Dobór serwonapędu

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
Fransua
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

Dobór serwonapędu

#1

Post napisał: Fransua » 04 sie 2015, 08:32

Witam,
mam pewien problem ze znalezieniem serwonapędu do mojej maszyny, potrzebuję silnika o momencie około 1,56Nm i drugie około 1,45Nm , ale przeglądając oferty widzę jedynie silniki o momencie 1,27 Nm i momencie maksymalnym 3,17Nm i mocy 400W, kolejne silniejsze mają moc 600Wat+, co w moim zastosowaniu, gdzie chce osiągać prędkości rzędu 50-100mm/s to chyba za dużo, wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przekładni na wale silnika?
Jeśli przekładnia jest dobrym rozwiązaniem to jak ją dobrać do takiego serwosilnika?



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 04 sie 2015, 11:25

Tu masz kolego ciekawą alternatywę

http://www.aliexpress.com/item/New-Lead ... 3.html?s=p
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


Autor tematu
Fransua
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

#3

Post napisał: Fransua » 05 sie 2015, 11:37

Widziałem już, to ale chcę porównać sobie koszty między takim rozwiązaniem a serwonapędami AC.
I jeszcze jedno zasadnicze pytanie, takim serwonapędem mogę sterować przy użyciu modułu CSMIO/IP-M lub SmoothStepper? Bo zastanawiam się między tymi płytami głównymi, także wszelkie sugestie wyboru między nimi też mile widziane.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”