny", dostawał bym informacje o tym temacie, sprawdzał go i jeżeli faktycznie były by w nim zawarte przydatne ciekawe informacje został by on przeniesiony do specjalnego działu (chodzi tu o tematy zawierające informacje pomocne przy budowie, obróbce, itp - jakieś arkusze, kalkulatory, poradniki)
- dodanie działu Moje maszyny. To był by specjalny dział, w którym mogli byście zaprezentować swoją maszynę. Teraz swoje maszyny "przedstawiacie" jako normalny post. W tym nowym dziale będzie wyglądało to tak że oprócz normalnej konwersacji będzie można zawsze oglądnąć zdjęcia maszyny, fotki z budowy, filmy, zobaczyć podstawowe parametry - będzie to jakby karta główna maszyny


Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Tagi:

Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: sajgon » 07 mar 2012, 11:45

Witam

To zacznę tak nieśmiało
Zaproponowane zmiany na pewno mogą być ciekawe , jak to będzie w praktyce to życie pokaże. Na pewno znajdą się tacy którym coś będzie nie pasować ,tacy którym jest obojętne i tacy którzy pragną rewolucji :wink:

Zapewne do administracji dotarły takie sygnały i prośby ale napisze jeszcze raz żeby było w jednym miejscu.

Z mojej strony (i zapewne jeszcze kilku użytkowników mnie poprze) zgłaszam prośbę o stworzenie osobnego ,nowego działu dla sterownika i programu "PIKO CNC " z tematu : https://www.cnc.info.pl/topics12/pikocn ... t19685.htm
Jest to bardzo przyjazny i czytelny program i sterownik ,cały czas się rozwija ,dlatego jest wart swojego działu.

Dziękuję.
Pozdrawiam , Michał. ;)

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#3

Post napisał: RomanJ4 » 07 mar 2012, 12:01

Jeśli to nie problem techniczny, to można by dodać przycisk [YouTube] do bezpośredniego zamieszczania na stronie filmów poglądowych, zamiast linku do filmu.
Podobny działa na stronie forum modelarskiego pfmrc.eu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=49990 (w tej chwili serwer jest w konserwacji i nie wiem czy dla niezalogowanych się otworzy), aby wstawić film wystarczy nacisnąć przycisk "YouTube", wstawić link do filmu, ponownie nacisnąć "YouTube" i gotowe. http://pfmrc.eu/posting.php?mode=reply&t=49990

Sprawa druga - czy nie istnieje możliwość dodania obok 'emotionków" znaków specjalnych w "Szybkiej odpowiedzi"?
Otóż pisząc "Szybką odpowiedź" nieraz trzeba wrócić do tekstu wcześniejszych odpowiedzi poprzedników lub autora, a znaki specjalne są umieszczone tylko w oddzielnym oknie "Odpowiedz", co trochę komplikuje ich używanie.
Uważam, że umieszczenie "znaków specjalnych" dla piszących, jest bardzo dobrym pomysłem w ogóle w naszym stricte technicznym forum.. A jeśli przez to choć trochę nauczymy młodszych adeptów dłubania w metalu ich stosowania (i rozumienia), to będzie nasza mała cegiełka w wychowaniu politechnicznym.

To takie moje sugestie do naszego forum.

Pozdrawiam,
Roman.
pozdrawiam,
Roman


Andrzej_kw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 265
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:33
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

#4

Post napisał: Andrzej_kw » 07 mar 2012, 12:01

Witam
Przydatną opcją byłaby możliwość zaznaczania działu będącego poza sferą zainteresowania. Wprawdzie entuzjaści to ludzie renesansu i interesują się wszystkim, ale od przybytku głowa potrafi zaboleć. :)
Ponadto z pewnością znacznie ograniczy to występowanie komunikatu o ilości nieprzeczytanych "weekendowych" postów.

Pozdrowienia
Andrzej


ciekavy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2009, 16:55
Lokalizacja: gdzieś tam

#5

Post napisał: ciekavy » 07 mar 2012, 12:10

Można też poprawić rozdzielczość forum bo ten wąski wygląd jest trochę upierdliwy.

Awatar użytkownika

mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#6

Post napisał: mitek » 07 mar 2012, 13:08

PIKO CNC nowy katalog tematów :) już zaczyna się plątać kilka postów z piko związanych... a poza tym wszyscy główny temat zaśmiecają by reszta użytkowników sterownika mogła to odczytać :)
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#7

Post napisał: gaspar » 07 mar 2012, 13:09

sajgon pisze:Z mojej strony (i zapewne jeszcze kilku użytkowników mnie poprze) zgłaszam prośbę o stworzenie osobnego ,nowego działu dla sterownika i programu "PIKO CNC " z tematu
Gdzieś wyczytałem, że autor PikoCNC już pisał w tej sprawie do kol. Chaosa i decyzja była odmowna. Mam nadzieję, że teraz kol. Chaos stworzy nowy dział poświęcony temu programowi. Można by zamiennie z programem "kcam", gdzie post pojawia się raz na 2 miesiące a swój dział ma :roll:

Warto poświęcić chwilkę na poznanie pikocnc, gdyż oprogramowanie to jest idealnym zastąpieniem Macha dla użytkowników, którzy nie wykorzystują możliwości Macha nawet w 10%.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 07 mar 2012, 13:25

A może w ogóle by oddzielić amatorów od zawodowców, bo np użytkowników "Nutoola" czy "Zosi" niekoniecznie muszą interesować dywagacje nad szczegółami oprogramowania do "Mazaka", "Heidenhaina" czy "Fanuca"?
I na odwrót ?
pozdrawiam,
Roman


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#9

Post napisał: skoczek » 07 mar 2012, 15:48

Witam serdecznie.
Ja jestem za tym by nie dokonywać rewolucji w wyglądzie forum. Ja się przyzwyczaiłem do tego co aktualnie mamy i wolałbym gdyby nie było uszczęśliwiania użytkowników na siłę tak jak to się stało w przypadku allegro, gdzie zepsuto w imię odświeżenia i postępu to co działało bardzo dobrze. To moje osobiste zdanie. Z drugiej strony dobrze że bierzecie pod uwagę sugestie forumowiczów odnośnie pewnych usprawnień.

Tak przy okazji - wdzięczny jestem za to że jakiś czas temu moja prośba o powiększenie skrzynki wiadomości "PW" została wysłuchana. Gdyby była możliwość dodania funkcji która wysyłałaby na mejla treść wiadomości wysłanych i odebranych, takie duplikowanie ich, to byłbym wdzięczny podwójnie. Do dziś ubolewam nad tym że część ważnych informacji w swojej nieświadomości utraciłem.

Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#10

Post napisał: KAJOS » 07 mar 2012, 18:26

skoczek, - jestem tego samego zdania co do innowacji na forum .
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”