Jaki statyw magnetyczny do czujnika zegarowego

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.

Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post napisał: Zhan » 05 maja 2014, 18:45

Zapewne w przeciwieństwie do ciebie nie doktoryzowałem się z obsługi czujników zegarowych ale parę rzeczy w życiu udało mi się nim ustawić jak trzeba. Nie wiem o co ci chodzi ale mam prośbę, idź sobie "pomagać" gdzieś indziej. Jesteś dla mnie zerem i to nie dla tego, że piszesz bzdury i nie potrafisz wyciągnąć właściwych wniosków z prostego doświadczenia ale dla tego, że jesteś chamem, który nie potrafi się zachować na forum, które sobie bardzo cenię. Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć lub zrobić coś źle ale mówienie komuś kogo się nie zna, że jest bezgranicznie głupi świadczy tylko o twojej kulturze osobistej. Dla tego dyskusje z tobą uważam za zakończoną.



Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#12

Post napisał: clipper7 » 05 maja 2014, 19:14

Mam kilka statywów i szczególnie chwalę sobie statyw Vis (upolowałem kiedyś nówkę w necie), oraz klasyczne (z lat PRLu), niemagnetyczne statywy z pryzmatyczną, ciężką podstawą. Hydrauliczny mam tylko jeden, na razie jest OK, ale słyszałem, że z czasem "wiotczeją". Najgorsze są chyba te giętkie, szczególnie No Name. Jestem zdania, że lepiej kupić raz dobry wyrób niż eksperymentować z najtańszymi. Jeden skopany detal może być więcej wart niż pożądny statyw.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1663
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#13

Post napisał: grg12 » 05 maja 2014, 21:41

Mam statyw hydrauliczny (bardzo podobny do tego http://www.alibaba.com/product-detail/M ... 38329.html ). Zrobiłem pomiar podobny jak na filmiku - czujnik rusza się o 1-2 setne, z tym że po skręceniu tego małego sprężynowego ramienia na końcu do oporu ruch przestaje być zauważalny. Całkiem możliwe że "gibanie" na filmiku jest spowodowane zbyt słabym napięciem sprężynki i wystarczy odrobinę dokręcić :)
Szczerze mówiąc rzadko używam tego statywu - siła potrzebna do przekręcania pierścienia na czujniku powoduje zmianę odczytu o parę setnych (na stałe) co czyni zerowanie wskaźnika nieco upierdliwym


Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: Zhan » 05 maja 2014, 21:59

clipper7 pisze:Mam kilka statywów i szczególnie chwalę sobie statyw Vis (upolowałem kiedyś nówkę w necie)
Masz na myśli coś takiego?
Obrazek
Jeśli tak to wygląda solidnie ale trzeba by zapolować na okazje bo z tego co widzę to chodzą po 300,- bez faktury... a za 450 netto można już mieć coś takiego:
Obrazek
a to już jest konkretny sprzęt... tyle, że kasa robi się też konkretna...
Zastanawiam się jeszcze nad tym: http://allegro.pl/statyw-magnetyczny-do ... 05999.html
Wygląda dość masywnie a cena nie odstrasza. Może ktoś ma i zarekomenduje?

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#15

Post napisał: Zienek » 05 maja 2014, 22:03

http://allegro.pl/statyw-magnetyczny-cz ... 50138.html

Ja mam mniej więcej takie cudo. Nie ma tych fikuśnych przegubów, które wcześniej miałem okazję testować na statywie Gaspara i unikam ich jak ognia. To wszystko się rzetelnie zaciska, a sprężyna tego regulowanego docisku jest na tyle sztywna, że nic się nie giba/gibie/gibocze.

Piękno w prostocie.
No i jest tani.


Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#16

Post napisał: Zhan » 05 maja 2014, 23:54

Właśnie teraz używam podobnego pożyczonego... a czemu tych przegubów unikasz? Nie sprawdzają się?

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#17

Post napisał: RomanJ4 » 06 maja 2014, 00:03

Zienek pisze:nic się nie giba/gibie/gibocze.
...to widać markowa (za)Dolce Gibana.. :mrgreen:
a ja mam obok prętowego również przegubówkę, i sobie chwalę, nic się nie giba. A mała kostka magnetyczna idealnie pasuje na kostkę od Multifixa...

Obrazek
pozdrawiam,
Roman


szuler666
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 310
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:20
Lokalizacja: szczecin/essen
Kontakt:

#18

Post napisał: szuler666 » 06 maja 2014, 06:50

grg12 pisze:Mam statyw hydrauliczny (bardzo podobny do tego http://www.alibaba.com/pr..._201938329.html ). Zrobiłem pomiar podobny jak na filmiku - czujnik rusza się o 1-2 setne, z tym że po skręceniu tego małego sprężynowego ramienia na końcu do oporu ruch przestaje być zauważalny. Całkiem możliwe że "gibanie" na filmiku jest spowodowane zbyt słabym napięciem sprężynki i wystarczy odrobinę dokręcić
Panowie a o czym pisałem
Zhan pisze:. Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć lub zrobić coś źle ale mówienie komuś kogo się nie zna, że jest bezgranicznie głupi świadczy tylko o twojej kulturze osobistej. Dla tego dyskusje z tobą uważam za zakończoną
No coz niewiedza i krytyka boli ale jak ktoś ma mentalność dziecka z piaskownicy to moja odpowiedzia jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
szuler

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#19

Post napisał: clipper7 » 06 maja 2014, 09:20

Zhan pisze:Masz na myśli coś takiego?
Tak, chociaż mój ma chyba większą podstawę. Trzeba polować, jeżeli dobrze pamiętam za leżak magazynowy zapłaciłem stówę. Grube ramiona i solidne zaciski robią swaje. Trochę mnie dziwi, że po tylu latach magnes nadal trzyma jak należy.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
Zhan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 8
Posty: 224
Rejestracja: 09 sie 2011, 20:37
Lokalizacja: Warszawa

#20

Post napisał: Zhan » 06 maja 2014, 21:33

grg12 pisze:Całkiem możliwe że "gibanie" na filmiku jest spowodowane zbyt słabym napięciem sprężynki i wystarczy odrobinę dokręcić :)
Na pierwszym filmiku nie było tego wyraźnie widać ale drugi czujnik uderzał w punkt tuż przed sprężystym przegubem więc to nie to ale dla rozwiania wątpliwości zrobiłem kolejną próbę. Mam nadzieję, że to rozwieje wszelkie wątpliwości i ustrzeże kolejnych naiwnych na super sztywny statyw za 70 zł.
http://youtu.be/1ahF08RSKkw

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”