Laserowy pomiar grubości??

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.
Awatar użytkownika

Autor tematu
wacek007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:24
Lokalizacja: Czestochowa

Laserowy pomiar grubości??

#1

Post napisał: wacek007 » 02 lis 2017, 18:04

Witam.
Próbuje rozwiązać z pozoru dosyć prosty temat. Chodzi o pomiar grubości paska wytłaczanego na wytłaczarce. Teoretycznie jedyną skuteczną metodą jest mierzenie grubości laserowym czujnikiem triangulacyjnym, następnie przetworzenie danych przez kontroler, następnie kontroler koryguje prędkość ciągarki utrzymując stałą grubość tłoczonego paska. Takie właśnie doświadczenia już przeprowadzałem. Z czujnika napięcie 0-5v do Arduino( niestety na Arduino kończy się moja wiedza w zakresie programowania), Arduino przy pomocy algorytmu PID przez PWM sterował falownikiem ciągarki. Wyniki były niezadowalające i zakończyłem eksperymenty. Jestem jednak teraz zmuszony w ten czy inny sposób do tematu powrócić. Teraz pytanie brzmi, czy któryś z szanownych i obeznanych użytkowników ma doświadczenie w temacie tego typu pomiarów grubości i czy mógł by mi polecić sprawdzone czujniki ( czy to triangulacyjne punktowe, czy na zasadzie bramki), które nie kosztują 2000 oiro. A może ktoś ma prostszy pomysł?? Wszelkie sugestie bardzo mile widziane :)



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Laserowy pomiar grubości??

#2

Post napisał: pitsa » 09 lis 2017, 14:33

Problemem była dokładność pomiaru z czujnika?
Jaki czujnik testowałeś?
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”