Zmiana oprogramowania w Rover A-S

Dyskusje dotyczące maszyn Biesse Rover

Autor tematu
fazips2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2017, 09:59
Lokalizacja: Białystok

Zmiana oprogramowania w Rover A-S

#1

Post napisał: fazips2 » 19 paź 2017, 10:57

Cześć,
po pierwsze chciałbym wszystkich serdecznie przywitać gdyż jest to mój pierwszy post.

Jestem użytkownikiem maszyny Rover A-S. Piszę z pytaniem czy jest możliwa wymiana oprogramowania z BiesseWorks na oprogramowanie, które umożliwi mi obróbkę 3D.

Pytałem u dystrybutora i nikt nie był w stanie mi pomóc. Jedynie powiedziano mi, że na BiesseWorsk taka obróbka będzie wyjątkowo trudna do zrealizowania.

Dodam tylko, że jestem tylko operatorem i nie mam zamiaru wgrywać, zmieniać nic sam. Dla mnie to zbyt duże ryzyko ze względy na wartość maszyny, na której pracuję. Szukam profesjonalnej pomocy, na legalnym oprogramowaniu na płaszczyźnie B2B.

Z góry dziękuję za pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#2

Post napisał: tanifon » 20 paź 2017, 05:43

Tak na prawdę to twoje pytanie jest mało precyzyjne ..
Jaki masz problem ? Oprogramowania czy sterownika w maszynie nie zmienisz .
Potrzebujesz program typu CAM .. czyli taki graficzny edytor na którym przygotujesz pliki .
Hmm może sprawdź demo ARTCAMa ..
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..


Autor tematu
fazips2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2017, 09:59
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: fazips2 » 21 paź 2017, 12:44

Dokładnie tak, potrzebuję graficznego edytora a nie sterowników do maszyny. Chcę nim zastąpić Biesse Works. Gdyż za jego pomocą mogę jedynie wykonać frezowanie i wiercenie a nie obróbkę płaszczyzny 3d.
Rover A-S


adas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:56
Lokalizacja: Bialystok

#4

Post napisał: adas » 25 paź 2017, 12:46

W Biesseworks można jak najbardziej obrabiać w różnych płaszczyznach niekoniecznie równoległych do płaszczyzny stołu. Co dokładnie chciałbyś robić i jaką wersję BW posiadasz?
Czy chodzi o obróbkę z wykorzystaniem więcej niż 3 osi?
Pozdrawiam
Adas


Autor tematu
fazips2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2017, 09:59
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: fazips2 » 26 paź 2017, 15:45

Posiadam wersję 3.4.17.1317 z grudnia 2012.

Chcę się dowiedzieć czy na tej maszynie będę w stanie stworzyć bryłę przestrzenną (pomijając sposoby mocowania i inne tego typu niuanse) np. słup drewniany z rzeźbą, z czterech stron. Moja maszyna ma 4 oś ale do obróbki wystarczą mi 3. Bardziej mi chodzi o program, który stworzy mi ścieżki, sam stworzy całą obróbkę zgrubną i wykańczającą. Tu teraz nie wiem czy do Biesse Works mogę wrzucić obróbkę stworzoną w jakimś oprogramowaniu CAD/CAM czy Biesse Works muszę wymienić na coś co mi to umożliwi. W manualu od BW nie znalazłem odpowiedzi na ten temat a u dystrybutora dowiedziałem się, że BW nie ma takich możliwości.

To jest dla mnie świeży temat i nie do końca umiem się wysłowić ale mam nadzieję, że to co piszę będzie zrozumiałe.
Rover A-S


adas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 62
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:56
Lokalizacja: Bialystok

#6

Post napisał: adas » 26 paź 2017, 16:43

W takim razie powinieneś skontaktować się z dystrybutorem AlphaCama. Cena zależna od opcji jakie będą dostępne, startuje chyba od 6tys plus postprocesor. (najdrożej płynna obróbka w 5osiach ale Ciebie to nie dotyczy).
Będziesz mógł porównać z ArtCamem i zdecydować, który bardziej odpowiedni do prac, które wykonujesz.
BTW. Korzystając z AlphaCam wcale nie musisz się pozbywać BW ponieważ jest to po prostu inny program Cam, który służy do tworzenia programów sterujących obrabiarką.
Pozdrawiam
Adas


Autor tematu
fazips2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2017, 09:59
Lokalizacja: Białystok

#7

Post napisał: fazips2 » 27 paź 2017, 11:58

Teraz wiem, w którą stronę muszę podążać.

Trochę zmyliła mnie rozmowa z serwisantami od Rovera, którzy powiedzieli mi, że będzie bardzo ciężko zrealizować to co chcę zrobić. Jednak oni chyba ograniczyli się jedynie do możliwości BW.
Rover A-S

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Biesse Rover”