Biesse 13S NC410

potrzebna pomoc

Dyskusje dotyczące maszyn Biesse Rover

Autor tematu
0LIN3K
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2018, 09:30
Lokalizacja: Pomorskie

Biesse 13S NC410

#1

Post napisał: 0LIN3K » 16 paź 2018, 15:05

Witam forumowiczów !
Jestem nowy na forum, lecz przeglądałem posty na temat mojego problemu i nie znalazłem rozwiązania :/
Pracuję od ponad roku na maszynie Biesse Rover 13S ze sterowaniem NC410 . Maszyna czyta pliki .dxf .dxf2d - czyli popularny CAD - Jeśli się nie mylę? i właśnie tutaj problem ale o nim poniżej. Współpracuje też z BiesseWorks i być może rozwiązał on by moje problemy, lecz nie posiadam oprogramowania. Maszyna ma wbudowany również CAD, lecz nie zapisuje ich w formacie .dxf tylko .prf . - co nie co potrafię wykonać, lecz pisanie bardziej skomplikowanego programu trwa zbyt długo, ( cała ta klawiszologia i pisanie punktów p0,p1,p2 etc...)
Potrzebuję porady, w jaki sposób pisać w CAD-ie z zewnątrz, aby owy sterownik czytał pliki .dxf, bo podobno można, lecz gdy nakreśliłem kilka liń prostych w programie DraftSight lub najprostszym Cad-2D , maszyna wypluwa błędy typu: Line ERROR 3022, Layer 0 i tym podobne. Próbowałem zmieniać rodzaje linii , różnych ustawień ale nic z tego, być może coś robię źle.
Jeśli ktoś rozwiązał coś podobnego u siebie poprosiłbym o poradę :)
Pozdrawiam !



Tagi:

Wróć do „Biesse Rover”