Dobór transformatora do silnika krokowego trójfazowego

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
Kamilino
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2016, 00:55
Lokalizacja: Inowrocław

Dobór transformatora do silnika krokowego trójfazowego

#1

Post napisał: Kamilino » 23 lis 2016, 01:25

Witam,

Stanąłem przed wyborem mocy transformatora (toroidolnego) i kompletnie się pogubiłem.
Posiadam 3 serwonapędy Easy - Servo firmy Leadshine ES-M32320 + 3 sterowniki HBS57.
Są to silniki trójfazowe. Prąd na fazę: 5,8A. Napięcie uzwojenia wtórnego wybrałem 32V gdyż sterowniki chcę zasilać napięciem stałym 45V.

Z moich obliczeń wynika, że prąd jaki musi być w stanie oddawać mój zasilacz jest równy:
3*3*5.8A * 70%=36,5A Transformator jaki wchodzi w grę to już 1200VA - 1500VA
Wydaje mi się to być bardzo dużą wartością jak na silniki w rozmiarze NEMA 23 i momencie trzymającym 2Nm. Często są określane jako "200W".
Oczywiście jest jeszcze możliwość podzielenia zasilacza na 3 sekcje (3 zasilacze).
Zasilacz zamierzam zbudować sam wiec nie będzie z tym problemu.

Dane katalogowe silnika 573S20-EC-1000:

Obrót/krok [°] 1,2
Moment trzymający [Nm] 2
Prąd na fazę [A] 5,8
Rezystancja uzwojenia [Ω] 0,62
Indukcyjność uzwojenia [mH] 1,85
Bezwładność wirnika [g.cm²] 580
Waga [kg] 1,3
Enkoder [imp/obr] 1000

Dane katalogowe sterownika ES-D508 (HBS57):

Parametr..........................Minimalne.......Typowe ....Maksymalne......Jednostka
Prąd wyjściowy.......................0.................-.................8................[A] Peak
Zasilanie (DC)........................20...............36...............50...............[V] DC
Prąd sygnałów logicznych.........7................10..............16................[mA]
Częstotliwość impulsów wej......0 -...............................200...............[kHz]
Rezystancja izolacji..................................500................................ [Mfi]

Czy moje rozumowanie jest prawidłowe? :)



Tagi:

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”