Problem z Biesse Rover 325

Dyskusje dotyczące maszyn Biesse Rover

Autor tematu
emenems
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2016, 20:09
Lokalizacja: Kraków

Problem z Biesse Rover 325

#1

Post napisał: emenems » 17 lut 2016, 20:22

Witam!
Jestem nowy na forum, choć kilka lat pracowałem na centrach obróbczych SCM.
Kilka lat temu przebranżowiłem się i teraz jestem jak "dziecko we mgle", bo nie pracuję już przy maszynach. Znajomy kupił Biesse Rover 325 z 1991 roku. To była okazja, ale nie ma do niej dokumentacji, itd. Niestety problem z maszyną pojawia się zaraz po uruchomieniu.
Po odpaleniu sprzętu nie jesteśmy go w stanie "wyzerować".
Wciskam zielony przycisk START - nie zapala się. Mimo to próbuję dalej; kasuję błędy CLEAR(notabene nie ma do niej listy), wybieram zerowanie osi, daję zerowanie globalne i kompletnie nic się nie dzieje... Na ekranie wiszą mi tylko osie: X= .000
Y= .000
Z= .000

Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić, czy to może być jakiś błąd/ problem typowo elektroniczny (elektryk sprawdza bezpieczniki i połączenia styków przycisku)/ coś pominąłem w postępowaniu???
Byłbym wdzięczny za każdą pomoc w rozwiązaniu tego kłopotu, jak również manuale do tej maszyny i wszelką konieczną dokumentację w języku polskim lub angielskim.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

[ Dodano: 2016-02-18, 17:43 ]
Wiam ponownie!
Start już się świeci, ale dalej nie można wyzerować. Wyświetla się dalej komunikat s011. Co to może oznaczać i jak dalej postępować? Dziękuję i pozdrawiam!



Tagi:


alltech
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2016, 21:08
Lokalizacja: Wadowice

#2

Post napisał: alltech » 24 mar 2016, 21:10

Witam. Błąd jest w ustawieniach danych maszynowych. Trzeba by było spróbować wgrać jakiś sprawny BACKUP. w razie niepowodzenia proszę o kontakt. serwisuje CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Biesse Rover”