Instalacja nowego komputera do obsługi CNC Weeke BP 150

Dyskusje dotyczące maszyn grupy Homag, Weeke

Autor tematu
szerszen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2017, 08:55
Lokalizacja: Kamień Krajeński

Instalacja nowego komputera do obsługi CNC Weeke BP 150

#1

Post napisał: szerszen » 18 lut 2017, 09:16

Witam, jestem nowym użytkownikiem waszego forum. Mój problem polega na tym że padł koledze cały komputer który sterował maszyną CNC WEEKE BP 150. Proszę Was o pomoc w pozyskaniu informacji od czego mam zacząć przy instalacji nowego komputera. Stary komputer był obsługiwany przez komputer z windows 95 oraz program do obsługi nazywał się WoodWop. Czy można zainstalować nowszy system na nowym komputerze np XP albo windows 7 i skąd pobrać instalkę do tego programu woodwop.



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Yarec » 18 lut 2017, 18:29

A co z HDD ? też zdechł ?


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 19 lut 2017, 13:21

z kilkoma maszynami miałem do czynieni i w żadnej ze starszych operacja taka nie była łatwa, czasem ze względów na koszty skomplikowanie niemożliwa, otwórz najpierw ten komputer i sprawdź jakie karty rozszerzeń posiada, (możesz się zdziwić ;-)) to nie jest tak jak w domowym PC, procesor, płyta główna (vga zintegrowana), hd, ram i wszystko śmiga.
dochodzą np. karty od sterowania, w Twoim przypadku zapewne NUM, bywa że i specjalne porty, karty do podłączenia panelu sterowania, klawiatury, monitora, właśnie w starszych systemach wymiana samego monitora to już często wyzwanie.
WoodWop nie jest programem do obsługi maszyny tylko do jej programowania, warto przemyśleć pozostawienie starego komputera i połączenie go z nowym pc za pomocą np ethernetu, lub innego portu, udostępniasz dysk, pracujesz na nowym a gotowy program wędruje na maszynę.
Jakbyś jakieś zdjęcia bebechów zapodał łatwiej byłoby coś podpowiedzieć tak tylko domniemanie, no i warto napisać co padło, może tylko zasilacz? sprawdzane było cokolwiek?
Powodzenia.
I don't like principles, I prefer prejudices


Autor tematu
szerszen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2017, 08:55
Lokalizacja: Kamień Krajeński

#4

Post napisał: szerszen » 19 lut 2017, 13:56

Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Zawartość dysku udało mi się zgrać. Komputer nie uruchamiał się. Komunikat błędu sugerował uszkodzony port PS2 od klawiatury. Został przylutowany nowy port lecz problem pozostał. Uszkodzona została cała płyta główna (TRENT MOTHERBORD). Próbowałem zamontować płytę główną o podobnych parametrach lecz system nie stratował. Postawiłem nowy komputer z procesorem Pentium III oraz wgrałem na nim systemem windows 95. Udało mi się zainstalować program Woodwop 4.0 z instalek które odzyskałem z dysku twardego. Stary komputer komunikował się z CNC po porcie COM. Problem że nie bardzo wiem co jeszcze zgrać ze starego dysku by zadziałał komunikacja. Podejrzewam że muszę zgrać jakiś sterownik który obsłuży komunikację komputera z maszyną.


Autor tematu
szerszen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2017, 08:55
Lokalizacja: Kamień Krajeński

#5

Post napisał: szerszen » 20 lut 2017, 22:40

Potrzebna biblioteka WCDTGR.DLL do uruchomienia sterownika XWAYDRV

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: Yarec » 21 lut 2017, 07:33

http://www.nodevice.com/dll/

woodwop 4.0
Data dodania: 2013-11-02
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8
Liczba pobrań: 157
Pobierz za darmo najnowszą wersję woodwop 4.0. Żeby rozpocząć darmowe pobieranie programu woodwop 4.0 kliknij w download i ściągnij plik na dysk.

z: http://programydarmowe.com/find.php

Nawiasem mówiąc:"nowy komputer z procesorem Pentium III oraz wgrałem na nim systemem windows 95" = nówka
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017, 07:42 przez Yarec, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
szerszen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2017, 08:55
Lokalizacja: Kamień Krajeński

#7

Post napisał: szerszen » 21 lut 2017, 07:40

Dziękuję za informacje niestety już tam szukałem. Podejrzewam że jest to jakaś nietypowa biblioteka pracująca tylko ze sterownikami urządzeń cnc.

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: Yarec » 21 lut 2017, 07:44

Postaw wszystko od nowa, w instalce powinna być wymagana biblioteka.


Autor tematu
szerszen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2017, 08:55
Lokalizacja: Kamień Krajeński

#9

Post napisał: szerszen » 21 lut 2017, 20:35

W lokalizacji którą podałeś nie ma woodwop 4.0. Jeżeli zainstaluje nową instalkę na nowszym systemie to nie podmienie plików z poprzedniej instalacji z Windowsa 95, by móc zachować licencje na program. Dlatego muszę to wszystko postawić na Windows 95 bynajmniej tak.mi się wydaje :). TAK dla ciekawości to jaki jest koszt zakupu wersji nowszej np. 5.0?. Jeszcze jedno pytanie jak jak uda mi się zainstalować program to powinien odrazu się komunikować z weeke czy potrzebuje jeszcze jakiegoś sterownika?

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: Yarec » 24 lut 2017, 02:35

Obrazek

lub WoodWOP
by Homag Group
Download now
278.3 MB
4.7 on 12 votes
0/5 stars
License:
Demo
Total downloads:
9,306 (22 last week)
Operating system:
Windows XP/7/8
Screenshot collage for WoodWOP

Description
Our software library provides a free download of WoodWOP 6.1.51.2. WoodWOP.exe, Bpp5.exe, ISUN16.EXE, SIM_SimulationClient.exe, ww45.exe, ww45demo.exe or ww5.exe are the default file names to indicate this program's installer. Our antivirus scan shows that this download is clean.

The file size of the latest downloadable installation package is 278.3 MB. This program was originally designed by Homag Group. The software is included in Photo & Graphics Tools. This PC program is suitable for 32-bit versions of Windows XP/7/8. The most popular versions among WoodWOP users are 6.1, 6.0 and 5.0.

woodWOP is the CNC programming system of the HOMAG Group. The large graphics area with a three-dimensional view of the workpiece is the centerpiece of the innovative surface. Routing, drilling or sawing can quickly and easily be programmed by entering the machining parameters and displayed realistically in the graphics area.

You may want to check out more software, such as woodWOP DXF-Import or woodAssembler, which might be related to WoodWOP.

Download WoodWOP : http://en.freedownloadmanager.org/Windo ... odWOP.html

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Homag, Weeke”